Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kurka Petr:
pravdupovediac, ja som si prebrowsoval ich web stranku a nasiel som tam zopar zaujimavosti (jednak zopar veci, o ktorych som nevedel (zaujimava vec ohladne NFP a nasledneho vyvoja v mesiaci napr.), a tiez zopar, na ktore som uz narazil, ale zabudol). No a nakoniec som sa pobavil tym ich stylom pisania. Takze to nebol strateny cas, co sa pocita. :)

Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K te 10 pipove strategii. Ja to resim tak, ze u jiste moji strategie beru cast pozice hned co to tech 10 pipu udela. Na jednu vec je ale treba pomyslet - jit za 10 pipy denne nestaci, spise bych to preformuloval na minimum 10 pips na castecne uzavrene pozici a prilezitostne "vyryzovat" maximum ze zbyvajici pozice. Staci si spocitat, ze pri SL rekneme 20 pips bychom potrebovali ctyri uspesne +10 obchody, kdy bereme 1/2 pozice, abychom byli zpatky na nule po neuspesnem obchode.
czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

10 pips ?
Asi to nepatří zrovna sem do tohoto vlákna, ale když už se tu o malých PT píše, tak se podívejte na tento link

championship.mql4.com/2006/news/84

jde mi konkrétně o systém RobinHood, který má malilinkatý PT proti SL (2.tabulka)
zcela tím popírá teorii RRR (pokud si to dobře vysvětluji)
Přitom stabilita (poslední tabulka) je 3. v pořadí

Nejsem žádný teoretik a tak možná moje závěry nejsou správné . Přestože se jedná o automatické obchodování, mě se tato 10 pipsová strategie líbí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
podle mě je jedno na jaký počet pips denně se zaměřím, důležitější je pro mě to, aby to také odpovídalo mé procentuální úspěšnosti systému. Dělal jsem si jen takový menší výpočet, kolik pips potřebuji denně abych měl za 5let z 1000$ zhruba 330.000$ :o) a překvapivě mi vyšlo 7pips denně(při risku 2% na obchod a SL 14pips).Jo ale to je při 100% úspěšnosti systému (a ukažte mi takový a i když by byl - dokáže ho každý obchodovat?) Pak jsem si spočítal, když budu mít úspěšnost 35% (při 2% risku a 14pips SL) a vyšlo mi, že během 1/2 roku můžu 80 dnů ztrácet 14pips a 40 dnů musím vydělávat 48pips (48pips každý třetí den)....což už je jiný kafe. Samozřejmě snížením SL, nebo jinou úpravou se dostaneme na jiné hodnoty.Zkrátka a dobře, vydělávat pravidelně 10 pips denně se zdá být jednoduché, ale musíme mýt systém s účinností 90-100% aby to bylo k čemu.
Omlouvám se za opakování již známých věcí.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

No a zase sa na psychologiu zabuda na tu najdolezitejisiu vec :-)
Dam jednu otazku
Koho a nakolko ovplyvnuje strach zo strat pri zadavani obchodneho prikazu?
Mna dost, vela dobrych obchodov neotvorim len preto ze si "neverim" teda pochybujem o moznej pozicii a stoji ma to velku namahu aby som poziciu otvoril :-)
Skusam napriklad to co pise Elder vo svojej knihe a to ze ak sa bojim otvorit poziciu, musi to clovek spravit nasilu jednoducho svoje ja donutit silou vole aby poziciu otvoril, na nic necakat jednoducho otvorit, ale jednoducho sa to napise alebo povie ked pride k akcii povacsine nenastane reakcia :-)

Alebo napiste co Vam robi problem pri zadavani obchodneho prikazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M.F.

S tím jsem se taky potýkal, zatím to vypadá, že už ten problém nemám. U sebe bych řekl, že příčinou byl nedostatečně odzkoušenej systém a tím chybějící důvěra v systém. Když budeš mít na demu několik desítek obchodů udělaných daným systémem, tak bys měl mít menší problémy obchod otevřít, protože budeš vědět, že statisticky tato metoda má takovou a takovou úspěšnost a přináší celkový úspěchy takový... Pomohlo mi taky mít všechno na 100 % stanovený dopředu (vstup, výstup, SL, eventuální TP či posun SL). Protože jakmile jsem měl sebemenší prostor pro přemýšlení, jestli obchod vzít nebo ne, tak z toho byl průšvih. Nevezmeš ziskový a bereš ztrátový, zákon schválnosti. Takže imo musíš mít důvěru v systém a malý, nejlépe nulový prostor pro úvahu vzít obchod nebo nevzít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...