Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

o trading se zajímám zhruba od jara už by to mohl být půlrok, co se tak nějak intenzivně věnuji studiu všeho okolo v poslední době jsem začal číst i forum, kterému jsem se dosud spíše vyhýbal z důvodu nadměrného množství informací. Čím déle a čím více se studiu a testování věnuji, tím více jsem přesvědčený, že toto bych rád do budoucna dělal full-time. Ale nejsem vyjímka a i v té krátké době, jsem zažil moment, kdy jsem o tradingu nebo testování či studiu nechtěl slyšet. Přes prázdniny to prostě nešlo. První dva týdny se ještě daly, ale pak už se to vezlo, chyběl mi pravidelný režim a i v testování jsem se zhoršoval a prostě jsem řekl, že to není možný ta nesoustředěnost a radši jsem přestal, fakt jsem o komoditách nechtěl ani slyšet i v srpnu, když už nebylo vůbec vedro, ovšem jen co začal školní rok a vrátil se pravidelný režim a mozek pracoval v normálu, tak i v komoditách se vše začalo vracet do starých kolejí a za poslední dva měsíce jsem objevil spoustu nových věcí a zejména jsem přišel na chuť Money-managementu i když pořád se z tété oblasti učím novým věcem, ale základní princip jsem pochopil přesně, díky svému pobytu na horách v naprosté izolaci od zábavy (nebyl sníh), příjemné společnosti svých bližních a informací (žádný internet a třeba jsem ani nevěděl jak hráli naši s Irskem). Byl tam ideální klid, můžu jen doporučit. Můžu říct, že je určitě důležité nepřestávat i když se nedaří nebo to prostě někde vázne. U mě těch momentů už pár bylo (největší samozřejmě ty prázdniny), ale přesto všechno mě vždycky hnala dopředu taková ''skromná'' představa života daytradera vydělávajícího třeba 5000 nebo i více dolarů měsíčně (je třeba si uvědomit co tato suma znamená v ČR). Může to přijít za 2 za 3 nebo i více roků, udělám pro to maximum. Jen doufám, že nadšení neupadne, ale motivace je silná, takže...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevíte prosím Vás někdo, kde se dají sehnat nějaké statistiky o tom, kolik obchodníků vydělává a kolik ztrácí? Např. všude se citují studie, že až 80% všech obchodníků ztrácí a zbytek vydělává, nevíte kde se tyto informace dají najít?
Děkuji (žádné vhodné vlákno sem nenašel, a zakládat nové se mi zdá zbytečné, a vygooglovat se mi to také nepodařilo)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opat:

1. menej nez 10% dokaze byt dlhodobo konzistentne ziskovych
2. 90 % rozdel na priblizne rovnake skupiny kde jedna je skupina permanetnych loserov a ta druha raz $ zarobi, a potom zase prerobi.
3. priblizne 80% uctov skonci do prvych 6 mesiacov od zalozenia.

Zavolaj si ktoremukolvek vacsiemu brokerovi, ktory je na trhu dlho a ten ti to potvrdi. Dal som si tu namahu a pochatoval som prave s jednym zo svojich brokerov (Man Financial, 100 rokov na trhu):

[ital] TIM: 70 -80 % accounts close in the first six months............[/ital]

O tych cislach sa docitas napriklad aj v clankoch v roznych traderskych casopisoch, pripadne skus nakontaktovat regulacne organy ktore maju dohlad nad brokerskymi domami. Oni tiez vedu dost podrobne statistiky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Take trochu pridam do mlyna

Samozrejme jsem take prochazel a i prochazim krizovymi a lepsimi obdobimi.
Uz se moc tesim , az se dostanu do faze, kdy me ztratove obchody nerozhodi a budu je brat jako soucast systemu.

V teto chvile me nejvice uklidnuje statistika a backtesting.
Kdyz mam obdobi ztratovych dnu podivam se jestli se toto jiz v minulosti stalo a jestli je to nove.
Zjistite ze je to obecne normalni a takoveto situace tu jiz byly. je nutne najit si silne stranky sebe sama a systemu, ktery obchoduji. Kde nejlepe funguje a kdy zase ne.

