Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

Príklad na carry trade:

Nakúpiš EURJPY - berieš úrokový diferenciál vysoko EUR a nízko JPY úročenej meny ( konečný výsledok závisí aj od páky akú máš u brokera a počtu obchodovaných lotov v tom obchode ) Ak sa trafíš do pohybu ( čo sa predpokladá ), tak berieš nielen úrokový diferenciál ale aj zisk na kurzový pohyb.


Aby si sa zaistil, tak ešte hladáš taký menový pár, ktorý má zrkadlovo podobný pohyb a je s ním previazaný ( napr. EURUSD a USDCHF ). Potom na jednom nakúpim - beriem úrokový diferenciál a na druhom predanom zasa platím. Ale po vzájomnom zarátaní mám cca. + 1,5 % zisk na úrokoch. A pri páke 1:100, 1:200 ... a väčšom počte lotov to už je na kávu.
Ak napr. EURUSD ide hore, tak USDCHF ide dole. Vo väčšine prípadov to tak je, ale ten pohyb nemusí byť úplne totožný ihneď, niekedy sa niektorý pár oneskorí.

Najmenej úročený je JPY, takže preto páry s JPY vytvárajú dobrý úrokový diferenciál. A kedže platí, že pri nákupe napr. USDJPY - kupuješ USD a predávaš JPY, je pri množstve otvorených carry pozícií, veľa krátkych JPY.
Ak sa niečo začne diať na akciových trhoch, tak carry trader ukončuje pozície = kupuje JPY.

Existuje množstvo párov z rôznymi úrokami, chce to len porovnávať a skúmať, ako sa hýbu.

/ ani ja som tomu nerozumel, tak som sa opýtal priamo obchodníkov na forexe, ktorí mi to takto vysvetlili. Takže predávam tak ako som kúpil, ale myslím, že je to vysvetlené správne /

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nahodne ctu, ze po me stekl financnikovy pes a tudiz je treba zareagovat.

S tim kiwi a aussie je to zajimave a hlavne poradne poucne. Maloktery ekonom a (pseudo)analytik predpokladal kiwi na 75c ci aussie na 84c. Pokud si dobre vzpominam, tak pred rokem jsem narazil pouze na jeden clanek kdy nejaky (tehdy patrne oznacen za cvoka) banker predpovidal AUD na 83c v 2007. To jsme jeste nakupovali za 76 centu a dneska aby se clovek bal shortnout na 84. Takze stat se muze cokoliv. Tim si musim i mirne rejpnout do problematiky jet bez stop lossu... sem tam se divam do historie svych obchodu a situacne si rikam, jak by to dopadlo kdybych nemel pojistky ve forme SL... HODNE spatne, nejspise fatalne. Ale abych neodbihal, nynejsi situace, zejmena NZ meny poukazuje na hodne mocnou pravdu - sazby jsou alfou a omegou dlouhodobych kurzu. Nikdo me nepresvedci, ze 75 centu za NZ papirek je primerene dane ekonomice. I financni mocipani na NZ. napr. guverner RBNZ Alan Bollard se nechavaji slyset, ze kiwi je silne nadhodnoceny. Dovedete si predstavit, ze by neco podobneho rikal Greenspan ci BB, i kdyby byl dolar za 1 euro... tezko :)
Samozrejme, zdravi ekonomiky jako takove urcuje sazby, ale kurzy nekterych men jsou principialne vysroubovany prave diky carry trade fenomenu a NZD je toho ucebnicovy priklad.

Australie je trochu jiny pripad, mistni ekonomika jede bezproblemove a vyhlidky jsou dobre. Diky zapadni Australii je dost mozne, ze zminovana zeme se stane takovou mensi Dubaji co se tyce plynu LNG (ambice stat se tretim, ne-li druhym nejvetsim exporterem), Australie take zacne tezit extra uran (jiz nekolik desitek let nebyl povolen novy uranovy dul, az nyni onen zakaz skoncil) a uhli, zinku ci medi je v poustich jeste zakopanych na hodne dlouho, hlavne kdyz je Asie nenasytna. A nyni slovo do pranice, videl jsem uz i nazory, ze AUD mozna dozene USD na 1-1 kurz... kdysi bych rekl, nesmysl, ale dnes si rikam, clovek v fx opravdu nikdy nevi.

