Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

RSI


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Businessman,
na RSI mam postaveny svuj OS. Nedovedu si ale dost dobre predstavit ze pouzivas TRI indikatory ZAROVEN. V tom se vyznas?
Momentum a MACD jsou trend following indikatory coz je slabina RSI ktery patri do skupiny oscilatoru indikujicich predprodane/predkoupene oblasti.
Osobne abych si svuj OS udrzel co nejjednodussi pouzivam jen RSI a misto tebou zminovanych indikatoru Momentum a MACD pouzivam EMA34.
Dokonale zvladnuti JENDOHO indikatoru je nekolika set hodinova prace. Zvladnuti TRECH indikatoru a jejich kombinaci to je prace kterou bych vazne delat nechtel ;-)

Zatim jsem RSI venoval cca. 800 hodin studia a porad jeste se mam co ucit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swen,
jsem v tomto oboru zatím celkem nováček. Tvých 800 hodin zatím rozhodně nemám u žádného z indikátorů. Tato strategie mi ale zatím vcelku funguje, i když má také své mouchy. Jak říkám, pořád se mám co učit, takže netvrdím, že do měsíce nebudu používat strategii jinou. :-) Osobně se mi zdá, že třeba MACD kombinované s Momentem je mnohdy přesnější než RSI. Ale může jít o velmi subjektivní pohled. :-) To zjistím až časem. Ale díky za inspiraci.

Businessman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

AxemanX,
lze kombinovat Trend following indikatory (napr. MACD, Momentum, atd.) s Oscilatory (napr. Stochastic, RSI, atd.)
Obecne plati ze mene byva "vice" . Cim jednodussi si obchodovani udelate tim je to pro Vas lepsi.

Dalsi info najdete zde:

www.financnik.cz/clanky/rady/indikatory/

www.financnik.cz/wiki/technicke_indikatory

No a pokud by Vam to nestacilo tak doporucuji navstivit kurz:
"Obchodovani s pomoci nejpouzivanejsich indikatoru. "
www.financnik.cz/exe/kurzy/obchodovani-s-pomoci-indikatoru.php

krasny den


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

trendovy obchodnik obchoduje s trendem - tj. pokud si na zaklade nejake metody (napr. podle momenta, podle smeru klouzaveho prumeru nebo podle poctu baru na CCI) urci, zda je trend v trhu up (trh roste) nebo down (trh klesa), tak bere pouze obchody ve smeru trendu (v up trendu na stranu long; v down trendu na stranu short). Protitrendovy obchodnik se chova opacne (v up trendu bere obchody na stranu short; v down trendu na stranu long).

Vzdy je vsak dulezite rozhodovat se na zaklade dlouhodobe otestovaneho obchodniho systemu; rada systemu (napr. WCCI) vyuziva oba pristupy - obchodovani ve smeru i proti smeru trendu. Vzdy na zaklade aktualni situace v trhu.

V kazdem pripade pamatujte - Trend is your friend. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AxemanX:

to je vec toho obchodnika. :-) Jak rikam, jde o dodrzovani dlouhodobe otestovaneho obchodniho systemu. Kdyz tedy napriklad obchodnik zjisti, ze kdyz se v up trendu otoci Stochastics z preprodane oblasti dolu, tak je pro nej vhodne vstoupit do kratke pozice (prestoze viditelny trend je stale up). Zkratka a dobre nespekuluje na pokracovani trendu, ale na jeho obrat. Jinym prikladem muze byt odraz od silne S/R urovne. Moznosti protitrendoveho obchodovani je cela rada.

Zacinajicim obchodnikum se ale obvykle doporucuje vyhledavani obchodu do smeru trendu - imho je to hlavne psychicky unosnejsi, protoze clovek jasne vidi, do ceho leze... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc všem,
:), teďka už je mi to daleko víc jasný, inu jsem na začátku, tak se omlouvám za "přihlouplé" dotazy, ale znáte heslo, pokud nevíš zeptej se... (tu). Chci mít systém a strategii co nejjednodušší, ale chci taky vědět co nejvíc, kdo ví v čem se bude skrývat pro mě zajímavá informace... :) (tu)

Díky, Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrýd den,
již pár týdnů zkouším obchodovat RSI ve spojení s simple MA (pro potvrzení trendu) a do obchodu vstupuji na překonání SR hranice nebo double top/bottom. Když se objeví RSI tak mohu očekávat otočení trhu,ale vždy čekám na potvrzení. Často totiž je otočení trhu falešné nebo velmi malé (spíš nějaká korekce).Tímto se snažím předejít vstupu do těchto obchodů. Ale určitě je potřeba mít trh aspoň trochu okoukaný a cit který obchodník časem získá.

Kahiros
"Můžeš dokázat cokoliv,pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...