Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

OOT
to herman, joachim: pokial tu mame obchodnika, ktory dlhodobo profitabilne obchoduje opcne strategie je skoda to nevyuzit a zaplavovat ostatne vlakna. Moja poznamka smerovala k tomu, ze by bolo vhodne mat informacie konzistnente v jednom vlakne (napr. opcne strategie na FX). Pripadne ak by bol ochotny joachim zhrnut svoje know how do clanku.
Nebol to utok. Bol to podnet pre joachima ;-)

howk

--snoopy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

joachim

Chápu, že tvoje rozlišovací schopnosti jsou značně omezené, proto ti doporučím jednu skvělou věc. Pročti si seriál o psychologii obchodování zde na Finančníkovi (www.financnik.cz/serial/psychologie-obchodovani.html) a potom si znovu přečti svůj úvodní příspěvek v tomto vláknu z December 11, 2006 07:18PM a potom možná i ty pochopíš, že jsi psychologii obchodování nenapsal vůbec nic. Případně pak ještě doporučuji sekci Obchodní systémy a strategie (www.financnik.cz/clanky/rady/strategie/), abys pochopil, kam tvůj příspěvek patří, tj. sem www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475 (Forex - Indikátory a obchodní systémy), případně můžeš založit úplně nové vlákno o opcích. Myslím, že ti tu bude dost lidí vděčných a já se mezi ně budu počítat, pokud tu dáš na sklo svoje rady a zkušenosti z obchodování opcí. A nezapomeň, prosím, u každého svého příspěvku tučně dopsat, že radíš zdarma a že jseš profesionál, protože jinak by se to možná všichni nedozvěděli a to by byla škoda. Máš šanci dokázat, že to s radama myslíš upřímně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Já myslím, že Joachim popsal "bezpečný" styl docela názorně a není třeba ten samý obsah balit do nového článku.
A taky si myslím, že Lip (ač má de jure pravdu) to tady stále zbytečně zanesl přetahováním se o svoji pravdu (i když ho chápu, jsem stejný).


Kromě toho - celé toto vlákno je duplicitní. A ještě jednou "kromě toho" - poznámky o psychice jsou součástí všech vláken - a nikomu to nevadilo. Tak teď se to stalo naopak. Je přirozené, že diskuse někam putuje. Tady doputovala do přetahování.
Všichni tady "zadarmo" radíme. Blbě, dobře - to je jedno, každý si to nějak přebere. Zakopejte sekyry.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, zakopejme sekyry. Kdyby byli nekteri z nas primo na trade floor, tak se tam snad vrazdi :)

Nebudu rozebirat do detailu, jestli je toto vlakno castecne duplicitni. Smysl byl a je nekde jinde - neustale mit pripominano, ze za mnoho nasich nezdaru muze prave spatny psychologicky postup. At si kazdy sam za sebe udela statistiku a pokud je nedostatek discipliny jeden z hlavnich faktoru soucasneho neuspechu, tak si myslim, ze toto vlakno je naprosto na miste. Kazdy uspesny obchodnik ma zlomovy bod, moment kdy si uvedomi, co vse dela spatne a ze je cas s tim neco delat. Pro mnohe to je napriklad dlouha snura ztrat ci jeden konkretni obchod s katastrofalnim dusledkem. Jestli toto vlakno primeje za dobu svoji pusobnosti aspon hrstku lidi k OPRAVDOVEMU zamysleni se nad vlastni disciplinou, tak cil bude splnen.