Musim se tedy trochu zasmat jak vlastnim, tak cizim odhadum kde se bude dana mena pohybovat za pul roku ci za rok. Holt asi neco bude na tech minutovych grafech a vrabcich a holubech, clovek alespon nemusi resit dlouhodoba dilema.

Doufam, ze se vsem dari tak jak se patri!

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
takže si myslím, že USDCAD, je opět správná volba.Ropa se nám vrátila po včerejší korekci zpět na pondělní hodnoty.
Komodity opět posilují.Sic včera Bernanke pochválil budoucí vývoj dolaru, ale myslím si, že nejistota v dolar přetrvává. Za to v Kanadě se počítá se zvýšením úrokových sazeb.
Snad jen dnes pozor na vydaná stavební povolení ve 14:30 a Ivey PMI v 16:00. Zatím ale vše pro CAD.
Jsem na něm od 1.0612, tak snad se nemýlím.
pěkný den
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím

tak osobně dnes věřím že trh sazby jak euro tak libra má započítané / u libry tedy sazby asi zůstanou, ale četl jsem spekulace že možná sazby UP/ a tudíž jsem short, předpokládám lehčí výprodeje před dnešním ECB a zítřejším BOE a mohlo by to pár desítek pips hodit. mrzí mě v noci ausie kde jsem čekal na sazby ale na HDP už ne, škoda, pěkný pohyb. A taky si počkám na librojeník kdo ho potáhne dnes dolů, na 241.50-60 bych zase nakoupil. :) :) Na odpolední CAD IVM 16:00 tady nebudu, jdu na dětský den s rodinou. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsetci. Prikladam tu odkaz na statistiku splechov z ECB :) www.forexfactory.com/showthread.php?t=32761 a taktiez link na live conferenciu o 14:30 kde sa v priamom prenose da pocuvat vyjadrenie Tricheta. Takze slovicka ako Strong Vigilance a Monitor closely su spustace a da sa na tom nieco skalpnut :).

tu je link na ECB stream: event.netvision.de/basic_dispatching/?ecb_070606_stream_video

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, v suvislosti s jenikmi, nepozerate nahodou niekto aj Jenikove futures ? Tam to vyzera celkom zaujimavo tiez. Na zaklade toho teda pozriet ci sa to uz nezastavi alebo nie. Celkovo sa mi to zda ako obdoba USDX indexu pre pripad US$. Biela ciarkovana je trendlinka, zlta je SMA 300.

3744

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím co vás vede k eurojenu stále na short ?!...ranní výkyv byl sice znatelný, ale myslím že euro bude získávat na více frontách a je čas na korekce...stejně i u dolarjenu...Před sazbami jsou vyhlídky (dle Bloomberg a japončíků) euro někde kolem 1,3560, dolarjen 122,80 a eurojen 164,50....čert věř na FX předpovědím, ale euru budu dnes dost věřit..:-)
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=aR53FAVmUNvA&refer=currency
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fx54xHRB Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lisakus
> to jsem nepochopil, protože jsou spekulace že
> sazby zvednou jsi na cable short ?


jsou to jen spekulace že sazby cable půjdou UP, ale ne předpovědi, byl jsem cable short ale už nejsem a to z důvodu že se často před takovýmto fundamentem uzavírají pozice těch opatrnějších. To mám pocit je skoro vždy. Jinak současné pozice mám jeníkové páry long 241.50 a 163.90 a eur/usd long. Uvidíme co se nám dnes nasype do prasátek. :) :)

SID:
pravda že ten short byl kratký ale počítal jsem s tím. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, psal jsem písemku z matiky a čekám na výsledky... a moje prognózy nejsou moc optimistické :( Takže dnes jsem tu jen na skok:

Chtěl jsem se jen zeptat, co si myslíte o tomhle - jaký na to máte názor? www.fxstreet.com/fundamental/market-view/market-drum-highlights/2007-06-06.v03.html

Vývoj dolaru mě hodně mate, potřeboval bych si v tom udělat trochu pořádek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...