Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

RSI


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Dobrý večer,

používám RSI s nastavením 20 a 80. Krom klasických singálů se zaměřuji také na TL uvnitř indikátorů. Jejichš protnutí často koresponduje nebo naznačuje překonání TL na cenovém grafu. -toto je myšlenka Dr. Eldera. Já jí testuji se zajímavou úspěšností.

Krom kombinace TL v RSI v korespondenci s TL na cenovém grafu , také využívám jako slabší vztupní signály protnutí TL v RSI jako takové.

Má někdo s touto technikou zkušenosti?


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em.

Dobry den.

Tato technika kterou zminujete,je podle meho mineni velice dobra a s velkym procentem uspesnosti.Jsou dve moznosti jak vyuzit indikator RSI a TL.

Prvni moznosti je pouziti TL v cenovem grafu k potvrzeni signalu indikatoru pri opusteni prekoupene nebo preprodane zony.Zde plati pravidlo,ze kdyz dostanete signal indikatoru ke vstupu do pozice,nevstupujte dokud nemate signal potvrzeny prorazenim TL v cenovem grafu.

Druha moznost je pouzivani TL jak v grafu,tak v indikatoru.Sila RSI je v tomto pripade v tom,ze velmi casto dokaze v predstihu predvidat budouci zmeny.Pointa teto moznosti je v tom,ze vlastne dochazi k prorazeni dvou TL,nejdrive v indikatoru a nasledne jako potvrzeni v cenovem grafu.

V indikatoru RSI se muzeme chovat uplne stejne jako v cenovem grafu.Muzeme pouzivat TL,S/R urovne,grafove formace atd.Ja jsem si tuto techniku oblibil a zkousim ji.Dalsi dulezitou podminkou je to,ze tyto signaly by mely byt v souladu v hlavnim trendem.Priklad.Tydenni graf je rostouci,tedy v dennim grafu bychom meli hledat podle indikatoru RSI vstupy do dlouhe pozice.

Jeste se chci zeptat.Asi jste se zmylil kdyz jste napsal,ze pouzivate RSI s nastavenim 20 a 80.Melo se asi jednat o prekoupene a preprodane oblasti.Jinak nastaveni periody RSI je dalsi dulezitou veci a chce to hodne zkouseni.

Preji hodne uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MERKUR1:

Přeji hezké dopoledne,

Na vašem příspěvku mně zvlášt zaujalo , že v RSI hledáte kromě TL, také klasické grafové patterny. Této možnosti jsem zatím nevyužíval. Mohl byste prosím uvést některé vaše nejoblínenější patterny , které se dají úspěšně promítnout do RSI?

A co se týče mého nastvení , tak jsem se myslím nespletl. Momentálně se zabývám chováním RSI v býčích trzích ( nebo trendech). Někteří obchodníci používají nastavení 40 a 60 v medvědích trzích a 80 a 20 v trzích s býčím potenciálem. -snažím se tyto metody odzkoušet. I když samozřejmě klasické nastvení je 30 a 70. Pokud máte s nastavováním něaké vlastní zkušenosti. Pak vás také moc prosím jestli by jste se o ně nepodělil.

Velmi děkuji za reakci

Jonny-eM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em.

Dobre odpoledne.

V grafu indikatoru jsou samozrejme beznejsi dvojite vrcholy a dvojita dna,ktere pouzivam v pripade divergenci k analyze mozneho otoceni trendu.Tam napriklad v pripade dvojiteho vrcholu plati za silny signal situace kdyz prvni vrchol je nad hodnotou 70 a druhy pod ni.V klesajicim trendu pro dvojite dno to je presne naopak.Obcas se muze objevit i formace hlava a ramena ktera nemusi byt ale v cenovem grafu patrna.
Velmi silnym nastrojem se mohou stat urovne podpory a odporu v obchodnim rozpeti,kdy v grafu trhu obchodujeme cenovy kanal.Zde prava prorazeni by mela byt potvrzena indikatorem,falesna se projevuji divergenci mezi indikatorem a cenou.

