Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Warranty-příklady reál trhu: stopy, profity, bilance


miciko

Doporučené příspěvky

Ahoj Miciko,
v tom Tvým příkladu je někde zakopanej pes, ale zatím jsem nepřišel na to kde.....
Když vezmu přibližné součty cen certifikátů v jednotlivých dnech - bral jsem pro příklad jen kolem zvýrazněnýh čar:
9.3 - 20,3
20.3 - 18
2.4 - 18,5
17.4 - 18,7
30.4 - 18,1
14.5 - 17,3
28.5 - 16,3
vychází mě + - že hodnota součtu cen certifikátů klesá bez ohledu na vzdálenost KO bariér.
Možná dosahuje zvýšené dynamiky růstu cen až úplně u KO hranice nebo ????
Z tohohle příkladu mě nevyplývá, že když koupíš v jeden čas dva opačné certifikáty (vlastně debetní strangle), že by časem při postupu podkladu k jednotlivým bariérám se ceny KOC měnily nesymetricky.
Zcela jasné je to jako koupě do směru.....kdy se to chová obdobně jako opce bez časové hodnoty s KO bariérou....
Něco mě uniká??
Díky předem za dovysvětlení
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to miciko

taktéž při svých strategiích hraji na dva směry.proto mě zaujal tvůj příspěvek .

u future koupím dva směry ve stejném počtu u konzervativních spreadů ,když dané spready jsou ,tak blízko , že to neodpovídá skutečným nákladům

u opcí pro mně hraje specifické chování +čas+volatilita.

co hraje pro mě u KO certifikátu :náklady,čas ani volatilita to není

zkusil jsem si ještě jednou spočítat páku a je fakt , že se nechová symetricky ,jak by to na první
pohled vypadalo a udělal jsem to polopaticky ,kdy cenu od KO meze call zvýším o1% a od put KO meze snížím o 1%



+1%od KO call meze 1,267 páka call /put =15,4
-1% od KO put meze 1,445 páka put/call =13,0

+2% od KO call meze 1,279 páka call/put =7,36
-2% od KO put meze 1,430 páka put /call =6,05

+3% od KO call meze 1,292 páka call/put = 4,53
-3% od KO put meze 1,416 páka put/call = 3,65

myslím ,že by ty počty měly sedět.a dál bych mohl pokračovat po 1% až by se ceny potkaly






Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET:
ano, máš pravdu, docela jsem čekal kdy se kdo s tím ozve = že součet call+put není stejný.
Ale:
ty rozdíly nejsou velké, navíc grafy nejsou tahány z burzy Stuttgart ani Frankfurt (i tam se kurzy mohou a také liší) - tam pokud se ale ten den neobchodují, což nemusí, jsou vidět jen čárky na závěrečném close, nevidíš OHLC. Já sem dávám grafy KOC tak, aby bylo vidět jejich denní rozpětí, protože i podklad = eurousd denní rozpětí má. Kurz se pochopitelně hýbe s podkladem na obou burzách, akorát na grafu to nemusí být vidět.
Víc to dovysvětlit neumím :-((

POZOR:
Zkusíme postoupit dále a další grafy budou s tech.analýzou a stanovením KO mezí nesouměrně či moc daleko od kurzu jak dosud - v očekávání že "se to otočí". A pokud ne co mě čeká, do jakého rizika ještě jít a jak z toho ven když se nevede: čekám spolupráci a podnětné názory kudy na to!

:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko
měl bych dotaz ohledně peněz. Je možné mít na účtu tak 1000EUR a na každý obchod tam vrazit všechno, tedy 500+500? Říkal jsi, že ztráty moc velké nejsou...takže by takový přístup teoreticky neměl vadit. Vždycky jsem si myslel, že na certifikáty není potřeba příliš peněz. Airmike mi tvrdil něco jiného...Tak jak to vlastně je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník

ty si dobry, ja som ti nic netvrdil, pytal si sa na moj nazor a ja som ti ho povedal. povedal som ze s 1000 EUR zaplatis na poplatku od 32 EUR do 60 EUR. to je cele. bol by som rad keby sme sa navzajom netahali do takychto diskusii. opytat sa mozes a ja ti mozem odpovedat ale zeby som nieco tvrdil, to nieje prave ten spravny vyraz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník

a mimochodom si sa pytal kolko bodov je treba na to aby sa ti pozicia dostala do plusu, tak je to pre kazdy trh individualne, ja mam napriklad EURJPY strike 130 Call aj Put s rovnakym objemom, momentalne je podklad na 134,78 a stale som v strate 34 EUR. by ma celkom zaujimalo ako je to mozne, ale uvidime casom ako sa to prejavi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

graf akcií farmaceutické fy Merck od 26.03.2009 dodnes (ty červené obd.jsou nahrubo meze KO) a k tomu KOC call s KO mezí 61,04 KOC put s KO mezí 70,50 +nějaká technická analýza 4 průměry. Proč zrovna tak se zatím neptejte, kdo chce si může počítat bilance když koupí call i put nebo snad trefí jen jeden směr :-))

9155

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a příklad na warranty, posazené tak, aby byla vidět reakce na změnu kurzu podkladu. Podklad = Deutsche Bank kurz od 1.12.2008, call - strike 45,0 exp.12/09 put - strike 40,0 exp.12/09 -------------------------------------- viz call v době 23.1.-13.3. nereaguje - proč asi? (derivát je "mimo peníze") put v této době reaguje - proč asi? (jde o derivát který je silně "v penězích") kolem 5.5. na kurzu 40,0 čekám otočku dolů, proto koupím putku (sedí "na penězích") na strike 40,0 (můžu klidně silnější-slabší) pokud bych koupil i call - pro případ že se netrefím dolů jak se jeví ale naopak půjdeme zase nahoru===což se taky stalo!!! - tak zájemce si může sám spočítat svou bilanci. :-))

9161

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko

v tom priklade je vidiet jedna velmi dobra vec, nad ktorou som rozmyslel pri vybere warantov. volim ich vzdy blizsie k nule, pretoze pri velkom poklese je mozne ze sa cena varantu blizsie k nule zastavy, resp bude oscilovat menej. to sa mi na nich velmi paci a ratal som s tym ze to moze byt dost podstatna vyhoda na ktoru treba hrat

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...