Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Warranty-příklady reál trhu: stopy, profity, bilance


miciko

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


jsem rád , že v příkladu dva micík se mnou souhlasí .
teď uvedu příklad 3 ,příklad 1 je analogie příkladu 3.

udělám samostatnou investici do call KO certifikátu v hodnotě 1000EUR z close price.


1.12 hodnota call 2.55

1000 : 2,55 ˇ= 392 ks KO call certifikátů


18.12 hodnota call certifikátu 15,7

392 x 15,7 ´= 6154 EUR

vydělal jsem 6154 - 1000 = 5154 EUR


pokud bude dotčena KO mez přijdu o 1000EUR

/nechci se přít jestli tam zůstane nějaká malá zůstatková hodnota certifikátu .to není účel tohoto
příkladu/





nyní do investice přidám put certifikát


1.12. za 1000EUR koupím 392 ks KO call certifikátů
za 1000EUR koupím 55 ks KO put certifikátů

hodnota put certifikátu toho dne je 18.32

1000 :18,32 = 55ks







18.12 hodnota investice v call certifikátu je 6154 EUR

hodnota investice v put certifikátu toho dne je 115 EUR

hodnota put certifikátu toho dne je 2.1

2.1 x 55ks = 115 EUR


vydělal jsem na call certifikátu 5154 EUR

na put certifikátu jsem prodělal 885EUR


celkem jsem vydělal 4269 EUR

pokud bude dosažena KO mez call certifikátu

tak na call certifikátu ztratím 1000EUR

put certifikát na KO call mezi bude mít hodnotu kolem 21

21x 55 = 1155 EUR


na put certifikátu jsem vydělal 155 EUR

výsledek při dosažení call meze je ztráta 845 EUR


Závěr:
pokud investuji jenom do call certifikátu 1000EUR,tak 18.12 vydělám 5154 EUR a přidosažení KO meze ztratím 1000EUR

pokud investuji do call i put certifikátu po 1000EUR , tak 18.12 vydělám 4269EUR a při dosažení KO meze call ztratím 845EUR

pokud investuji do call i put certufikátu po 500EUR ,tak 18.12 vydělám 2634 EUR a při dosažení KO meze call ztratím 422EUR

poměr mezi ziskem a ztrátou:

investice jen do call certifikátu je 5154 / 1000 = 5,1
investice do call i put certifikátu je 4269 / 845 = 5,05

a další důležitá věc jestli máme účet s 10000EUR tak samostatná investice jen do call je 10% účtu a vydělám na daném příkladu 5156 EURpři možné ztráte 1000EUR

při investici do call i put certifikátu po 1000EUR je investice 20% účtu a vydělám 4269 při možné ztrátě 845EUR

upozornění: je to jen ukázka nezohledňuji MM , kdy ztráta na účet na jednu akci by měla být nižší


jestli budu investovat jen do samostatného call certifikátu nebo do call i put certifikátu současně ,tak poměr zisku a ztráty je pořád stejný.z toto plyne že přidáním put certifikátu nula od nuly pojde a to jsme v rovině teoretické , kdy nepočítám poplatky za put certifikát a spread mezi bid a ask .

názorněji to snad už ani nejde vypočítat



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pepino123:
výborně, vždyť ty mě krásně potvrzuješ, díky!

OK tvé počty, stále ale opakuji co tu ukazuji: JDU NA OBĚ STRANY A NAJEDNOU, neznám zatím vůbec tech.analýzu, nevšímám si fundamnetu, jsem na začátku, lavíruji, jsem nerozhodný kterým směrem mám jít=koupím call? nebo put?, nevím čeho se chytit ale jsem nažhavený "TO" zkusit. Jak ale, abych měl pokud možno klidné spaní bez rizika velké ztráty a pokud se povede abych zkusil i OK vydělat?
Těmi svými OK počty mi toto přece výborně potvrzuješ, takže mohu ti jen poděkovat za OK spolupráci! :-))

Výborně že jsi mi potvrdil že nemusím hrát rizikově na jednu stranu, ale jsem na tom stejně když si koupím strany obě.

Klidně kupuj jen call nebo put - k tomu se dostaneme, ještě stále si na to trochu času najdu - ale tu musíš trefit jeden směr abys vydělal. Jinak opravdu jen proděláš tak jak všude jinde sázkou na jeden směr.
Já zde jedu stále na směry dva a snažím se ukázat že to jde když...opakuji po x-té že to co ukazuji je klasická opční technika fungující v komoditách, akciích, atd. Ukazuji to na KO certif., typu endlos, kde mi neklesá časová hodnota tak jak u klasických opcí na cokoliv.