Ohledne otazky nastaveni jsme si nerozumeli.Pro me kdyz se rekne nastaveni,predstavuji si pod timto terminem delku periody indikatoru.Urovne hodnot preprodanych a prekoupenych oblasti na RSI neresim.Spise je pro me dulezitejsi nastaveni periody.Delsim nastavenim mame RSI vice uhlazeny,pri kratsim nastaveni indikator vice vybiha do meznich situaci,je zivejsi.Kdyz jsem zacinal, zajimali me tri nastaveni,7,9 a 14 dni.Ten nejkratsi jsem zatim opustil.Vcelku me vyhovuje klasicke Wilderovo nastaveni.Mozna ze by slo v bycich trzich pouzivat pomalejsi 14 denni nastavenia a v medvedich trzich treba 9 denni nastaveni,pak bychom nemuseli s overbought a oversold urovnemi vubec hybat.Je to jedna z moznosti,kdy delka periody zastane stejnou funkci.Chce to proste zkouset a nalezt si to co Vam bude vyhovovat,protoze co sedi jednomu nemusi vyhovovat druhemu.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1:

Velice děkuji za reakci,

vaše zkušenosti jsou velmi inspirující. Co se týče nastevení , tak používám 7denní :).

Přeji hezký večer a dostatek profitových obchodů.

Jonny-Em

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em.

Dobre rano.

Jestli chcete zkouset periodu nastaveni,ta se da velmi dobre pozorovat na stockcharts.com/h-sc/ui?c=intc,uu[l,a]daclnimy[p][vc60][iub14]&style= .Zde je TA na vsechny akcie indexu DJIA.Muzete si dat indikator RSI ve trech periodach nastaveni pod sebe a pozorovat jak se se jednotlive druhy chovaji.Zjistovat jejich silna nebo slaba mista.Muzete zkouset i jine indikatory,je jich tam opravdu dost.Tato stranka je dobra v tom,ze si nastaveni periody indikatoru muzete nastavovat podle sebe.

Zajimalo by me v jakem obchodnim systemu RSI pouzivate a s jakymi dalsimi indikatory a technikami.

Preji hezke dopoledne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré odpoledne,

děkuji za tip na stránku. Periody si ale častěji nastavuju v TNT5.

Co se týče mého obchodního systému. Myslím , že vás nijak zvlášt neobohatím. :) Používám Triple Screen v jeho téměř klasické podobě. Pro určení tržního proudu na týdenním timeframe používám MACD. Pro určení tržní vlny používám na denním grafu PRÁVĚ RSI. Pokud mi MACD značí stoupající trend , pak vyhledávám klasickcé dvojité překročení překoupené oblasti. Při výstupu z překoupené oblasti aplikuji příkaz SELL-STOP nad high. Jako platný průchod druhým filtrem taktéž používám protnutí stoupající TL zakreslenou v RSI směrem dolů.

Jediným rozdílem oproti klasické verzi Triple Screen je následné řízení SL v pozici. Ihned po exekuci nákupního nebo prodejního příkazu umístím SL na hodnotu 5ti denního EMA nebo s odstupem 100-300USD od closu posledního dne a stanovím PT v poměru 3:1 vůči SL.

Tento systém je teprve v plenách a postupně se jeho podoba bude DOUFÁM měnit v individuálnější.:). Dříve jsem začal s tetsováním Triple Screen v různých variácích indikátorů. Jedna z nich byla například myslím výborná Libicova forma ,kterou popsal zde v diskuzi: www.financnik.cz/forum/read.php?2,2509. Výsledky testů TS systému mám zaarchivované a vyhodnocené. Až dokončím testování úspěšnosti RSI do Triple Screen, opět jej vyhodnotím. Poté vyberu jednoduše systém s těmi nejlepšími výsledky.

Pokud budete mít energii , také by mně zajímalo v jakém obchodním systému RSI využíváte Vy.

Hezký zbytek dne.

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre odpoledne.

Jak vidim,Vy obchodujete komodity,ja se spise zajimam o akcie.Komodity me take zacinaji lakat,ale v trochu jine podobe.Od obchodovani klasickych futures kontraktu me odrazuje znehodnocovani dolaru,posilani penez pres more a dalsi duvody.Zacinam premyslet o obchodovani certifikatu.Ma to vyhodu,ze se obchoduji v EURECH pres domaci seriozni firmu,kterou Brokerjet bezpochyby je.Existuji ruzne druhy certifikatu od rizikovych az po vcelku bezpecne.Pres certifikaty lze obchodovat vcelku temer vse,od komodit az po firmy,indexy atd.,coz je dalsi vyhoda.

V obchodnim systemu jsme se trefili do stejneho.Na tydennim grafu k urceni hlavniho trendu pouzivam kratsi EMA.Mel jsem tam i MACD-histogram pro potvrzeni,ale tuto metodu jsem opustil z duvodu,ze si velmi casto odporovaly,proto dnes pouzivam jen EMA a MACD-H pouzivam pouze pro divergencni analyzu.Pisete,ze pouzivate jen MACD,ja bych se spise primlouval z mnoha duvodu pro histogram,nebo jeste spise jen pro EMA.

