Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

Cau Delucky,
Muzes zkusit i svyho terapeuta, pokud si myslis, ze ti to pomuze:)) Hele pracuju uz nejakej ten patek s amikama. Muzeme si o nich myslet co chceme, ale co se jim neda uprit, je jejich "tah na branku". V tomhle jsou fakt super a asi proto jsou tam, kde jsou. Nikdy jsem nikoho z nich nevidel mavnout nad necim rukou a rict "tak tohle nepujde" a to samy doporucuju tobe.
A z vlastni zkusenosti: zkus se vratit se k tomu, co te napadlo poprvy, kdyz si se zacal vazne zajimat o tenhle business, vypiplej to, vylesti to, odhod balast a dej si cil bejt po mesici na "+/- nule" Mne tohle zabralo rok casu a jsem porad tady a s temahle kecama:))

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To DeLucky:
aby nedoslo k mylnemu vykladu meho prispevku: uvedene stavy zoufalosti me donutili zmenit me mysleni a prave zmena meho mysleni me vede k lepsim vysledkum. Elder, Ross, Woodie, to jsou jen inspirativni navody, jak dobrych vysledku docilit. Vse zacina a konci s Vasim myslenim a na to si budete muset prijit sam, stejne tak jako kazdy, kdo se tradingu venuje. Financnik je neuveritelny pomocnik a mentor na teto ceste. Bez jeho pomoci, by tato cesta byla mnohem a mnohem tezsi.

Drzte se sve cesty a vytrvejte i v dobach, kdy Vam je velmi tezko. Vedte si deniky, ktere jsem zminil. Zapiste si, jak se citite, co prozivate a logicky si vysvetlete, proc dany stav prozivate a co dany stav muze zmenit [jake kroky, nebo jaka informace, nebo jaky fakt muze Vasi situaci zmenit]. Pote si napiste seznam kroku, ktere povedou na zaklade Vasi analyzy ke zmene problemove situace a tento dodrzujte [tento postup povazuji za velmi dulezity a sam jej dodrzuji].

Piste si vse, co jste pri analyze obchodu delal, piste si, v cem se citite slaby, v cem silny, cemu verite, co je pro Vas s otaznikem. Piste si, jake casti Vasi analyzy verite a jake ne. Piste si, kde mate potrebu ziskat vice informaci, co je slabe a silne misto Vasi analyzy.

Pri vedeni obou deniku jdete az na kloub veci, jdete k jadru. Budte poctivy, protoze nepoctivosti podvadite jen sam sebe. Me osobne uvedene kroky velmi pomohly a dodnes pomahaji. Budte organizovany ve vsech oblastech. Budte manazerem.

Vyhledavajte informace, ktere potrebujete, testujte je, evidujte si vysledky. Vsechny informace si zarazujte kam patri, stejne tak vysledky testu. Zapiste si vse, co Vas napadne, co citite, co je Vas nazor.

Mozna vse uvedene zni nesmyslne. Ja jsem v tyto veci neveril. Stavy zoufalosti me k temto krokum donutily. Popsal jsem tuny materialu, vse si zarazuji, mam svuj archiv. Nektere knihy ctu uz po nekolikate. Kazdou drobnou zmenu ve strategii jsem znovu otestoval, znovu popsal, znovu analyzoval.

Studijum, testovani, analyzovani, porovnavani, organizovani, development, archivace, kontrola jsou kroky, ktere Vas mohou podrzet ve chvili, ve ktere prave jste.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To DeLucky:
osobně bych vám doporučil soustředit se nejdříve na vyřešení problémů v osobním životě, věnovat se tradingu jako útěku od reality není ta správná cesta. Může to trvat delší dobu, ale věřte nic vám neuteče. Naopak se k tradingu vrátíte s větší chutí a odhodláním zvítězit sám nad sebou a stát se obchodníkem na plný úvazek.

