Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

Jiris109

Bojoval jsem vice jak 3 roky. V zoufalosti jsem prosel i vysetrenim psychologa a hypnozou.Vyzkousel jsem boot camp uprostred pouste a dalsi na prvni pohled nesmysly . Potom jsem se zacal pomalu a jiste dostavat sam do sebe . Pokud si chces pomoci, musis proto neco udelat. I kdyz se to na prvni pohled bude zdat ponizujici.
Trading je jen v nas.......a zadny system z Tebe tradera neudela ;)
Psychologie,statistika a motocross (mimochodem nejlepsi ukidnujici prostredek)


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jiris109

ak mozem k tomu aj ja nieco, tak by som podotkol ze tvoja situacia je trosicku ina. u teba totiz nejde o problem ze by si nedokazal zarobit slusne peniaze. ako sam vies asi najlepsie . vytvoril si velmi dobre statisticke modeli o ktorych sa moze velkej vacsine zacinajucich traderov (z vlastnej skusenosti aj tych pokrocilich) len snivat. problem je ale v tom ze ked si uz prisiel na to kde je pes uspesneho obchodnika zakopany, tak si nasmeroval svoju energiu inam.

aby som to zhrnul. pokial mas 2 systemy z ktorych z jedneho dokazes vytazit maximalny profit a druhy nezvladas ako by si chcel. tak venujes energiu tomu druhemu. to je podla mojho nazoru chyba. si prilis sutazivy typ a chces zvladnut vsetko a chces to robit najlepsie. treba si urcit co je priorita. ak je prioritou byt traderom a zarobit peniaze, tak sa musis sustredit na to v com si skutocne dobry a to je analyza a statistika. v tom si proste najlepsi a musis trhy vyzdimat :). ked budes zabezpeceny tak si testuj co chces a snazit sa mozes zaoberat aj inym pristupom , ale vzdy si musis uvedomovat co su tvoje silne stranky a co slabe.

nech sa dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jiris 109.

Dělejte jenom to co Vás baví a v tom si vytvořte nějaký řád, který DODRŽUJTE. NÉ, ŽE MUSÍTE, ALE PROTO, ŽE JSTE POCHOPIL, ŽE VÁM POMUŽE USKUTEČNIT VAŠE SNY. Já také dělám nějaké stereotypy, které se mě nechce někdy stále opakovat, ale už se nemusím nutit, beru je jako samozřejmost, která mě neobtěžuje.

Bohémský život není smyslem života. Tím je uspět, něco dokázat hlavně sám sobě a ne sousedům. Každou činnost dělat hlavně pro sebe a své blízké, protože nám pomohou zlepšit náš život. Nikdy to nedělejte z ješitnosti, abyste dokázal druhým, že jste lepší, protože v takovém postoji nikdy nenajdete uspokojení.
I naše životně nutné činnosti mohou mít dvě tváře. Na jedné straně to je nutnost a jednotvárný stereotyp, na druhé pak něco co se nám na tom líbí a co nás přitahuje. Najděte si to i v tradingu, pokud k němu máte nějaký pozitivní vztah a neberete ho jenom jako fabriku na peníze. Na jedné straně to je nutná pragmatická stereotypní vypočítavost, která Vám zaručí úspěch a na druhé straně to je neopakovatelný pohled na ekonomické dění a uspokojení z toho, že dokážete něco, co nedokáží jiní, možná i vzdělanější lidé.
Možná, že to vypadá jako životní stereotyp, ale musíte si uvědomit, že hlavní část života každého člověka se zakládá hlavně na neměmmých věcech. Dále si zvolte činnosti, které by Vás dokázali odreagovat. Já mám rád pohyb, ale nehoním se za výkony ohodnocenými body, vteřinami atd., ale každý den se jdu projít a tím se odreaguju od počítače. Baví mě to a vůbec mě nevadí, že je to další sterotyp. Věnuju se zběratelskému koníčku, ale né proto abych zaškrtával nějaké seznamy, nebo byl úspěšnější než kamarádi. Každý člověk něco chce získat a když to dokáže, kouzlo je pryč. Možná, že nejhezčí na tom pak jsou příběhy za jakých okolností ty věci získal a časem si k tomu najde hluší vztah který ho pohltí a má nucenou potřebu získávat další vědomosti. Určitě to je lepší než se pachtit jenom po nejrůznějším spotřebním zboží a to pak nutit aby mě bavilo. Člověk má narozdíl od zvířat větší mozek, tak by ho měl používat a zabavit se sám.