Na dennim grafu mam EMA 12 pro potvrzeni hlavniho trendu a ke vstupu do pozice pouze RSI i kdyz Elder preferuje jine oscilatory.Dulezitou hranici pro me byva i stredova osa.To je system spise pro pozicni obchodovani.
V obchodnim rozpeti vynechavam hlavni trend a obchoduji cenovy kanal pouze podle denniho grafu,kde indikator RSI muze hrat dulezitou roli.

Velmi dulezitou slozkou systemu TSS je hledani periody nastaveni.Na tydennim grafu mam MACD-H nastaven napriklad na velmi kratkou periodu 6,12,6 prave z duvodu zachyceni divergenci,klouzavy prumer na 12 dni i kdyz na Vami zminovanem foru se spise preferuje EMA 26,ale delky indikatoru by do sebe mely zapadat.Kratsi MACD-H,kratsi EMA atd.

V posledni dobe me zacinaji zajimat i patterny v delce dne az maximalne tydne,ve vetsine pripadu jen pozorovanim cenovych usecek,kde dulezitou ulohu by mely hrat S/R urovne.

Hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

děkuji za rakci. Ve Vaší stretegii je rozhodně mnoho podobných postupů , které používám i já. Konkrétně v oblasti MACD - H I S T O G R A M U. Pochopitelně používám také histogram , právě z důvodů zřetelnějšího rozpoznání divergencí. O omlouvám se za neúplný popis indikátoru. V TnT se MACD Histogram zobrazuje jednoduše kliknutím na políčko MACD a formu indikátoru si nastvíte jinde. Proto už mám zřejmě reflexivně zapsaný tetno neúplný název. :)

Přeji mnoho úspěchů na trhu.

Jonny -EM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em.

Dobry vecer.

System TSS lze modifikovat do nekolika podob,ale to je popsane podrobne v jinem vlakne.Me se ze zacatku docela vyplatilo,ze jsem si indikatory pocital a zakresloval sam.Byla to prace navic,ale tim jsem pochopil jejich princip.Nejlepe si vedomosti zapamatuji kdyz si je znovu nekam napisu nebo uvedu do praxe vlastnim pricinenim.

Abych zustal verny tomuto vlaknu,vratim se zpet k indikatoru RSI.Cim vic se mu venuji,tim jsem si ho vic oblibil.
Indikator RSI vydava podle dulezitosti tri druhy signalu.

1.Divergence.
Vcelku se da rict,ze uspesnost je velmi vysoka.Plati,ze cim je divergence dale od stredove osy,tim je duveryhodnejsi.
Melo by platit,ze prvni vrchol by mel byt nad hodnotou 70 /nebo pod hodnotou 30/ a druhy pod ni /nebo nad ni/.

2.Kombinace RSI a TL.
To jsem popsal vyse.

3.Urovne RSI.
Zde jsou dva signaly.Prvni,pri zpetnem navratu z prekoupene nebo preprodane oblasti a druhy pri prorazeni stredove
osy,ktery dost casto pouzivam v systemu TSS.

RSI je vynikajici v beztrendovem obchodnim rozpeti,ale kdyz jsem v trendujici pozici absolutne si ho nevsimam,protoze dava mnoho prodejnich signalu ktere tam ale nejsou.Pak na dennim grafu sleduji pozici jen podle EMA,ktery tam mam prave hlavne i z techto duvodu.

Kdyz jsem zacinal,muj system byl mnohem slozitejsi,ale dnes vim,ze cim mene tim lepe a RSI pro vstupy a vystupy ve vetsine pripadu uplne staci.Dava dost dobre a presne signaly kdy je akcie preprodana nebo prekoupena,pak zmena otoceni trendu je otazkou kratkeho casu.
Kdyz se divam na nektere stejne akcie u ruznych firem,hodnoty RSI jsou rozdilne.Zde asi zalezi na zpusobu uhlazeni.Me se osvedcil klasicky zpusob.Dale je tu perioda nastaveni.U RSI v tom zadny problem nevidim jako napriklad u MACD kde je to podle meho mineni vetsi problem asi z duvodu,ze MACD je pouze zpozdeny indikator,zatimco RSI je mnohem zivejsi,kdy cenu dost casto i predbehne v jejim pohybu.