Takze jeste jednou, zakopat sekyrky, vytahnout dymky miru a zpatky do studovani.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
nevím jestli je to přesně k tématu, ale můj základní problém pramení již v učení se psychologii obchodování a také je to tak trošičku lenost ve čtení zdlouhavých kapitol, frází a různých příspěvků.(o tom svědčí i moje naplněná knihovna s polovinou nedočtených publikací) Nejde o lenost jako takovou, jsem poměrně pracovitý člověk, ale určitě v tom do jisté míry hraje i moje ego, které mi občas říká, tohle je zbytečnost, to můžeš přeskočit......ale našel jsem určitý způsob sebekontroly. Pokud si pořídím nějakou psychologickou dokumentaci, postupuji, jako bych se vrátil zpět do školy a snažím se publikaci co v nejkratší době přečíst a udělat tzv. výtažek pro mě nejdůležitějších myšlenek, které si okamžitě zapisuji do deníku. Můžu říci, že při období ztrát a vlastních chyb, pročtu dvoulist deníku, který mi okamžitě připomene veškeré myšlenky a mentální cvičení z dané knihy a už nedochází ke zničujícímu pocitu frustrace, který mě odrazuje od opětovného přečtení potřebné pomůcky.
Určitě bych chtěl touto cestou poděkovat za publikaci ze sekce Finančník, kde je její ocenění skutečně neadekvátní její kvalitě.Ale nechci dělat nějakou reklamu. Na ukázce zmiňovaných mentálních cvičení jsem pochopil, že psychologie jako taková, spojuje mnoho oborů v jeden logický celek a ne jen pro trading je její uvědomění zapotřebí.
Děkuji za založení tohoto vlákna a omlouvám se za rozsáhlost mého příspěvku, zcela vás chápu.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim: Díky moc za tvůj příspěvek (December 11, 2006 07:18PM). Opcím vůbec nerozumím a pokud to funguje jak píšeš, tak je to naprostá bomba, příspěvěk patřící do zlaté pokladnice Finančníka. Škoda, že takovéto příspěvky nejdou nějak odlišit od mnoha jiných, jejichž čtení je ztrátou času... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim:

Také se přimlouvám ke zřízení vlákna "Opce na FX". Oceňuji příspěvek sem do diskuse, tvůj systém je zajímavý mimo jiné v tom, že jeho obchodování je na psychiku neagresivní. Proto do tohoto vlákna neodmyslitelně patří.
Pokud bys ale byl ochotný se s námi podělit o více informací a poznatků, já (a vsadím se, že spousty dalších lidí) to oceníme, a proto by se hodilo extra vlákno, protože už by se to netýkalo psychologie, ale toho obchodního systému a obcí jako takových.

Takže předem díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all about Joachim´s strategy: To co zde popsal Joachim je jedna z cest jakou obchodují profesionálové. profesionálové mají své pozice vždy uzavřeny - hedge - přes jiné finanční instumenty. S otevřenými pozicemi neobchodují - to je to samé jako by jste měli jen SL. Jeden případ za všechny, předpokládám, že jste všichni slyšeli jméno George Soros ve spojitosti s jeho slavným útokem na libru v roce 1992. Málo se ale píše o tom jakým způsobem byla tato spekulace provedena. Soros zkonstruhoval peněžní stroj např viz odkaz www.euroekonom.cz/osobnosti/z-soros.html. tak i jako v jiných odkazech, tak ani v tomto se již nepíše že Soros měl tuto akci zajištěnou přes dluhopisy na německé marky.
Chci tím jen říc, že způsob který zde Joachim prezentuje se blíží k takovým "peněžním strojům". Mohli by jsme být rádi, že zde takový člověk přispívá a né ho vyhánět, tak jak se již na některých vláknech v této sekci stalo. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby nahodou timd v niekom nevzbudil predstavu,ze joachim tu prezedntoval holy grail,treba dodat,ze aj tato konstrukcia nesie v sebe samozrejme riziko.To spociva v tom, ze po nakupeni oboch pozicii sa kurz nepohne.Toto riziko je obmedzene tym, ze tento straddle/strangle sa obchoduje len pocas NFP,ked je pravdepodobnost , ze kurz ostane v range, asi najnizsia za cely mesiac.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman > neměj obavu, vím dobře o čem píšu a vím co tady joachym prezentoval, prezentuje a prezentovat chtěl právě na tomto vlákně. :-) Není to obhajoba jednoho konkrétního přístupu k NFP, ale k tomu jak trhy fungují a ti co se na nich pohybují profitují / ztrácí. Ztrácí i velcí, ale jim do toho vstupuje více faktorů, a to zejména díky tomu, že strategie, které používají jsou komplikovaněnjší .... a jejich výhoda se vytrácí.

