Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

premnath:
Pozeram vsetky timeframy. Prepinam v metatraderi denne, hodinove a 30 minutove grafy, zoomujem blizsie a dalej... Na velkych timeframoch vidno vyznamne supporty, dalej japonske sviecky, trend a take celkove hrube spravanie trhu. Na mensich timeframoch a mensom zoome zase vidim eliottove vlny a snazim sa ich spocitat, aby som vedel, kde moze koncit silny trend a vystupim predcasne (zvycajne este pred piatou vlnou).
Kazde rano a vecer prezriem rad zaradom vsetky hlavne pary a niekedy si jeden z nich vyberiem (taky, ktory dava dobru prilezitost v ramci risku).

Priklad:
Ak by som si mohol dovolit riskovat viac, bez vahania by som teraz zvolil buy EUR/USD. Preco?
a) Najvacsi trend EUR/USD ide tradicne hore.
b) Nastal presny odraz od EMA34(LOW) na dennom timeframe (pre swingtraderov je to idealny vstup)
c) Odraz od vyznamneho historickeho supportu na dennom timeframe, a ten sa presne kryje s a)
d) Na svieckovom grafe pekny spike na dne na dennom grafe.
e) Dve susedne sviecky sa odrazili od EMA34(CLOSE).
f) Eliottova korekcia ABCXABC bije do oci (asi hodinovy graf).
g) Potencial zisku by som dal az na 1.5000, lebo ak predpoved vyjde, bude to vyzerat na swing (a priebezne posuval stoploss na zaujimave miesta a chranil si profit), stoploss na 1.4525.

To vsetko nasvedcuje tomu, ze korekcia eur/usd uz skoncila. To samozrejme netvrdim naisto, podstatne je, ze viem jednoznacne rozhodnut: mam pravdu/nemam pravdu (a tym sa stava situacia exaktnou a nie chaotickou) a sanca ze to vyjde, moze byt 50%, a to staci (takcitak v utorok moze zmenit celu situaciu vyhlasenie FOMC). Podstatny je bod g), ze mozem vyhrat viac ako stratim. Jeden obchod neznamena nic. Lenze v tomto pripade pre mna ano, lebo mam prilis daleko stoploss a do obchodu nevstupim, cakam na inu prilezitost. Uz vopred ratam so stratou a ta mi proste pripada velka. Forex je divocina a na forexe riskujem casto nie viac ako 1% z kapitalu urceneho pre forex.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hanzik: hodne penez za malo prace by som nepovedal:) skor za malo casu, ta praca je stale hodne tazka...
inak spolu dva roky, cca rok som obchodoval stratovo cez 12 hodin denne za monitorom ako student a to umenie prichadzalo necielene, snazil som sa cely cas o nieco uplne ine - cisto mechanicky system co by obchodoval za mna. Ale nakoniec som sa presvedcil, ze taketo manualne obchodovanie je lepsie, pretoze si myslim, ze svojim pristupom vlastne porazam stroje vyuzivajuce oneskorene indikatory a odtial sa beru tie peniaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci polemizovat s Fyzikem, jen upozornit na druhou stranu mince.
V mnoha publikacích je popsáno, že profíci naopak vstupují a vystupují na striktně popsaných pravidlech, která se vytváří a pilují dlouhou dobu. I já už vím, že obchod ze z 80% (možná i víc) mentální rozhodnutí a při obchodování nemají emoce co dělat. Abych tomu zabránil, je třeba nastavit jasně pravidla předem.
Samozřejmě po letech koukání do grafů můžu poupravit svoje rozhodnutí, ale zásadně určitě ne.
Jinak (zvláště pro méně zdatné) doporučuji stanit si jasná pravidla, a ta dodržovat.
Nastanou moje podmínky - beru to.
Nenastanou - neberu to.
Je snad samozřejmostí, že je třeba to řádně odzkoušet zpětně na datech !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:
Kazdy druhy vecer sa na eur/usd alebo usd/jpy nieco najde (to su na moj vkus najpokojnejsie pary). Trh je vtedy tichy a skoro vzdy sa najde trojuholnikova formacia alebo obdlznik. Napriklad vcera to bol trojuholnik. Kupil som na 4708 so stoplossom 4700. Na obed to islo do pekneho plusu 4750, ale nevyberal som a skoncil som so stratou 8 pips (nevybral som samozrejme preto, aby som sa odlisil od 99% davu, ktory by na mojom mieste urcite vybral predcasne so ziskom 50 pips). Podstatna je velmi mala strata oproti moznemu zisku. Podla mna naozaj nejde o to mat silny vstup, ci pravidla. Ide o to dosiahnut cca 50% sancu (moze byt aj o nieco mensia), ze obchod vyjde. O zisky sa uz postara reward-risk ratio. A 4700 bolo pekne cislo a ocividny mnohonasobny support. Sanca vyhry totiz klesa s velkym RRR tak, aby si stal statisticky na nule, ale sledovanim supportov sa da tato formula oklamat, to je moja pointa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: Vcera vecer od siedmej do noci to predsa kolisalo cely cas nad 4700. Nie, nemusel som velmi verit odolnosti supportu. Ja rozmyslam takto: preco nehodit 8 pipsovy ticket za jackpot? Support je to v prvom rade preto, ze je to okruhle cislo a v druhom rade trh presiel zo silneho trendu do nocneho chopu tesne nad 4700 (vsimni, ako sa tam tie sviecky bali vkrocit) a je sanca, ze bude trend po docasnom nocnom zabrzdeni pokracovat. Pokracoval, ale v poslednej piatej slabsej eliottovej vlne (ale po bitke je kazdy mudry :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: kam to az vystupi, dopredu povedat neviem. Na zaciatku dam profit vzdy dost vysoko a potom sa snazim chytit co najvacsi pohyb tak, ze postupne posuvam stoploss pod vzniknute korekcie. Ked mam zisk cez 100 pips, posuvam stoploss castejsie aj pod mensie korekcie. Niekedy takto dorazim az do ciela, niekedy ma to vyhodi predcasne. Aby som posunul stoploss, musim vidiet zaujimave miesto - korekciu. Skratka snazim sa vyzmykat zo zacateho pohybu co najviac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Neviem kam to zaradiť, tak to umiestnim tu. Ešte sa trasiem, ale dýcham. Práve som v rámci psychológie obchodovanie zažil pekne tvrdú školu. :-) 5 sekúnd po vstupe do longu som išiel zadať SL a v priebehu 2 ďalších sekúnd som chytil na EURUSD gap akých sa vo forexe nevyskytuje veľa. Čistá strata -67 pipov za 7 sekúnd roboty. Pjekne. Asi to dám preplatiť trichetovi.
Poučenie z krízového vývoja:
1. Nikdy nevieš, čo ťa čaká.
2. Asi nie je dobré obchodovať pomocou TA v čase vyhlasovania veľmi vážnych správ.
P.S? Trh sa samozrejme bezo mňa vrátil na pôvodné hodnoty a nebyť Trichetových kecov, tak mám 60pipový profit target. No čo už.
Veľa úspechov prajem a málo takýchto obrovských gapov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...