RSI je dobre pouzivat i pri tvorbe grafovych formaci-dvojity vrchol,dvojite dno,hlava a ramena,cenovy kanal,ctyruhelnik a dalsi-zde svoji praci tez se cti zastane.Samozrejme neni neomylny,jako vse v tomto oboru.
Jsem rad,ze se o tuto problematiku zajimate a protobych byl rad kdybysme tu mohli i treba polemizovat.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1

Dobré dopoledne,

nuže pojďme polemizovat. :).

Je to vcelku obtížné, protože každý používá RSI trochu jinak, nebo přidává jinou váhu jeho signálům.

Píšete , že v up-trendech (nebo spíše v trendech) signály RSI ignorujete. Což do jisté míry chápu a v trendech si všímám také opravdu jen výrazných signálů.Přeci jen je to oscilátor , nikoli trend-folowingový ukazatel. Přesto v delších trendech se dá krásně aplikovat TL Rsi.
Pokud je tento trend delší a vyskytují se v něm korekce, pak se o tyto korekce dá v RSI dobře "opřít" TL a výsledky protnutí této TL jsou následovány trhem velmi často. Má technika zakreslování TL je právě na tomto založená.
Snažím se TL pokud je to možné zakreslit přez minimálně 2 a nejlépe 3-5 výběžků u delších trendů. Ale samozřejmě většinou se dají spojit pouze 2. Přičemž pokaždé, když tyto výběžky hledám, ujistím se na cenovém grafu , že jsou součástí trendu kterou by mněla TL v RSI vystihovat.
Navíc signály na short , které v up-trendech RSI tvoří, se dájí využít jak jsem již výše zminoval jako součást TSS. I když tam není úspěšnost příliš velká.

Zajímala by mně vámi zminovaná technika použití RSI při tvorbě grafových patternů.Mohl byste se o ní rozepsat podobněji? Hezký den.

Jonny-eM
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em.

Dobre odpoledne.

Kdyz jsem psal,ze v trendu prodejni signaly ignoruji,bylo to mysleno a i napsano v tom smyslu,ze jsem jiz v pozici napriklad v rozjizdejicim se rostoucim trendu a v tu chvili pro me indikator RSI prestava existovat,protoze v teto situaci vysila mnoho falesnych prodejnich signalu.V te dobe si vsimam jen trendovych instrumentu,kdy napriklad EMA 12 slouzi jako support,ktery drzi cenu.Velmi casto RSI pouzivam jen ke vstupu do pozice a vystup uz ponechavam napriklad na prorazani supportu klouzaveho prumeru.

Proc ?

Nekdy pri zpomaleni delsiho up trendu,kdy neni jeste rust ohrozen,dava dost zmatene prodejni signaly.Jina je situace kdybych chtel nastoupit do pozice,pak se tato sance da vyuzit,ale kdyz v ni jsem uz ho na urcity cas nepotrebuji a to do doby kdy se na hlavnim tydennim grafu zacina neco menit,pak znova nastava jeho cas.Tady nastava dilema.Vzdy bychom meli nastoupit do pozice v souladu s hlavnim trendem a kdyz tato podminka neni splnena,nemeli bychom do pozice vstupovat,pak by RSI slouzil jen k vystoupeni z pozice.Muzeme ho poslechnout a pozici ukoncit,nekdy vcas,jindy zbytecne brzy,nebo se ridit podle EMA,dat trendu jeste sanci s urcitou sanci profitu,nebo vystoupit pozdeji a treba prijit o urcite procento zisku.To je ale predem neresitelna otazka.Kdyz si ale nebudeme vsimat hlavniho trendu a popreme tim TSS,muzeme vstupovat do pozice pri kazdem signalu RSI,muzeme obchodovat male paterny na par dni a samozrejme i s omezenou sanci na zisk.
Nekdy je problem v tom,ze se dostavi rychla a hlubsi korekce a nez na ni hlavni graf zareaguje,je po ni,i kdyz by se s nejvetsi pravdepodobnosti jednalo o velmi profitabilni pozici.Je opravdu spravne vzdy a za vsech okolnosti ctit cistotu TA a dodrzovat ji ? Kdyz nam pujde jen o hlavni trendy,prijdeme s urcitosti o velkou cast zisku a vse ostatni kolem pro nas musi byt tabu,protoze plati,ze bezpecnost neco stoji.
Jaky na to mate nazor ? Vzdy dodrzovat TA,nebo nekdy jit do pozice proti ni ? Vyuzivat vsech signalu RSI a riskovat,nebo nektere dobre zahodit a snazit se o co nejvetsi bezpecnost ?

O grafovych formacich a RSI napisi vecer.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...