Nechtěl jsem se dříve vůbec vyjadřovat na toto téma. Ale to jak se tady určitá skupina lidí naváží do někoho, kdo se na veci dívá jinak než je zde obvýklý způsob. Mě k tomu dokopala. Jednu chvíli jsem dokonce zvažoval, že zde některé strategie detailně popíšu, ale nakonecjsem od toho upustil. Kdo bude chtít si je na netu najde, dá to sice trochu práce ale jde to.

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se všem, pokud jsem se někoho dotknul, tak trochu jsem ten menší flame začal nechtíc já. Nikdy jsem nikoho odsud nevyháněl, anich bych si to nikdy nedovolil, nemám na to sebemenší právo. Rozhodně nechci, aby se někdo naštval a kvůli tomu sem nepsal svoje rady, to se radši zdržím přispívání já. Trochu jsem se nechal bohužel rozhodit Joachimem, který sem hodil off topic příspěvek a navíc to na mne zapůsobilo dost arogantně (já profesionál vám zadarmo radím...). Měl jsem s ním i negativní zkušenost z jiného vlákna, kdy se snažil zavést mýtus do vlákna o brokerech, že 30 tis. USD na obchodování na Forexu je nedostatečná částka, dobrá leda tak na hraní (pominu invektiva na mojí adresu, kdo chce, může si dohledat). Opakuji, nikoho bych nikdy nechtěl odradit od přispívání sem, sám jsem jako jeden z několika vyzval Joachima, ať založí na opce vlákno, že mu budu také vděčný, rád se o tom něco dozvím (no jo, k tomu ještě pár sarkasmů :-). Ze své strany to tímto považuji za uzavřené a nebylo by myslím na škodu, držet se v tomto vlákně psychologie obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LIP:
Ked uz si to sem spomenul, nenecham to bez reakcie.
1. Ked ma clovek iny nazor ako ty tak tomu hovoris "negativny skusenost"? wow
2. Ked uz nieco citujes alebo parafrazujes tak to nevytrhavaj z kontextu, pretoze som to povedal v kontexte money managementu, a to, ze s uctom pod $30k mas znacne obmedzene moznosti na aplikovanie poriadneho MM a position sizingu a preto s uctom pod $30k je to z DLHODOBEHO hladiska strata casu. Tuna vsak nemam na mysli studijne ucely na malom mini ucte, trenovanie psychiky a ine veci potrebne k zivemu tradingu, to je ok. Hovorim o tradovani na plny uvazok.
3. Moj nazor (ty vravis ze mytus) je podlozeny viacrocnou skusenostou, oficialnymi statistikami a osobnymi kontaktami s brokerskymi domami. Ti co z $3k premenili ucet na niekolko $100k alebo miliony, tych zratas snad na jednej ruke. Ak vsak o takych vies tak sem s nimi.

Len tolko som k tomu chcel, nebudem sa uz tiez k tejto offtopic teme vyjadrovat, svoj nazor som povedal, konfrontovat ho nepotrebujem, mam ho uz davno utvoreny. Vzdy je vsak dolezite, ze o co sa nazor tradera opiera, ci o precitane clanky o roznych uspechoch aky je trading easy a medove motuzy, alebo o tvrdu realitu, fakty a objektivne poznanie tohto priemyslu. Som uprimny clovek preto sa chcem a budem vyjadrovat uprimne.

PEACE. :)

[ital]P.S. O opciach skusime ak bude cas viacej pokecat v niektorom vlakne pod temou OPCE. O tom NFA straddle som tu ale povedal takmer 100% [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...