Vůbec neuvažuj teoretický účet 10000euro - kdo myslíš že tu má asi volných 1/4 melounu? většina určitě ne.
Pokud kupuješ jeden směr, ano máš pravdu - dávám si bacha kolik tam dám z účtu a své si dobře hlídám.
Hrubě přehnáno: když si koupím směry oba,klidně tam nasypu celý učet, protože moc se mi toho stát nemůže...

díky, ahoj :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čaues,
nevíte, zdali jde obchodovat s WRT a KO u IB?
Sice tam waranty jsou, ale nějak se jim nedostává data - asi moje chyba. KO cert. nemůžu najít vůbec, takže mě současný broker je v tomto případě asi kuprdu....
Rád bych si taky něco nasimuloval, ale docela se ztrácím.....a bez toho to určitě nepůjde....
Miciko,
mohl by jsi pro mě trošku navézt jestli jsi to již někde psal???? Nějak jsem to nenašel.
Jde někde zprovoznit simulační účet a střihnout si nějaký "jako" obchůdek? Nebo musím založit live účet?


Díky moc
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET:

jo bída chatu - vším se propasírovat k tomu svému, ale:
---zapři se a přečti si toto vlákno, číst to už nemám sílu a čas ani já :-))
---veškeré WRT a KOC najdeš třeba na
www.euwax.de - běhá to myslím nejrychleji co znám a je to přímo burza Stuttgart
---je tam hlavně velmi rychlá fitrace tisíců wrt a KOC dle podkladu = na akciové tituly, měny, indexy, kmodity...
dle expirace, výše striku atd, tedy velmi rychle = otázka pár minut mám to své dle svých kriterií nalezené. Pak se v tom detailně ale vrtám už jinde,
např na

www.comdirect.de
odkud jsou i ty moje grafy zde, kde je velmi dobrá a stavitelná tech.analýza atd = vše zdarma, za poplatek reál kurzy. Je to věc velmi rychle běhající, zcela dostatečná na vše co chci pokud jde o analýzu podkladu i adeptů z WRT a KOC na koupi.

---cvičný účet zdarma=portfolia a výborný přehled kdečeho je na
www.onvista.de
kde poregistraci si svoje papíry, tedy i deriváty můžeš nasypat do 5ti depotů = portfolií. Ty stránky jsou tam stavitelné, jak si je navolíš tak je pak vidíš - tedy zrušíš co tě nezajímá a zvýrazníš a na první místo si dáš to co tě zajímá. Je stím chvíli práce ale pak klidně na první stránce a prvním řádku vidíš stav svých portfolií. K tomu hned malý gráfek kurzu, jež si klikem můžeš zvětčit a další finty to má. Mraky info - kdo je užije může se v tom vrtat donekonečna. Mě už bolí zadnice a docela škoda očí když se zorientuješ :-))
kdyby tak se ozvi,
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Len taky malicky update. vytvoril som si teda 10mini portfolii (spreadov), 7 WRT a 3x KOC. s toho vsetky velmi konzervativne az na jeden, posledny KOC ktorym som vyskusal trafit otocku EURHUF. vsetky spready su tvorene z noh 1000 EUR . takze ked sem napisem zisky a straty , tak bude jasne ake je tam zhodnotenie. pisem to preto lebo mam nejake doplnujuce otazky .

vysledky k dnesnemu dnu v EURach:

+185, +139, +139, -30, -25, +235, + 26, -4, +43, +60 = 768

priemerne drzanie 4 dni. vacsina tych plusovych bola uz na 100 - 200 dolaroch, ale chcem si urobit statistiku, tak to nechavam bezat. co ma ale prekvapilo je to ze zo vsetkych minusovych zatial nebol ani jeden vo vacsej strate ako je 40 EUR. a tak sa chcem opytatpar veci :

existuje nejaky iny faktor ktory by mohol straty vyrazne prehlbit (okrem casu pri WRT)?

kedze straty a zisky su suctom negativnej korelacie medzi dvoma papiermi, pri asimetrickej pake je nepravdepodobne ze by tomu tak bolo. ale predsa by som chcel vediet ci sa na nieco nezabudlo. stanovil som si par podmienok na velmi konzervativne obchodovanie, a tak by som bol rad keby mi niekto kto ma skusenosti s dlhodobejsim obchodovanim pri akych situaciach moze dojst k vyraznejsej strate. a ci vobec.

pravidla.

1) KOC alebo WRT s dlhociznou maturity 1,5 roka cca
2) obrovske kridla (rozdiel medzi Call a Strike Put a strike)
3) rovnomerne rozlozenie na obe strany (rozdiel medzi Call a Strike Put a strike)
priklad strike1,4 Call1,3 put1,5
4) rovnaky objem do oboch noh
5) oba papiere co najblizsou cenou povedzme (Call 5,05, Put 5,55)
6) delta podla rozpatia, ale co najblizsia k ABS 0,5

