Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

alter

nejsem si tím jistý, ono jde sice o microloty, někdy už je to skoro minilot,
taky mě tohle napadlo, tak jsem zkusil někdy na konci léta09 zvětšit objemy tak abych dosáhl velkého risku
a musel si vybirat co mam dělat, tedy následovat plán a držet disciplínu.
účet asi $700 jsem od pondělka do středy dovedl na cca $3,5k a ve čtvrtek večer jsem končil s učtem $300.

Rekl bych spíš, že jde o ten samý problém. Za tri dny jsem vydělal skoro $+400%, tím sem si splnil co jsem si řekl,
dokázal jsem vydělat, pokud se snažím tak mi to funguje a vím co, proč a jak dělat . . . a pak na to zase hodim bobek.

Nutno podotknout, že jsem udělal i dva trejdy s 2.0 lot a když vyděláte za pár chvil $1200
tusim ze ten den něco padalo strašným tempem, musel bych najít co to bylo za den,
tak je to strašnej tlak, já osobně jsem pak nemohl týden makat v garazi na masine,
protoze jsem nebyl schopnej dostat jedinou matičku na šroubek, a přítelkyne chtěla abych šel k lékaři
kdo nezazil nepochopí.
V nedávné době jsem viděl film RugueTrader, či jak se to jmenovalo, a tam v té kavárně on vypadal uplně stejně,
jen on měl na učtě obří ztráty, a já měl na učtě $3k za tři dny. Funguje to asi na obě strany


Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter

byla to spíš jen zkouška, jestli když o něco půjde, dokážu držet plán, protože riskovat třeba 10% na trejd, musíte mít velké WIN%, používám maximální SL20 ale velmi často se vejdu do SL14 včetně spredu a když mám potenciál zisku třeba 70-80pips, tak se nechají dělat velké věci, riskuju třeba SL10, to je risk$200 proti zisku třeba 40pips jako $800 s tím, že učet je $2500. takže riskujete 8% učtu proti zisku 32% a tak stále dokola, pokud jste v zisku s riskem 1%, není důvod
abyste ztrácel s větším riskem, jen se samosebou přidá ten obrovský tlak, protože při tak velkých objemech to co vyděláváte na 30pips
tady máte za 1pips a je sakra tezke soustredit se potom na zisk pisů a nevyskakovat s +5pips protože je vyděláno.

Když jsem začínal, myslel jsem si, že to tak může jít až do nekonečna, že prostě v závislosti na velikosti uctu
riskujete porad vetsi a vetsi objemy, ale dnes uz chápu, ze kazdy ma někde svuj strop objemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Ahoj tradeři. Mám problém s psychikou jako hrom. Absolutně nevím co dál a jak pokračovat. Již jsem zjistil dávno, že není až tak problém najít si systém který prostě sedne povaze tradera. Já si přes několik různých systémů došel a pečlivě obchodoval na demu, ten svůj, kde si určím Sl do max 15pips a Profit dle situace 20-30 pips. Na demu asi dvouměsíční úspěšnost 55%, equity poměrně bez zoubků jde nahoru, prostě systém se kterým jsem spokojen...jenže jenže... jsem přes rok reálným traderem a nemohu se prostě dokopat k tomu abych dodržel stanovený TP. Dodržím tak max 2 z 10 trejdů a to ještě stylem že odejdu od PC na pár minut a trh se během chvilky rozjede a protne mi profit. Obchodoval jsem postupně již s 0.6lotem, tak jsem si řekl, že snížím objemy na 0.2 a budu si postupně zvykat na objemy&systém, ale jako kdyby to ve mě zůstalo zahryznuto a já vybírám profity po 5-15 pipsech tam kde bych měl brát třeba 25 pips. přitom riskuju částky které dám za oběd a cigarety, prostě mám nějakej blok a fakt nevím co s tím. Dělám si i zpětně testy a vidím to černé na bílém, že pokud bych jel dle plánu tak jsem krásně ziskovej. U mě je psychika 95% úspěchu a ne 80% jak se píše v knihách. Poraďte prosím někdo co mám dělat, zkrátka jak to popsat, otevřu obchod a moje já zkrátka přepne na nějakýho tupouna ve mně a zpět přepnu až zavřu obchod mimo plán. Jediný co dodržuju jsou SL, to mi jde, to tam nechám dojít jako prd :-)
No třebas dnes jsem koukal na moje trejdy v červnu. 36 obchodů a můj zisk 180 kč, jet to podle plánu tak tam mám pár tisícovek a to s tím 0.2 lotem, já bych se nejraději neviděl. Do budoucna jsem si plánoval obchodovat 2-3 loty a stát se fulltime, ale s takovou se mi to těžko povede. Účet mám v podstatě na 1.5lotu, ale k čemu mi to je když nezvládám ani minilot. Moc Vás live tradery prosím o radu. Možná někdo s demo účtem se nad mým příspěvkem pousměje, ale jen počkejte, až budete lovit v tomto vlákně v době kdy už budete live :-) Nemyslím to špatně, jen to beru podle sebe, když jsem se učil na demu, tak mě věci kolem psychologie absolutně nezajímaly..
Takže díky moc za všechny Vaše rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to forexucen:
pis si na papir co za myslenky-pocity pri tom obchode mas. nech je proudit na papir a ne na tlacitko mysi, tu vubec nedrz v ruce. jak sam rikas SL nebo TP se o to postaraji.
po nekolika obchodech si precit co vetsinou pises a projdi si screeny tech obchodu.
az budes vedet co si tam pises tak muzes pokracovat dal .. zjistit proc. Aneb sam sobe psychologem :)

doporucuji koupit knihu Dr. Brett N. Steenbarger:Trading Coach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto běžný problém který měli na začátku asi všichni. Mě se osvedčilo to co píšeš - zkrátka vstoupit do trhu, zadat SL a PT, nastavit třeba zvukový alert při dosažení a jednoduše odejít od počítače třeba do jiné místnosti. Netvrdím že je to ten nejprofesionálnější způsob, ale funguje to..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky pánové. Tedy budu si psát poznámky a uvidíme... no většinou se mi honí hlavou... ty bláho, máš tam tři sta za pár minut, ber to..... Sranda, že jo.
No a odcházet, ano, dobrej způsob, ale když odejdu tak jsem nervozní až hrůza :-)
No uvidíme jak to půjde a jsem zvědav co si napíši na papír za pocity. Díky kluci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...