Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

To Lopo:
za zadneho guru se nepovazuji a neberu to osobne. Kazda strategie funguje na jinem zakladu, tj. kazda strategie ma jine vystupni principy. Uz mnohokrate jsem popsal, jak se prokousavam k vysledkum ja. Pokud Vam moje rady nesedi, je to OK. Kazdy si musi najit svoji cestu, nekdo ji najde drive, nekdo pozdeji, nekdo vubec. Rozhodne nemam pocit ublizeni, kdyz si pujdete svoji cestou. Vase cesta je Vase cesta a moje cesta je moje cesta. Mam-li byt uprimny, nejtezsi pro me bylo a stale je prijmout pravdu. Tuto mi casto naserviroval treba Tommes. Bylo jen na me, jak se k tomu postavim.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to lopo
to preci nemyslite vazne, ze Libic se povazuje tady za guru. (pouzijte search tool) snazi se pomahat co muze, vzdy odpovi a jeho rady jsou cenne. a to ne jen z oblasti TA ale hlavne psychiky a PRISTUPU vubec. nesedi vam neco? tak si to delejte po svem. trvate na vstupech? postavte si na tom strategii a hotovo. ostatni hold povazuji za vice dulezitejsi vystupy. kazdemu funguje neco jineho. a o tom to cele je. me funguje treba ergodic a adx nekdo si zas mysli ze je to nesmysl. at the end of the day P&L tells you the truth :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kluci, děkuji za obšírnou diskusi kolem
> důležitosti vstupů. U mě osobně jsou vstupy
> nejdůležítejší, i když píšete, že nejsou
> podstatné. Nic jiného nedělám, než řeším, kdy
> vstoupit do pozic. Naopak nepodstatné pro mě jsou
> výstupy ( v tom se líšíme), ty vůbec neřeším a ani
> nad nimi nepřemýšlím. Přemýšlím jedině nad vstupem
> do pozice, tak nevím, asi každý obchodujeme jiným
> stylem a je to jen dobře.


Pajik:
A kolko rokov sa trhom venujes? Kolko z toho live account ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to libic

to je rozumne co ste napisal, mne slo len o tu formu, verim ze kazdi sa tu snazi najst svoju cestu system a pod. Mne slo len o to aby sa niektore veci nestali dogmou a niekoho nezmiatli, ze co je dolezite a co nie. nerad to posudzujem a ked vidim ze ma niekto chut bagatelizovat tak ma zodvihne zo stolicky. tu mieru dolezitosti musi kazdy sam za seba pochopit a stanovit si ju. Musi svojmu systemu chapat aby mu mohol doverovat, Otazka preco sa veci deju, ake suvisloti maju je urcite dolezita aspon pre niektorych.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lopo:
zkuste se na to podivat z jineho uhlu: kdyz mate vstupni strategii a stale dosahujete spatnych vysledku, pak mate moznosti:
A] vstupujete do vsech signalu, pricemz neresite, jaky potencial signal ma = napr. prvni signal muze mit vetsi potencial nez druhy a treti signal, pokud obchodujete s trendem.

B] dany vstupni signal obchodujete spatne, tj. mate spravny odhad smeru, ale mate spatny timing vstupu = napr. vstupujete prilis brzo, nebo vstupujete prilis pozde

C] Vas vystup z trhu je zcela spatne = napr. stop-loss je prilis utazeny, nebo naopak prilis velky, nebo Vas trailing stop-loss je prilis velky a odevzdava velkou cast profitu, nebo naopak, trailing stop je maly a jste venku na prvni male korekci. Nebo treba v dane strategii funguje lepe profit target namisto trailing stopu. Nebo vstupni SL posouvate na B/E prilis brzy, nebo prilis pozde.

Faktoru je vice, nelze je popsat jednim clankem.

Vstup do obchodu neni o magicke kombinaci indikatoru. Casto hraje roli KVALITA signalu. Casto hraje roli, ktere signaly mate uprednostnit a ktere vynechat.

Takze jeste jednou: velmi mnoho lidi vydelava jen dle jednoho indikatoru a nic vic. Vemte napr. CCI a studujte a studujte. Najdete veci, o kterych dnes nevite. Nic neni zdarma, vse chce cas. Zadny business neni mozne zmaknout za par dni. Rozhodne neverte, ze ja, nebo kdokoliv jiny ma v ruce neco magickeho. Prave naopak. Kdybych mel v ruce neco magickeho, napsal bych Vam: hele, hledej 10 indikatoru, ktere se shodne, bude zrovna uplnek a 16 klouzavych indikatoru pujde nahoru a 32 klouzavych indikatoru pujde dolu.