Přeju vám hodně sil a odvahy k překonání problémů jež se vám v životě objevily a jistě i objeví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

De Lucky
if trading=součást života then život=součást tradingu
z toho se dá vyvodit jedno. Když se něco učíte, prostě to neumíte. Trvá i několik let, než jste aspoň trochu schopný v tom, co děláte. Myslíte si, že se stanete třeba dobrým sochařem za jeden rok? Ani náhodou. Začínám v tradingu vidět hodně životních podobenství.... Třeba v tom co dělám v práci se taky v podstatě ještě učím a to už to dělám 5 let. Už jsem ale natolik dobrý, že mám dobré výsledky a vymýšlím si vlastní postupy, vychytávky a tak. manuálů se držím jen v nejnutnějších bodech. Prostě jsem už z části získal cit pro to jak fungují věci se kterými se dostávám každý den do kontaktu. Analogicky je tomu tak podle mě v tradingu. Tomu citu, o kterém jsem tu psal se podle mě říká v komunitě traderů cit pro trh. Když ho máte, máte vyhráno....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Som rad ze vzniklo toto vlakno a takyto nazov. Samozrejme ze na podobne tema uz bolo popisane toho vela. Mne osobne trvalo tiez isty cas hladanim optimalneho systemu obchodovania. Presedel som tiez urcity cas. Osobne si myslim a nebudem v tom sam ze hladat "polodokonaly system" je namahave a zaroven neiste co z toho systemu vznikne a ci ho vobec najdeme. Sprievodnym javom pre vsetky systemy je ich uspesnost a neuspesnost. A tu by som sa rad zastavil pri nahlade na tento fakt. Ked som zacal premyslat nad tym preco tomu tak je zistil som zaujimavu skutocnost, ktoru som sice vedel ale neprikladal som jej vahu. Uspesnost systemu je priemerna hodnota z nejakej vzorky obchodov, testov.
IMHO: A tu je kamen urazu. TA vzorka musi byt dostatocne velka aby sme mali vacsiu pravdepodobnost uspesnosti systemu. Takze vsetko co mozeme mat je iba pravdepodobnost v uspesnost systemu. A teraz to dolezite: Aj system ktory ma nejaku statisticku uspesnost je v urcitom case, ked prave obchodujeme doslova nahodny. To znamena napr. to, že aj 95% uspesny system moze zazit nejake stratove serie. Je to ako ked padne v kasine dva alebo aj tri krat po sebe to iste cislo, je tam velmi nizka pravdepodobnost ze sa to stane a prave vo vasej hre to padne. A pochopenie tejto zakladnej myslienke ma priviedlo k MM a k metode PS - position sizingu v zmysle ako vyuzit tuto skutocnost. Skutocnost je taka, že treba znižovať investiciu pri seriach strat a naopak. Obchodovanie by nemalo zmysel keby tu nebola konzistenta vyhoda. Ta vyhoda je ze si riadime riziko a vynos je mozne mat vacsi ako stratu na jednom obchode. Ale to neznemena ze bude obdobie kedy vynosy nebudu.

Lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli mohu malinko poradit. Není třeba hledat nějaké složitosti, studovat desítky knih a chodit na nějaké zbytečné kurzy (doufám, že mně majitelé serveru prominou) a platit a platit za kde co, pokud si šetřím penízky na vstup do prvních pozic. Za prvé - většina informací a rad se dá sehnat na internetu a třeba i na zdejším foru. Za druhé - myslím si subjektivně, že základem tradingu není ani tak vymyšlení nějakého sofistikovaného systému, ale spíše trpělivost, správný MM, vytrvalost a hlavně selský rozum. Ostatní je už vylepšování a zlepšování umu k lepším a vyšším ziskům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

De Lucky,

neklesajte na duchu dnes keď čítam Vaše riadky tak vidim sám seba tiež som tým prešiel.Nemáte žiadný systém nezarábate na ničom. Spraviť systém ktrorý Vám bude vyhovovavť nie je jednoduché a hlavne v ktorom budete používať indik.preto lebo viete akú plnia funkciu a nie preto lebo ich používa niekto iný.

Ak možem poradiť začnite od holého grafu učte sa čítať usečky formácie ceny prerážanie high low, čo robí cena ako sa pohybuje.
Nasledne doplnate volume .Postupne doplnajte klzavé priemery atď.
Popri tomto si zaznamenavajte čo na Vás zapôsobilo čo Vám najrýchlejšie bije do očí tieto veci si osvojujte .
Hlavne sa učte a neponáhlajete nikam (vidichnite) zamerajte sa na prácu nie na zisky.
Je dobre si prečítať pár kníh ktoré su spomenuté na aj Finančníku to Vás posunie dopredu rýchlejšie.

Tá to cestou som prešiel aj ja .Nie je nič lepšieho na nápredovanie ako práca na samom sebe.
Robte malé ale napredujúce kroky. Kráčajte pomaly ale pevne.A výsledky sa dostavia.

