Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vidim ako sa tato tema rozrasta, tak aj ja nieco napisem:
Problem mi robilo zvladnut emocie po tom ako som z trhu vystupil (zle nastaveny stop/loss, len aby som mal zopar pipsov) a o par minut/sekund sa to rozbehlo spravnym smerom a potom som si sam sebe (vedome) uskodil a otvoril som poziciu na vrchole (nakupil som draho, predal lacno) a ani som nenastavil stop/loss, lebo som sa vedome trestal a takto som utrpel vaznu ranu a ucet zacal pomaly klesat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak koukám že psychologie není jen můj problém...... stále dokola porušuji obchodní plán a většinou právě dost blbě :-).... Ted se snažím tedy hledat obchodní systém který lze obchodovat pomocí AOSu, ale zatím se mi moc nedaří, ale kdyby se tu našel třeba nějaký dobrák, který by zprogramoval mé nápady, tak budu moc rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Prazak:
Neuraz sa ale tak končí 80% všetkých obchodníkov. Psychologia je aj môj problém. Nie si v tom sám. Ale rozmýšľal si nad tým, žeby si prišiel na dôvod prečo??? porušuješ obchodný plán??? Možno chyba je niekde úplne inde a možno nie je dôvod hľadať nový systém. Nerád poučujem ale udrelo mi to do očí.

S pozdravom Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to ALL
cawte
... - posielam link na vlakno,kde som popisal, ako som prisiel o svoj live ucet ... - snazil som sa sledovat svoje emocie a myslienky ... - tak hor sa do citania - mozno sa aspon trochu pobavite... :)

www.financnik.cz/forum/read.php?13,48686,page=6


. : GOOD LUCK for ALL : .
________________________________________________
[bold] ... - jedinou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ
Asi to bylo "ve vzduchu", já to taky chytil - už jsem se těšil, že jsem objevil systém, kerý mi chutná a začal na něm profitovat. Účet krásně rostl. No a tak jsem byl "nenažranej" a začal přidávat loty - hádej - ano, zase jsem zisky smazal.
Na mou duši už vím, že psychologie je největší částí úspěch/neśpěchu.
Kdo nevěří, je to jedno, jednou to pochopí - to je jisté.
A buďto si to přizná, že to zblbnul sám, nebo bude nadávat na kdeco a svalovat vinu ne kdekoho. Jsem rád, že jsem si to opět potvrdil a zase jsem o schůdek výš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ: Tak naštěstí na loty mám stanovenej naprosto jasný systém navyšování lotů, který je dán výší mého účtu. A chuti navýšit si impulsivně loty se dosud vyhýbám, člověk nikdy neví, ale jsem přesvědčen, že na to abych se tomu vyhýbal i nadále jsem dosti disciplinovaný, ale raději to zaklepu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak teď nechápu proč jsem předešlý vzkaz adresoval sobě a ne bachmannovi, ale asi přepracovanost (různé školní povinnosti) :)
bachmann: nicméně jsem ti tím chtěl jen poradit, aby sis stanovil nějaký systém navyšování lotů, pokud jsi tak již neučinil, hodně to pomáhá člověku bránit se těm pocitům, kdy máme chuť zněkolikanásobit obchodované loty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si myslim ze dobre zvladnuta psychologie nam jeste nezarucuje ze budeme konzistentne vydelavat,
maximalne budem na nule, podle me je profitabilni trading jisty druh umeni a ne kazdy na to ma nadani
i kdyz bude perfektne dodrzovat plan a bude disciplinovany. A tady si myslim ze kazdy by mel zvazit ,pokud neni
po nekolika letech profitabilni, prehodnoceni svych cilu a venovat se necemu jinemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miroslav, Dimitri
mám několik demo účtů a v podstatě si s tím hraju
nechodím na pivo, na ryby, na fotbal, hraju si doma s Forexem
kdosi tu kdysi napsal : "Nejhorší jsou ty první 3 roky". Moje současné znalosti a zkušenosti jsou mnohonásobně větší, než např před dvěma roky. Pokud se učíme (asi všichni) z nuly a samostudiem, je to zpravidla systémem pokus/omyl. Jde o to, proškrtat a "zazdít" ty slepé uličky a obchodování se stane mnohem příjemnějším. Nikdy to nebude jednoznačné, ale důležité je neopakovat chyby, zvláště ty fatální. A ze všeho nejdůležitělší je chuť a vize. Edisonovi (stejně jako mě a jistě i mnohým z vás) se okolí posmívá, ale my dobře víme, že JEDNOU...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si nesouhlasit. Co vlastne mame na mysli tou celou psychologii?
To, ze dodrzuju svuj plan? To, ze se dokazu soustredit na to, co delam? Co to vlastne je dobre zvladnuta psychologie? Ja mam pocit, ze na tuhle otazku neni nikdo z nas schopnej odpovedet jednou vetou. Moc se mi libi prirovnani tradingu do jizdy autem (M. Douglas). Jako novackove jsme vyplaseni, bojime se jet rychleji, uz vubec nas nezajima treba pekne okoli, kterym projizdime a se spolujezdcem taky moc nepokecame:)
S tim jak ziskavame cvik, vetsi odvahu, zaciname videt jine skutecnosti, az nam samo rizeni prijde uplne samozrejme a jeste stacime prez mobil treba vtipkovat.
Chci rict, neverim, ze se musim s nejakejma schopnostma narodit. To je nesmysl. Chce to na sobe vazne makat a verit. To nejsou zadny blby kecy, to je realita. Zaroven nerikam, ze s tim nemam problem. Zatim se mi podarilo prezit, jsem po mesici a pul intenzivniho live tradingu kolem +-nuly, a ne a ne se pohnout dal. Brzdej me prave ty emoce, o kterejch se tady tak pise. Zadnej system, trh, broker nebo neco jinyho. Tu nulu jsem si nadelil sam, bez zadny cizi pomoci. Vidim, urcite jako jini, ze sam ZPUSOB vydelavani penez tradingem je jednoduchej vazne az banalne. Ale stejne jsem dal na nule. Proc?? :))..... Nezvladnuta "psychologie", panove....
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...