ŽIVOT JE JEDEN VELKÝ STEREOTYP, S TÍM NIC NENADĚLÁTE, ALE SNAŽTE SE DĚLAT JENOM TAKOVÉ, KTERÉ VÁS BUDOU BAVIT, PROTOŽE I TO JE VELKÁ VÝHRA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

tak koukám, že jsem ti mohl napsat email, než to pověsit sem :) máš v principu naprostou pravdu, ale to asi sám víš, jinak bys to takhle nenapsal. Moje soutěživost mě celý život (24) žene tak, abych na sobě zlepšoval to, co není alespoň průměrné, a dostával to nad čáru průměrnosti. Takže přesně dle tvých slov, jakmile dosáhnu jisté úrovně, odkopu toho psa, pak se zase začnu zaobírat tím, co mi nejde a kde jinde ještě dokázat vydělat. Mám po třech letech tolik funkčních modelů a přístupů na vydělávání dolarů, že bych čistě teoreticky měl být celkem slušně za vodou, ale já jsem ani jeden z nich ještě nedotáhl do profitabilního konce, žádný z těch modelů mi nezvedl zůstatek na účtě. Krom těch prvních $900 teď v prosinci ;)

Takže jaká by podle tebe měla být náprava? Snažit se více soustředit na to, co mi jde, na to že dneska dokážu v 50% případů chytit absolutní vrchol korekce v trendu s RRR.4+, toho se držet a na tom stavět? Na to, že jsem schopnej si vše logicky složit dohromady a do základů spočítat a najít cestu, aby byla ve výsledku statistická výhoda na mé straně? Neztrácet čas a energii vymýšlením dalších způsobů? Nechat plavat ITM, ATM... a korelaci a crossy a zprávy, breauouty, a další přístupy a jít si raději pořadně projít minulý den?

Když to je jak přerážet číslo motoru u auta, nějakej jsi, a je strašně těžký se změnit. A asi to taky nebude hned.
Nemluvě o tom, když je ti takhle málo, jsi plnej emocí, ješitnosti a kde čeho ještě. Jako neříkám, že jsem to nemálo zlepšil, ale pořád je tam ten soutěživej základ.
Ty děláš tohle? to zvládnu taky :) potřeboval bych to nechat na rohožce před trading roomem :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

zdravím, díky za vyčerpávající reakci. Problém u mě je myslím si to, a Airmike odpustí jestli je to jinak :), že já mám zalíbení v tom, když zkoumám a učím se nové věci, které jeste neznám, to je můj stereotyp, stále dokola něco nového a nepoznaného . . . at už je to cokoli, hraní na kytaru, na flétnu, potápění, skok padákem, fotbal, hokej, motocross, hraní divadla, trading atd . . . já jsem v zivote velmi málo věcí dotáhl do vrcholného konce. Tím mám na mysli že jsem nikdy nehrál fotbal za nějaký klub v televizi, ale umím kopnout do balonu, nikdy jsem nehrál PC hry profesionálně, ale je jedna hra, ve které jsem velmi těžko hledal přemožitele mezi profíky a se kterou jsem začal tak, že jsem v ní dostal od souseda na frak :) Celý život jsem chtěl jezdit motocross, dneska mam druhým rokem v garáži mašinu, skáču skoky 20 metrů a na volných trénincích nejsem poslední a v uplně stejné podobě teď dělám trading, znám základy, vím co mám dělat, vím co a jak mám používat aby to šlo, když to používám, tak to jde velmi pěkně, ale už nejsem nejhorší a ta chuť stále se zlepšovat, v tomto případě tedy dotáhnout to do uplného konce je ta tam . . . strašně moc bych chtěl, abych si posunul tu hranici u tradingu k lidem, kteří se tím živí, tím bych byl zase na začátku, nejhorsi a bylo by co zlepšovat, ale nikoho takového neznám osobně, jen přes tyto stránky, email a ruzné komunikační klienty.

Vím že to může znít jako výmluva a jen řeči okolo, namísto toho, abych si sedl a dělal věci tak jak mám a vydělal si na své sny, ale pevně věřím, že někdo, kdo je dnes v tradingu za vodou by mi tady dal za pravdu, protože si tím taky prošel. V neposlední řadě ke svému neúspěchu přičítám i fakt mého nízkého věku, nezkušenosti v oblasti financí apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109

.....Ty musis bejt snad stejna krev...az na ten fotbal (ja kopat neumim).
Nedotahoval jsem veci do konce. Moje osobnost je absolutne ta nejhorsi,ktera se da k tradingu vycvicit.
Ale jsem tady.A po letech neuspechu se vse obratilo a jiz nekolik let bezproblemu funguje.
Mozna tam hraje roli i Tvuj vek,ale nemyslim, ze majoritni.
Ja sem mel v sobe blok o kterem jsem nevedel . Branil mi byt uspesny . Delal jsem sporty a business na urovni,ale nikdy ne dost uspesne ,abych se s tim nekam dostal . Proste jsem se potreboval odblokovat .
Jde o $$$$ ne o EGO .

Hodne stesti !! Je videt ,ze si to aspon umis priznat...to je dobrej znak !!

Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Czechdaytrader

copak to jo, já už si nic nenalhávám, nikam to nevedlo, sem obecně upřímnej člověk. Ale zajímá mě ten tvůj blok.
Dalo by se to nějak blíže prokonzultovat? Jsem na trhu cca 2,5 roku, nečekám zázraky ale docela rád bych
začal pracovat s výhodama, který jsem doteď nasbíral a naučil se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jiris 109.