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady jsou samý skvělý lidi ,

Ve vašich odpovědích je tolik pravdy a pozitivní energie že víc jsem si ani nemohl přát .Všech rad si strašně moc vážím musím říct že od té doby co se zajímám o trading se spousta věcí změnila myslím tím v mém životě , na věci kolem sebe nahlížím trochu jinak i když moc to kolem sebe netrousím . Lidi kteří netuší o čem je trading si často ani neuvědomují že se pohybují v kruhu . Jejich lamentování je sice fajn pro osvobození jejich ducha (na chvíli ) ale dál je to neposune maximálně do společnosti jiných lidí kteří lamentují jako oni . Nikdo z těchto lidí si však neuvědomuje že začít se musí u sebe a né změnou vlády nebo něčeho podobného .Bohužel tohle si uvědomit a něco s tím udělat je moc těžké a cesta novým směrem je bohužel dlážděna trnitým údolím stínů a dostat se z toho ven se zprvu zdá jako zhola nemožné .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

E- ještě bych dodal že ,

ono právě o tom to je ,všechno se jenom zdá být složité ( nebo ještě lépe těžké je to jen tolik si připustíme )ano tak je to i v treidingu já vím , ale právě proto asi tak jako každý tady ( jak píšete mnozí) procházím teď obdobím zmatků přešlapů a omylů a věřím že to snad překonám a jednou budu místo skepse trousit i nějaká moudra která pomohou ostatním nováčkům v takové situaci v jaké jsem právě já .
Všem ještě jednou moc díky .


Všem ještě jednou moc díky .

,, všechno je o psychice , porozumění její síle a porozumění vlivům které v nás vyvolává “


Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a odbočím, jak mám občas ve zvyku, ale myslím to souvisí s tématem:
čím déle zkouším kopat na tomto poli, (natvrdo už nějaký rok), tím víc mě doslova fascinuje jak je jednoduchý a jak ty peníze, či přesněji zisk, závisí na věcech mimo peníze a co si za peníze stejně nikdo nekoupí, protože na to musí přijít sám. Jak přitom právě té jednoduchosti se nechce rozumět. Knihy, X-indikátorů, X-systémů, X-tipařů a zaručených zpráv. Drahé softy, placená reál data, backtesting X-let dozadu...to vše je OK a umí to pomoci.
A L E:
Někomu nestačí ani 24h/denně, jiný je "vysmátý" za pár minut. Někdo se rozjede po pár týdnech a +/- se drží, jiný po letech úmorné a nekonečné roboty, testování kdečeho a přestavování X-parametrů vleze konečně do trhu a ten mu stáhne gatě. Hned. Jsou povahy, které ztráta, v komoditách bývá citelná, bere víc než je zdrávo, ale pro začínající to bývá frustrující asi bez rozdílu.
Troufám si říci: jsou lidé, kteří i když moc chtějí, asi šanci zde stejně moc nemají. Burza/y ohromně připomínají život. Kdekdo by chtěl kdeco, bohužel často i to, nač nemá: síly, výdrž, odvahu, POVAHU!!!, psychickou výbavu (i ta se dá trénovat, říkají, ale velmi těžko, protože gró je v genech...)...přirovnání ze života by šlo nasázet X: kdo se složí při pohledu na krev asi nepůjde dělat zdravotníka. Kdo má závratě nepoleze na kolmou skálu. A když ano dá se čekat že zle dopadne.
Na burzu leze kde kdo, je to ohromně lákavé a že lákat někteří umějí.... Proč - to zde bylo omleto X-krát. Jsou lidé, kteří to "tam" ale jednoduše asi nikdy neuvidí. Tak jak až Edison objevil žárovku, až Fleming si všiml a pátral proč ty kruhy v miskách jsou nějaké jiné když tam je jistá plíseň a došel k penicilínu, až...třeba Picasso, bez ohledu co si kdo o tom myslel, deformoval těla a skutečnost do svých kubatur až k nepoznání. Blázen nebo génius?
Končím, už tak jsem na tenkém ledě: burza je spíš pro solitéry, není to kolektivní sport kde si odfouknu, protože to teď táhne Franta. I když s davem se tu počítá. Ztráta je zde přirozená, ale je životně/účetně nutné se jí bránit jak jen to jde. A když přijde, nesmí odrovnat. Účet ještě ano, ale ne konače. Koho ztráta psychicky těžce nabourává, protože má snahu otáčet víc než unese-umí-zvládne, ten si škodí a to není OK.
Kdo jede na burze musí si být vědom od začátku, že navzdory všem knihám, softům, chatům, kámošům či vstřícné rodině tu zůstává úplně sám, jen on se musí rozhodnout co udělá. A když udělá,taky si za vše nese odpovědnost.