Budu se opakovat , mnoho toho napsali jiz kolegove prede mnou. Dle meho nazoru je trading o soustavne dilci praci.
Je to o malych kruccich dopredu. Moc se mi libi to co tu jiz nekdo rekl....
sportovcum v opravdu lukrativnich sportech trva 10 a vice let nez se vypracuji. proc by to melo v tradingu trvat kratsi dobu ??? naopak myslim si ze v tradingu je takova konkurance , zy by nam i hokejiste v NHL mohli takovou konkurenci zavidet . Proto s chuti do prace a vysledky urcite dorazi, jde o to vydrzet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevěřím tomu, že jen 10 % lidí dokáže být ziskových (to je ale můj problém, ta nevěřícnost). Jediným, sice ne důkazem, ale potvrzením mé nevěřícnosti jsou diskusní fora, kde v tak velkém množství lidí, která tato fora navštěvují, je jen absolutní minimum človíčků, kteří tvrdí, že jdou od deseti k pěti. Takže, jestliže na forech se setkávají lidé jdoucí k ziskům, kde se setkává ta většina 90 %, co ztrácí. Že by neměli chut se sdružovat s jinými tradery ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě je taky normální průběh, že člověk když začne obchodovat tak ze začátku může patřit do skupiny ztrácejících obchodníků a postupně se z ní vypracovat, pak přijde nový začátečník a celé se to opakuje, někdo se zařadí mezi ty kteří projedou účet, někdo jde dál a motá se, někdo se z toho kolotoče vymotá a zařadí se mezi ty vyvolené...

Když jsme u toho já se klidně pochlubím (jsem zatím vyjimka mezi těmi co znají financník) a rozhodně se za to nestydím že jsem zatím sponzor :-))..Obchoduju live čtyři měsíce, první měsíc ztráta, druhý měsíc ztráta (menší), třetí měsíc ztráta (ještě menší), čtvrtí měsíc je ted a vypadá to, že zkončím nad nulou což beru jako velký úspěch. Jen dodám, že veškeré ty ztrátové měsíce jsou způsobeny jen a jen mnou (vynechání signálů--samozřejmě PT--at už z nepřítomnosti, nebo STRACHU z další ztráty atd..). Systém je normálně ziskový a nad nulu se dostávám jen tím, že zvládám čím dál tím víc své emoce a hlavně získávám pořád nové a nové zkušenosti..
Takže tady máte jeden příklad toho mezi 90% ,-) ale na druhou stranu můžu říct, že bych musel opravdu udělat nějaké extra chyby abych zapadl do skupiny která do půl roku zavře účet .

s pozdravem Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,díky za Váš příspěvek.
Je super že Vaše obchodní výsledky se zlepšují a držím palce ať máte stále vzrůstající tendeci(samozřejmě zisků :o)).
Já jdu od nového roku na paper trading (v backtestingu mám natestován 1 rok a chci natestovat ještě jeden) a zatím mám cca 500 obchodů.
Jsem přesvědčen,že ztrátové období na začátku live, z kterého se postupně dostáváte, Vám v budoucnu dá po psychické stránce velmi mnoho. Je příjemné když jste od začátku v plusu,ale pak přijde ztrátový měsíc a psychická pohoda ze ziskového období je ve vteřině pryč.V takové situaci je trader mnohem víc stresován než ten,který byl na začátku v mínusu.
Až pojedu live,určitě se nebudu stydět za období kdy budu "sponzor" jako Vy :o)

Držím palce!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě, že si myslím, že málokdo jde obchodovat na market, aniž by prošel nějakým kurzem, nebo nezabrouzdal na forum, kde něco pochytil. Nebo snad je ve světě tolik samouků, co o sobě nedá vědět a rovnou vlítne na market bez průpravy ? Když beru jen český vzorek jako globál, tak neználci, ti dají penízky do fondů, jenž na marketu obchodují. No a pak už vidím jen spekulanty (já vím, slovo trader zní honosněji, ale myslím, že to vůbec nevystihuje činnost lidí, kterých se to týká) ,kteří se někde přiučí a zkouší to. Vrcholem pyramidy jsou profitradeři, kteří se tím živí, těch ale bude minimum. No a já si nemyslím, že 90% spekulantů (to jsou ti, co ztrácí), jdou na to od lesa a nenavštíví nějaké diskusní forum nebo kurz. Prostě mně to nějak neštymuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak si zkuste projit i cizi fora a uvidite. jsou tam desitky tisic clenu a realne obchoduje tak podle odhadu uspesne jen par stovek (to jsou odhady). ve statech je nejake povedomi o obchodovani a tak to lidi zkusi, chvili prispivaji na fora, porad se na neco ptaj a pak po 6mesicich o nich neni ani vidi ani slechu. taky by bylo zajimave mit metodiku co je a co neni uspesny obchodnik. jak se to pocita. 90% mi mozna prijde taky moc, ale tech 80%verim. nenechte se mast ceskymi pomery.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...