Poznamka:

nechcem ziadny konkretny priklad. chcem sa pustit do testov, a jedine co ma zaujima je ci existuje nieco, nejaka situacia na trhu, kedy sa strata extremne zvysi oproti potencionalnemu zisku. neratam poplatok spread a podobne drobnosti. dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

můj názor krátce
1.u wrt s delší expirací čas.hodnota u nich utíká pomaleji
2.velké křídla omezují možnou ztrátu, ale také zisky
3.můžeš zkusit a pak si dát rozložení nerovnoměrné - opět páky fungují jinak
4.moje příklady jsou počítány na stejný objem call i put, ale opět není důvod to dělat jen tak
5.kurzy call/put se vůbec nemusí ani přibližně rovnat, navíc záleží na tzv.odběrním poměru u derivátu (1:10, 1:100, 1:1...)

pozn:
opakuji pokud dáváš do call i put stejné peníze, stačí sledovat zisk/ztrátu kurzu call/put v % = pak ty počty jsou velice jednoduché = výsledná bilance je +/-%call + +/-%put * jednotková investice = kolik jsem dal do jedné nohy

Př:
je-li můj vklad do call i put 489euro, kurz call dal +56%, kurz put -36%, pak celková bilance je +56%-36%=+20% z 489eu = 98eu
(žádný přepočet na kusy apod)

:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko

vsetko co si napisal je ok, az na jednu vec s ktoru nesuhlasim. hned vysvetlim preco . obmedzenie zisku mi nerobi ziadny problem, ide mi len o velmi konzervativne zhodnotenie a vsetky papiere drzat co v najvacsej rovnovahe. ja si totiz chcem naliat peniaze s ktorymi netrejdujem denne do nejakych velmi malo rizikovych obchodov, a preto neplanujem robit nic co by pracovalo s asimetrickym rozhodenim strikov alebo nebodaj asimetrickymi objemami. chcem aby zisk tvorila len asimetricka paka

a teraz k tomu 5 bodu.

mozno si si to este nevsimol alebo si to len proste vypustil, ale na udrzanie co najvacsej rovnovahy musis pracovat aj s cenou warantu a nielen s hodnotou oboh noh. kedze je v oboch pripadoch negativna korelacia tak trochu zalezi na tom ci budes mat rozlozenie hodnoty warantov 5:5 alebo 2:20 uvediem priklad:

pri negativnej korelacii mozu vznikat nerovnomernosti ktore sa casom vyrovnavaju. gapy a podobne situacie napomahaju takymto nerovnomernostiam. pri rovnakom objeme aj hodnote WRT 5:5 nevyrobia tieto docasne nerovnosti taku stratu ako pri hodnotach 2:20. nieje to len teoria, robil som korelacne spready na FX predtym, a pri velkych objemoch to je docela citit. som si isty ze ten rozdiel by si videl uz pri spreade v objeme povedzme 5000 na 5000. a tomu by som sa chcel vyvarovat, aj ked su to len docasne vychylky.

poznamka: je to sranda celkom :) napisem ze nechcem priklad a ty mi ho das, ale dakujem aj zan :)
pochopil som to asi tak ze sa ti nikdy nestalo ze by sa KOC alebo WRT zacali spravat inak ako by si cakal. ze by prestali kopirovat podklad a nikdy nevyrobili ziadnu vyraznu odchylku.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale ony zas ty warranty s delší expirací mívají většinou dost malé páky, ne? Navíc těmi širokými křídly si podle mě neomezuješ jenom ztrátu či zisk, ale taky výrazně víc riskuješ, že se dostaneš do ztráty, protože podklad musí ujít velký kus, než začne ten druhý papír vydělávat. Nebo ne? Nezkoušel jsem to simulovatr, ale je to teorie, kterou si pamatuji ze všech povídání o warrantech a jejich nákupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:
bod 5: ok, pokud kupuješ obě nohy na zhruba stejném kurzu-nneí problém si takový call i put najít.
(jinak chat je o tom že dám i to co nikdo nechce - pak se kolem toho i vyvine docela podnětná ebata nekdy .-))
Je fakt, že už jenom spread bid/ask bývá u KOC i WRT za pár halířů větší než když je kurz jaksi "normální".

a dodám: tím že jsou KOC velmi dobře spočitatelné, se dají stanovit KO meze pro neznalé i zdánlivě velice blízko. Větší páka takových mi umožní dosáhnout svého cíle rychleji a jdu ven.

a k volatilitě: je to veličina statistická, sbíraná v jistém čase. Zdánlivě nízká vol. ještě neznamená, že zítra "to gapne" úplně mimo moje plány a meze. A pak zas klid...gap bude jen dalším číslem v řadě, která se nemusí ani moc rozkývat
zatímco já dostanu KO...

:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a jen přidávám další příklad na eu-usd, tažený od 09.03.2009 call KO je 1,2555 put KO je 1,4600 opět KOmeze jsou široce roztažené a mimo jiné: z toho grafu se dá krásně odečítat i páka/síla call/put vzhledem ke vzdálenosti kurzu podkladu od KO mezí. Velice názorné a poučné! A kdo si to umí pak spočítat tak... Opět jen holé grafy bez tech.analýzy.

9144

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...