Howgh, konec.
(Ani nevím který svatý je patron burziánů??? Ať to jsi kdokoliv, tož občas měj slitování nad námi!)

P.S.: ke všem těm knížkám o tradingu zkuste i něco mimo, mě sedla ta od Michala Horáčka: Kdo víc vsadí, ten víc bere. Poučné...třeba železné rady starého zkušeného...to si ostatně najděte už sami, až chcete...a propo: víte kolik úspěšných burziánů vyštudovalo humanitní obory? Nebo se na ně dalo po burzovních zkušenostech? Holt vše je v té šiše co nám sedí na krku...






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Delucky - skusim trocha globalne pofilozofat - pises, ze sa ti nedari nielen v obchodovani, ale aj v osobnom zivote. Kazdy mame take obdobia, kazdy sme raz hore a potom dole. Treba si to uvedomit a tesit sa na to lepsie ked sme momentalne na dne ... ale v ziadnom pripade neprestavat !!! Su to prekazky na ceste k vrcholu, bez nich to nejde a nikdy nepojde. Jeden znamy mi raz povedal, ze ak uvidis niekoho na vrchole kopca, tak si bud isty, ze tam nespadol :) Problemy su na to, aby sme sa z nich ucili ... a ked to clovek pochopi, tak uz nebude vidiet problem, ale "prilezitost na naucenie sa" a mozem ti povedat, ze zivot bude lahsi ;)

Skus si mozno pozret film "The Secret" (whatisthesecret.tv/) ... mne velmi pomohol a pomaha. Vsetko je v mysleni, ci uspech, alebo neuspech.

Co sa tyka tradingu, som uplnu zaciatocnik, ale musim povedat, ze ja v tom vidim naozaj velky potencial. Treba sa rozhodnut, ci radsej vydrzat a potit krv aj niekolko rokov a potom dosiahnut onu financnu slobodu, alebo ist "lahsou" cestou a trapit sa i ked mozno menej ale sustavne :)

Takze netreba sa vzdavat, z problemov a neuspechov sa treba ucit :) Drzim palce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky, vše co se tradingu týká(a nejen něho) je v tvé hlavě.Pokud jsi psychicky v pohodě,jde trading mnohem lépe.Pokud máš depku,špatnou náladu nebo problémy-je lepší neobchodovat.V tradingu se tvoje psychika velmi rychle odrazí a může to být i pro tebe smrtelné.
Každý zde si prošel trápením jak sestavit obchodní systém.Jak už někdo ve svém příspěvku napsal-začni u toho co tě zaujalo hned na začátku.Já sem takhle postupoval a stále se toho držím.Používám ty nejzákladnější věci(RSI divergence a S/R).
Právě teď procházím lehčím depresivním období(možná to je i tím že jsem nemocný) a naordinoval jsem si,že si trochu od tradingu odpočinu(už mi to jednou pomohlo).Když jsem to minule udělal, po týdnu jsem se k testování vrátil plný energie a elánu.Určitě si vyřeš osobní problémy a pak se vrhni na trading.Čas mezitím můžeš věnovat dalšímu studování. Opravdu Ti v tradingu nic neuteče,je zbytečné něco uspěchat.
Nevím jestli jsi byl na nějakém kurzu co kluci tady pořádají,ale já osobně doporučuji!Mě to opravdu pomohlo!

Přeji hodně štěstí a pevnou vůli vydržet!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic : postupně se prokousávám kvantem informací, tvoje příspěvky většinou mají hlavu a patu. Jak jsem pochopil, jsi jeden z mála na tomtu foru, který bohatne na pozičním obchodování. Osobně jakžtak začínám chápat indikátory pro ID obchody, tam těch signálů pro vstupy je dost každý den. Ale nějak nemohu nalézt správný úchop pro poziční.
Zkoušel jsem na krátkých vzorcích cca 0,5-1 rok a nikdy jsem nebyl zas až tak ohromen. Nechci se ptát na zaručený systém, ale spíš na Tvé oblíbené indikátory, formace apod. Každý tvrdí, že na vstupu nezáleží, ale odfiltrování špatných vstupů je také cesta k zisku. Mám pocit, že MM doháním ztráty generované špatnými vstupy.
Hodně štěstí a díky za jakýkoliv komentář.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...