Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[ital]a nesmime pote shazovat sebe [/ital] - co je to za blbost.. To jako za fakt, ze borec nezadal SL zaroven s orderem a ze gambluje(pac 25% risku uctu se jinak rict neda) je chyba nekoho jineho? To nesmite ty obchodniky s destem tak "zrat". Omlouvam se, jestli jsem nejak hruby nebo tak neco, ale dokud clovek nezacne brat zodpovednost za sva rozhodnuti, tak z neho nikdy trader nebude(to ovsem neznamena, ze v opacnem pripade urcite ano :D )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim, zda jste plne pochopil, co jsem chtel rici:))). Ta zodpovednost je jasna, ale ruku v ruce s tim jde pak po skonceni obchodu take nase ego-mysleni-podvedomi. Asi to neni, teda je, tema pro tento topic, kdyz jsme v psychologii obchodovani, ale ega nekterych jedincu pak maji podvedomou tendenci k "self devalvaci" sama sebe a z toho pote prameni dalsi obchodni chyby, hazardovani a samo-sabotaze.

Andrew

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AndrewD

ked uz sme pri tej psychologii. . treba sa realne pozriet na vec. ak technicky neunosne parametre obchodneho systemu. (prilis velky risk, vela obchodov, prilis velke naroky na sustredenie a koncentraciu). tak je vam o psychologii uplne zbitocne aj hovorit. pretoze je skoro iste ze ten tlak nevydrzite.

proste prvorady je dobre nastavit system a potom sa ho snazit dodrziavat. a az potom nastupuje psychologia kde vas nahlodava zvysit objem, vystupit skor z obchodu, popripade ostat v nom na nahodu ovela dlhsie.


vela ludi hovori o psychologii ale realne sa k skutocnej psychologii tradingu snad ani nedopracuju, lebo pre par blbosti skutocny trading neokusia. a preto skutocne treba dbat spociatku na to aby ste ostal v hre, kym vobec pochopite co to psychologia je. clanky su sice fajn, ale pokial to realne neprezijete. tak je cele snazenie zbitocne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: vzdyt ja tu nemluvim o nejake fikci, ale o live obchodovani, teda aspon, co se mne tyce a predpokladam, ze kolega co prispival, take. Psychologie je vzdy az na prvnim miste a kdo si tohle neprizna od pocatku, selze. Ten system je samozrejme take jasne a to vse o jeho dodrzovani, ale uz to je pevne spjato s tou psychologii. At je nebo neni pro nekoho realna, nasemu vnitrnimu ja stejne neunikneme a muzeme si rikat milionkrat, jak je to technicka vec systemu, indikatoru a vseho. Pravdou ale je, mou subjektivni pravdou, ze jediny nas pravy edge v trhu je prave nase hlava a jak se vyrovname se svymi demony.

Andrew

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AndrewD

to co si popisal nieje Live obchodovanie, je to live gambling. ked ide trh o 70 pipin proti tebe a ty stratis 25% uctu, tak to nieje Live obchodovanie a taktiez to nema nic s psychologiou, je to proste obycajna chyba.

rozpravas tu o priznavani si ze psychologia je na prvom mieste. ale ty ju pouzivas ako ospravedlnenie za hlupu zaciatocnicku chybu. to je uplne mimo temu. velmi vela ludi si to zamiena. realne este obchodovat nezacali ale uz su nabiti pouckami. :) je to sice dobre , lebo tie poucky su pravdive, ale maju vyznam az pri realnom obchodovani.

nepochybujem o tom ze je to spociatku trochu tazke na pochopenie. ale ked sa o to clovek snazi, skor ci neskor na to pride.

vela zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: promin ale ja nepsal o jakemkoliv vztahu mezi tim co pisu a clanku vyse tedy te zacatecnicke chybe ani ospravedlnovani, ja psal celkove o LIVE obchodovani a psychologii a nenarazim na nejaky konkretni obchod. nepodporuju gambling a neslo mi o pripad 25% uctu ztraty v jednom obchode. v poradku? peace

Andrew

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Tak si vemme prikladem moji maličkost. LiVE bojuju 1,5 roku, co se systému týče, tak už neřeším nic, vše je jasné, zaběhlé, pár tisíc dolarů je v trapu, nastestí ne víc jak motocross za stejnou dobu, můj obrovský problém je v nedůslednosti a nedostatku disciplíny. Všechno beru na lehkou váhu, týden dva se držím a pak, když udělám hamižnou chybu a přijdu o 20%, snažím se to všemožně dostávat zpátky i za cenu risku zbytku učtu.
Poučky jako takové jsou mi k ničemu, když to prostě nedělám, jsou to jen písmenka, slova, věty . . . bohemsky pristup k zivotu, vyznavani svejkovskeho "nejak to dopadne" je to o čem tu píšu. Jsem na to tak zvyklý, nezvládnu ani kazdej den dělat 10 dřepů, nevydržím to víc jak dva týdny, prostě jednou přijde den, kdy to neudělám a jakmile se to stane, tak pak už na to kašlu, podělal jsem to.

Tak mi řekněte, co jste v takové chvíli dělali, děláte nebo co byste dělali? Jak byste to psychologicky rešili?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109
Ja tiež nevydržím dlho čučať do grafu a obchodovať ako cvičená opica. Myslím, že každý človek po pár hodinách stráca pozornosť, začne sa nudiť a robiť čosi iného. Jednoduchá rada - na takéto činnosti sú automaty, mechanické systémy, alerty... Dôkladne ich v pokoji premyslieť a potom to hodiť na trh ako automat, alebo mechanický systém s pár úkonmi a po čase vyhodnotiť. Všimol som si, že si sa napríklad zaoberal brejkami...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Napadlo mě jestly by mi (nám) s tím pomohlo absolvování "Cesty" od Brandon Bays ?

Určitě by to bylo zajímavé, ale chce to najít kvalitního "cestáře". Já o žádném nevím. Pokud bys o někom věděl, mi vědět (mail v profilu).

Jinak podobné problémy se dají řešit i pomocí rodinných konstelací. "Jedničky" v oboru v ČR jsou Bhagat a Jan Bílý. Doporučuji, ale je u nich docela nával. A na jejich stránkách jsou i odkazy na ty, kteří prošli jejich tréningem. A tam by mohlo být volněji a také se dá najít někdo v blízkosti bydliště.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...