Rozdil mezi profitem a ztratou je take casto dan Vasi znalosti daneho indikatoru nebo patternu. Vyzdimejte z nej maximum. Hledejte jak dle nej cist trh. Hledejte, co Vam vlastne rika, co od nej muzete cekat.

Budte profikem, budte mistrem sveho remesla, jinak Vas oberou jini, kteri se profiky stali.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Joachim, a proč se ptáš, nebo ty snad jsi
> papertrader ? Demo účet jsem nikdy nepoužíval a
> papertrading už vůbec ne. To ovšem neznamená, že
> to nemusí být správná cesta k živému obchodování.


No pytam sa len tak. Mas aj odpoved alebo zvyknes odpovedat iba otazkami?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...doufam bude pochopeno v dobrém, pokud ne taky OK:
tento web/chat není o tom kdo je a není guru-Woodie, Ross, Libic, sv.XY.... Pokud sem někdo něco napíše, dává jiným svůj čas (a čas jsou peníze) a svoje vědomosti. Zadarmo. A co je zdarma, bývá bohužel často považováno za bezcenné. Na tomto webu je opravdu už řada věcí, ke kterým by se zvl.začátečník jen těžko a zdlouhavě jinak dostával. Je věcí každého zda a jak si je přebere. Jaká dogma kde? Kdo dnes koho nutí něco dělat? Tuplem na burze, kde se může každý vyřádit do sytosti jak se mu zrovna zachce? Pouze jeho zisk/ztráta, který mě ničím nepomůže ale ani mě neohrozí.
Baví někoho štelovat vstupy? OK, může 24h denně! Že nad intraday forex není? OK, kde je chyba?

I tento web je vpodsatě stále dokola o tomtéž:
-že i tento byznys má jistá základní pravidla
-že je dobré neplést si brzdu a plyn, jedno v jaké káře zrovna jedu
-že je dobré občas vystoupit a nadýchat se čerstvého vzduchu

úspěch všem :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mne slo len o to aby sa
> niektore veci nestali dogmou a niekoho nezmiatli,
> ze co je dolezite a co nie. nerad to posudzujem a
> ked vidim ze ma niekto chut bagatelizovat tak ma
> zodvihne zo stolicky.


Lopo tak nech ta dvihne kludne zo stolicky. V prilohe mas vysledok systemu na random entry za poslednych 10 rokov. Markety sli aj hore aj dole. Cize totalne BAGATELIZUJEM ENTRY podmienku. A aby ta dvihlo este vyssie, dal som to len na Long aby sme sa bavili o totalne predpojatom traderovi, ktory ani nema potuchy co su shorty ok? A to tam este nie je zahrnuty poriadny MM a position sizing. Ziadne fixne profit targety, ziadne trailing stopy. Je to na 7 komoditach, tie same podmienky. Mozem ti spravit aj dalsie komodity. Stale trvas na tom, ze entry je dolezita vec alebo len vlastnou neskusenostou (co ti samozrejme nevycitam) nechces pripustit, ze tomu tak nie je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mne slo len o to aby sa
> niektore veci nestali dogmou a niekoho nezmiatli,
> ze co je dolezite a co nie. nerad to posudzujem a
> ked vidim ze ma niekto chut bagatelizovat tak ma
> zodvihne zo stolicky.


Lopo tak nech ta dvihne kludne zo stolicky. V prilohe mas vysledok systemu na random entry za poslednych 10 rokov. Markety sli aj hore aj dole. Cize totalne BAGATELIZUJEM ENTRY podmienku. A aby ta dvihlo este vyssie, dal som to len na Long aby sme sa bavili o totalne predpojatom traderovi, ktory ani nema potuchy co su shorty ok? A to tam este nie je zahrnuty poriadny MM a position sizing. Ziadne fixne profit targety, ziadne trailing stopy. Je to na 7 komoditach, tie same podmienky. Mozem ti spravit aj dalsie komodity. Stale trvas na tom, ze entry je dolezita vec alebo len vlastnou neskusenostou (co ti samozrejme nevycitam) nechces pripustit, ze tomu tak nie je?

subor na stiahnutie tuna
rapidshare.com/files/5489713/NonsenseEntry.zip (potom kliknut na free a pockat par sekund, opisat bezpecnostny kod a zacne sa download)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...