Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Co říkáte na ten sešup na jeníkovi? Na fundamentech jsem nový, ale myslím, že zprávy z posledních dní spíš hovořily ve prospěch dolaru, stejně tak jako analytici. Jak si vykládáte dnešní prudké pohyby na cable a jenu?

Fakt by mě zajímalo, jak tyhle pohyby rozeznáte tak, abyste se ještě stihnuli svést... Nechcete mi někdo půjčit svojí křišťálovou kouli? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk
Ne vše se dá na FX logicky vysvětlit, v Tokiu je teď nějakých půl jedenácté večer, takže fundamenty ve formě prohlášení to asi nebyly...:-)..holt někdo šel s většími objemy povzbudit jeníka...osobně si myslím, že to bude mít ale krátký život a jpy dále výrazněji neposílí a bude do zavíračky spíše ztrácet...uvidíme..

Tuktuk
EUR/CAD nechat další dva dny volně plout je trochu o nervy..:-)..ale s dobře nastavenou stopkou - proč nakonec ne..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe:

Díky za reakci... Jsi pořád věrný svému nastavení, co jsi dal na sklo někdy v zimě? :) Já jsem si se Sidovým ADXMA hrál taky, ale pomocí crossů se mi nedařilo hledat kvalitní vstupy. Asi to chce diskrečně sledovat, jak se ty čáry přibližují a oddalují a podle toho odpozorovat, že se na trhu něco děje.

kunas:

Pokud by to tak bylo, tak by mi to výrazně pozvedlo sebevědomí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,

také díky za reakci, uvidíme, jak to dopadne. Je mi jasné, že to nebylo vyhlášení zpráv (není zas tak těžké kouknout se do kalendáře :) ), ale zase ten pohyb by byl tak prudký, že mi to nepřipadalo jako klasický technický trend, ale jako pozdní reakce na nějakou starou zprávu nebo brzká reakce na nějakou předpokládanou budoucí zprávu... to je vše :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
už sem rozjel eurojeník a librojeník. Asi bude záležet jak bude Cable držet 1.9900 a USD/JPY narážet na 122.00 Asi to taky podržím do sazeb ECB. Myslím že jeny by do té doby neměli předvést žádnou divočinu. Ale pravda je že čert nikdy nespí tak s decentní stopkou.

kunas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Koukám, že jeníkové páry si už to vesele prdolí
> Long...ani to tak dlouho netrvalo...:-)
> SID

Jj, podle cyklikality a vašich rad jsem nakoupil USDJPY za 121.68, SL nyní na 121.57. Ještě kousek a posunu ho na B/E. Tak uvidíme... těch 122 by potěšilo, ale pravda čert nikdy nespí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik
teď je na 121,75...a pokud máš rád jeníky (a taky sushi, saké, wasabi a řasy..:-)).. zkus i volatilnější páry, je tady dost lidiček, které je mají v oblibě..:-)..ale ani na rady se 100% nespoléhej, jen jako doprovodný argument k něčemu dalšímu - máš svoji šišku..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

No právěže já jsem ještě zelenáč, a proto si vystačím s cable a klasickým jeníkem. Jedu jeden minilot, nedělám to pro peníze, ale učím se... takže nějakou extrémní volatilitu nepotřebuji. Naopak spíš něco, na co už jsem se nějakou dobu díval a co není vyloženě líné, a to cable a jeník splňují. Až (když) budu zkušenější, určitě se budu dívat všude. Např. dnes EUR/JPY vypadal i pro mě velmi logicky, ale ten graf jsem v životě neměl otevřený, tak se mi nechtělo do toho vlítnout.

Abych pravdu řekl, tohle je teprve můj druhý obchod. První byl minulý týden - rychle jsem ho uzavřel na B/E+spread, protože jsem omylem nakoupil jeden plný lot místo minilotu, a na to můj účet není zrovna stavěný :) Psal jsem o tom ve vlákně Můj první obchod.
Teď mám ve škole zkouškové, takže není čas full time obchodovat, proto jsem se rozhodl jet jen takhle zlehka a vybírat obchody s nízkým rizikem, které jsou jakž takž v souladu s fundamentální situací, a u kterých když nemám odhodlání, tak vás všechny můžu takhle požádat o nakopnutí do zadku formou rad podporujících moje rozhodnutí :)

Jinak na tom jenovi se to teď nějak mrcasilo, teď je to v horní části range, snad se to rozjede... Pokud jo, vydělám svých prvních forexových několik desítek dolarů... Pokud ne, tak zaplatím 4 za spread. To je jako 4 piva, to není zlé :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...