Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

RSI


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 9 months later...
  • 3 months later...

zdravím tradery,

buduji svůj obchodní plán a jako vstupní strategii budu používat RSI divergenci. Při backtestingu se mi však nedaří na 3 a 5-ti min. grafu (ER2) najít a zakreslit opačný trendový pohyb divergence. Zkoušel jsem proto do grafu přidat EMA 34 a vstupovat do trhu, když EMA 34 protla cenu a RSI protlo line 1 nebo 2 zpátky do pásma mezi 30 a 70 a zatím to funguje (10 testů). Používáte někdo RSI v kombinaci s EMA 34? A jak? Nedochází při čekání na protnutí EMA 34 k zbytečně pozdnímu vstupu do pozice?

Díky TomS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TomS:
Já používám EMA 34 jen pro určení trendu,jinak sleduji divergence na RSI a MACD (jen do trendu). Nikdy nevíš, kdy po divergenci nastane i změna trendu, protože trh může udělat malou korekci a nebo na dané divergenci vytvořit začátek nového trendu....můžeš sem hodit nějaký tvůj graf?
Co se týče vstupů,tak musíš najít takový, který Ti vyhovuje a máš ho natestovaný. Já třeba sleduji jen divergence a nečekám na nějaké protnutí EMA nebo něco podobného. Hlídám si jen cenu, indikátor a S/R úrovně, toť vše.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomS,nemůžu říct jestli to je komplikované nebo ne, hlavní je, jestli Ti to takhle vyhovuje, protože to obchoduješ ty a né já. Jak vystupuješ? Takhle to spíš, podle mě, vypadá, že jsi v trhu delší dobu než jen pár minut,ne? Vstupy jsou celkem jednoduché (řekneš si pár podmínek, otestuješ to a hotovo - hodně zjednodušeně řečeno), mnohem důležitější je výstup a řízení pozice když jsi v obchodě.

10 otestovaných obchodů je strašně málo, až jich budeš mít cca 30-50,tak to již může napovědět, jestli to je dobrá strategie nebo ne. Já na žádné protínání nečekám a mohu tak do obchodu vstoupit dříve (protože ještě chvíli potrvá než trh protne EMA), ale mám to natestované na stovkách obchodů.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TomS:
já sleduji divergence a je mi jedno na jaké hodnotě RSI se vytvoří (jen kolem 50 linie si dávám pozor), takže vstupuji i když trh nepřekoná linie 30 a 70.
Kromě divergence sleduji co dělá cena, S/R a jaká je situace na trhu.

To chápu, taky jsem nejdřív řešil vstup,ale časem ho přestaneš řešit a zaměříš se na výstupy a řízení pozice.

Zkus se podívat do diskuzí kde se probírali obchodní dny, je tam několik mých grafů aby sis mohl udělat obrázek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...