Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

Tak se mně něco automaticky uzavřelo v pátek,něco jsem uzavřel raději sám,aby mně tam něco zbylo.Začínám budovat novou strategii obchodování,první věc jsem do ní zabudoval to,že když mám strátový obchod,dělám 100 kliků,včera jsem jich udělal 600,dneska jdu na druhou stovku.No a když nevydělám,aspoň mně narostou svaly.

4027

4028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lickout
POZOR, hlavně se netrestat (=kliky) pokud je plán dodržen a obchod končí ztrátou. To je snad ale doufám jasné. Naopak bych klikoval i tehdy, když nedodržíš plán a obchod zkončí ziskem. Ziskové obchody po nedodržení plánu jsou jako mor. Odvádí tě od plánu. Jo, občas vyjdou, ale mnohem častěji ne!!! A pokud se naučíš, že můžou vyjít, těch pár zisků přehluší ta spousta ztrát. bacha na ně na tyhle obchody!
Ale aby to člověk nebral tak nějak negativně... proč se naopak neodměňovat za dobrou práci tj dodržení plánu? Pozitivní motivace je taky motivací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika
Nejsi v tom sám dneska jsem ztratil cca 20% svýho novýho live účtu.....!

Podle mě si to chce stanovit denní limity kolik maximálně ztratit , protože když jsem se dneska koukal do historie obchodů tak jsem tam spočítal jednu zvláštní věc - za jeden den jsem protočil víc než čtyřnásobek mého účtu. :-)
Základ je zbavit se snahy dohonit předešlou ztrátu :-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si minulý týden velmi dobře zaobchodoval,denně jsem udělal tak 20 obchodů,na začátku jsem měl asi 145 usd,v pátek jsem skončil s 85(denně tak 1000 kliků),obchoduji již jenom 0,01 lotu a také jsem došel k tomu,že nesmím obchodovat co se namane,ale jen např silný trend,když jde obchod do strany,prostě jenom strácím,potřeboval bych na to nějaký ukazatel síly trendu,jestli někdo může poradit,budu vděčný.Jinak již z minula vím,že klasické obchodování mně nejde,pořád se točím okolo stejné hodnoty na účtu nebo ve strátě,proto jsem skoušel obchodovat podle fxnighttradera,ale propad přes 3100pips tento systém nemohl ustát,a je otázka,jestli budou pokračovat carry obchody(asi budou) a jestli se trh neobrací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem možná už pochopil sílu indikátorů. Indikátory podle mě neukazujou směr a nepomůžou moc analyzovat trh, ale dá se podle nich sestavit systém kdy vstupovat, abych nevstupoval nahodile. Doteď byla moje strategie taková, že jsem si pročetl bloomberg ,FF a začal vstupovat. Nejhorší je když jsem přesvědčenej o nákym směru trhu. I když to udělá třeba 100 pipsů proti já furt hledám příležitost na opačnou stranu! a právě na tomhle já si vždycky vylámu zuby a přidávam pozice :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě se naopak začalo dost dařit, když jsem se indikátorů zřekl (tímhle k tomu ale nikoho nechci navádět!!) a ten problém s trendem opačným jdoucím proti mému vyhodnocení situace na základě své FA řeším tak, že mám stanoven limit maximální ztráty (10 % z účtu) a pokud k tomu dojde, pak všechno zavírám a dvě následující hodiny nesmím nic otevřít - to je obvykle dost času na to, abych našel zprávy, ze kterých zjistím proč to šlo proti mě a mohu znovu situaci vyhodnotit. Ale možná je lepší daný den už do toho nevstupovat vůbec. Příležitostí bude fakt ještě mraky....

A Ty kliky za porušení plánu... :-) To se mi začíná líbit... Když nebudou prachy, bude aspoň kondička a můžu se pak živit třeba s krompáčem v ruce... :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu si myslíš,že někdo něco ví?Jak jsem pochopil,tak vše je jen dočasu,v podstatě se přelévají peníze z jedné kapsy do druhé,jednou do tvé a podruhé z tvé,co jsem si tady přečetl o nějakých úspěšných traderech,tak skončili chudí,minimálně se připravují o normální život,protože pořád čumí na sklo.Než něco napíšeš,tak se zamysli nad tím,jestli jsi tím již prošel anebo tě to čeká.Jiná varianta neexistuje,rozdíl je jen ten,že to buď sem napíšeš nebo si to necháš pro sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika
takze ty si myslis, ze lidi tedy nevi? nebo jak jsi to myslel? avatar jiz live je takze narazky nejak nechapu. ja tu teda o traderech nic necetl, ale je to jen na kazdem jednotlivci jak si to zaridi. nekdo rad v noci lovi jeniky a treba krmi kocky :-) nekdo rad spi, nekdo sedi live nad grafama cely den, nekdo jen 2 hodiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...