Já jsem již o něco starší než Vy a když mě bylo tolik let jako Vám, zažíval jsem ještě minulý režim a byl jsem v zajetí stereotypu, který mě nadmíru vyhovoval. Nedokázal jsem si představit sebemenší změnu, ale postupem let jsem se pomalu začínal přeorientovávat. Před časem jsem opustil zaměstnání a dnes se živím tradingem. Kdyby mě to někdo tehdy řekl, nevěřil bych mu, protože bych si to nedokázal představit. Člověk se ale dokáže změnit. Jste mladý, skoro celý život jste prožil v nové době, nezatížené tím, čím jsme byli zatížení my. Většina lidí nastoupila v 18 letech do zaměstnání a tam vydržela až do důchodu. Pro tyto lidi bylo přeorientování se na jiný systém velice bolestivé a hodně to nedokázalo ani po dvaceti letech.

Rozumím Vám v tom ,že stále něco musíte dělát nového. Já jsem to samé. Vždy říkám, že mám tisíc koníčků, ale žádný nedělám pořádně. Hodně věcí jsem začal a po dosažení bodu, kdy jsem se nemohl zlepšovat jsem tuto činnost opustil a začal jsem dělal něco jiného od úplného začátku jako naprostý amatér. V mém případě to je ale pouze v rovině koníčků, kdy asi hledám nové a nové informace a možnosti seberealizace.

V tradingu se ale snažím chovat pragmaticky. Baví mě to, ale je to pouze zaměstnání, kde se musím snažit vydělat peníze na životní potřeby a musím ho brát jak si opravdu zaslouží. Nejhorší je si myslet, že musím být dokonalý. Tudy cesta nevede. Zvolte si jednu cestu, která URČITĚ NEBUDE DOKONALÁ. Buďte na sebe tvrdý, berte to jako zaměstnání, kde se občas něco nepodaří. Mějte koníčky, každý den třeba jiný, protože tam to nehraje roly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi
Zdravím, disciplined tradera jsem si předevčírem vytiskl prvních 40 stran a vrhnu se na to hned jak dočtu trading room od p.Eldera a babyloňana od G.S.Clasona.

MERKUR1
to je prěsně ten problém jistého druhu "schizofrenie" je velmi těžké, dělat něco pořádně,
je to přesne jak píšete, jsem tvor pro cokoli ( kromě vaření :) ) mužu se postavit kamkoli a po
relativně kratke době budu schopen takovou činnost vykonávat na dobré urovni, avšak pro další zlepšení, už bych musel
více trénovat, více se snažit, což není třeba, protože tak jak to umím to neprofesionálně stačí.
Myslím že prijde s věkem, že budu svou práci vykonávat velmi tvrdě a zodpovědne, v soucasne dobe pracuji ve svem prvnim
zaměstnání a je težké, až nemožné, uvědomovat si, jakým nástrojem muže trading být. Stále je to spíše něco jako hra.
Když se zapřu a soustředím se na to, tak dokážu dodržovat plán do puntíku po nějakou dobu, třeba v prosinci 09 jsem za tři dny
nasekal cca +800 pips v řadě více jak 50ti ziskových obchodech bez jediné ztráty na třech měnových párech,
ale pak přijde nějaký druh uvolnění, kdy si řeknu, dobrý, umim to, a dalsich 100 je třeba jedna ztráta za druhou :)
V tom případě pak nejde o to obchodovat hodinu nebo dvě, že by člověk ztrácel koncetraci,
jde o to, že jsem se dostal nad pruměrnou rovinu, dokazu udělat pips když se do toho zakousnu a tím to hasíná . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

taky pravda, ty peníze teď nepotřebuju, asi stále víc než, trading jako peníze, to vnímám jako výzvu, dokážu? VS nedokážu? vydělat pár pips za týden . . . ale obecně jsou to jen moje řeči, protože tu jde o spojitost zisků, zadny náhodný týdení obří zisky, nýbrž třeba roční stabilní ziskovost 400pips měsíčně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Při úplném rozpočítání je to 820 pips, ale myslím že něco není celej dolar, takže prostě zhruba 800pips. A nejsou to 3 páry, ale 4, to jsem popletl, a nebyl to prosinec ale konec listopadu. Abyste nemysleli že kecám, myslím to vážně.
A doporučuju si všimnout toho grafu, co předcházelo tomu soustředění a co následovalo, obojí prudký propad,
myslím že jsem jen zvětšil neuměrně risk k velikosti učtu a začal se hnát víc za $ než za pips a to už se pak veze jedna dvě . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

tohle na mě neplatí, v tu chvili tam sedím přeci jen já a mé druhé já, jedno rika kopni to tam za 2x takový objem, druhý rika, vstan a kasli na to :)
vzdycky to tam kopnu, i kdyz vim ze to není správně.
Musim pochopit a dojít nějakýho uvědomení, do ty doby jsou všechny pokusy marný . . .
musím si uvědomit že cokoli mimo plán ze ztráta . . . snad to jednou přijde

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...