Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kubika
a) Proti sektismu nelze bojovat rozumem
b) Na fórech obecně si každý píše, co chce - live, demo- lidská vlastnost nutí úspěchy zveličovat, neúspěchy zatajovat.
c) Když s někým vedeš při, projeď si jeho historii a už z prvních příspěvků poznáš, jestli je to naivka, co touží .... a nebo člověk, co to má v kebuli poskládané.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika

me slo spise o nazory lidi kteri se tu pohybuji ze je zajimave cist jejich zkusenosti jejich nazory a nazory novacku. take zkusenosti traderu a zkusenosti novacku. Urcite sem nic nechtel zjednodusovat ci snit to uz me davno preslo))).

ale stojim si zatim ze jsou tu lidi co neco vi a rady od nich jsou hodnotne!

avatar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dva dny zkouším forex a je mi to jak balzám na duši. Pokud denně obchodujete rychlé a agresivní trhy tak je zde bezva relax. Obchoduji stejný systém jako futures. Jen graf a nějaký pomocný indikátor. Zatím jsem nepochopil význam zpráv, obchoduji pouze technicky a jde to dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:
na to aby si pochopil vyznam sprav budes musiet sledovat FX trosku dlhsie ako 2 dni, aj ja obchodujem technicky ale spravy su niekedy vylmi podstatne, hlavne v takejto vypataj situacii, mozno si niektore fundamentalne data prehliadol a ani o tom nevies, nejde len o obchodovanie sprav, ale aj o celkovu naladu na trhu, neohlasene spravy, a vplyv akciovych trhov, a inych fundamentalnych faktorou,

je to trosku paradox ze to vravim prave ja, ked obchodujem tiez technicky , ale uz nie tak striktne ako na zaciatku, jadnoducho, uz len uzatvaraniu pozicii pri dolezitych udalostiach sa proste nevyhnes, typycky priklad vcera na EUR/JPY, pozri si ako reagoval o 16:00 , a skus to podrobit nejakej TA, myslim ze otvaracie hodiny akciovych trhov, alebo vyberanie ziskov, ci nejake katastrofy a politicke zmeny proste do TA nevtesnas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Takže další pokračování seriálu,vymazal jsem prbní účet 4500 usd a nyní jsem byl chytřejší,tak jsem si poslal na účet jen 200usd,celkem se mně dařilo a vydělal za měsíc 40 usd,tedy 20procent,tak jsem poslal dalších 200 usd a měl jsem asi za 14 dnů na účtu asi 540 usd,ale nějak se to zvrtlo,udělal jsem sérii chyb a mám tam zase skoro nulu,zase tam musím něco odevzdat,jestli se chce člověk vzdělávat,musí něco zaplatit.

4530

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to Maatej:

Dle me je nejdulezitejsi disciplina az pak psychika, na ztraty jsem uz asi imuni nic moc to se mnou nedela. Ztraty jsou v obchodovani normalni vec a jelikoz obchoduji velmi prevazne zpravy (straddle) tak ty bud vyjdou nebo nevyjdou tak se da na ne rychle naucit :). Krizi mam diky tomu ze za poslednim rok necitim zadny krok dopredu sice ucty rostou ale celkove nemam dobrej pocit preslapuju na miste a to se snazim zmenit budovanim ID systemu no a kdyz se mi to nepovede tak se prestuhuji na komodity a fx si necham na zpravy. Ohledne toho velkeho uctu mas pravdu, aspon u me to tak bylo, kdyz jsem mel pozici s minilotem v zisku 30$ (30pips) tak jsem to nechtel brat, protoze se mi to zdalo malo, dnes kdyz to jedu s 5L tak to je 1500$ a moc nepremyslim pri zavirani, zalezi na tom jak trh reagoval na data, jaky vysledek, kde jsou S/R atp.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DarkMan:

Vdaka za odpoved.
Ad komodity: Ide ti to tam lepsie ako fx? Alebo inak povedane, je to jednoduchsie?
Spravy skusam aj ja. Pouzivam BurgerStraddle Script. Mas nieco podobne, co nie je obmedzene len na 0,5 lota? Burger ho obmedzil len na 0,5 a viac sa s tym neda, no a na kolko neviem v mt jazyku absolutne nic, neviem, co dalej:(.. Alebo ides rucne? Ak to neni tajmostvo, akeho brokera pouzivas na news? Ja mig a zatial to relativne ide...

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Psychologiu som na forexe riesim asi takto. Ja obchodujem len rano o osmej ked vstanem a vecer o desiatej pred spanim, a este na obed nastavujem stoplossy na breakeven, inak pocas dna vobec neobchodujem ani nesledujem trh, celkovo sedim nad forexom nie viac ako 5 minut denne a denne urobim maximalne jeden obchod (len ak sa nudim a trh je volatilny, skalpujem). Zisk nikdy neberiem mensi ako 100 pips a stratu nikdy nie vacsiu ako 25 pips a vlastne si neviem ani predstavit, ako by som vygumoval ucet. Pravda, ze chytam vela 25tiek po sebe, ale popritom sa tesim na "jackpot" radovo v stovkach pips na jediny obchod a ten mi vsetky straty zarovna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radyfox: V podstate nemam ziaden striktny obchodny system, ziadne jednoznacne signaly pre vstup, ci indikatory. V grafe mam cenovy graf a priemery (tie mi sluzia len ako pohyblive supporty). Nakolko som kedysi vyskusal velke mnozstvo obchodnych systemov, radsej som si vytvoril cit pre cenovy pohyb, trojuholnikove a ine formacie (hlavne 123), eliottove vlny, svieckove grafy a tak... a vsetko co viem vlastne sledujem naraz. Vecer sa hybe trh velmi pomaly, vytvaraju sa formacie, slnko je totiz nad oceanom, vsetci spia a vtedy je vhodne otvorit poziciu. Rano pozriet co vyviedli Japonci a pritiahnut stoploss na vhodne miesto. Ci vobec otvorit a ktorym smerom - o tom uz rozhodnu formacie, predchadzajuci trend, trendove ciary, supporty, atd atd. Kazdopadne pre mna nie je tak dolezite mat silny vstup (ja neviem predvidat trh), podstatne je ci som blizko nejakeho velmi silneho supportu (okruhle cislo+fibonacci+priemer+... v jednom bode), ktory sa bud prerazi, alebo nie. Ak sa prerazi, stratim 25 pips, ak sa neprerazi, vyzmykam z toho maximum. To je cele. Podla mna je to ako plavanie. Cim viac clovek trenuje miesto teoretizovania, tym vacsi naskok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...