Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem konečně našel čas otestovat to vaše dílko. Je to prima, ale buť tomu nerozumím nebo jsem hloupej anebo jste to už vyřešili. Prostě, jde nějak testovat na těch 1,2 nebo třeba 5ti sekundových datech? Myslím, že pro ID je to ještě ne moc použitelné, nebo jak říkám dělám něco blbě. Hází mi to úplně jiné výsledky než jaké byly na "papíře" otestované. Pokud tomu rozumím naexportuju data, ale pouze minutová a pak jedu svůj TF. Ale je možné tam narvat i třeba to co jsem psal, teda nějaká data sekundová?

Jinak fakt Hezká Práce dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tequila:

hodnota TF je limitovaná daty která jsou v listu 1m. Nejde použít nižší TF než jsou data. Pro ID obchodování to používáme a myslím že celkem v pohodě. Běžně používáme např. 5min TF a 1min. data a myslím že ten rozdíl nebude až tak veliký. Není problém např. používat 1min.TF s 1min. daty. Je pravda, že to není úplně univerzální.

Data jdou použít třeba i 10sec. Jen se podle toho musí zadávat časy vstupů a výstupů.

Musí souhlasit údaj o čase vstupu s nějakým časem v datech (list 1m). Hledá se shoda datum+čas. To znamená v případě 10s. dat zadávat vstupy taky po 10s. (např. 8:46:20, 8:46:30 atd.).

Je třeba ještě tomu uzpůsobit nastavení TF v listu signal. Pro 5minTF a 1min data je to tak že zadám 0:04. Z toho program pozná že pokud zadám čas vstupu (baru) 8:45 vyhledá hodnotu CL (v listu 1m) u řádku s časem 8:49. 8:45 + 0:04 = 8:49. Taková je logika. Pokud chci 1minTF a mám 1min data znamená to, že budu vstupovat na CL té samé minuty a tedy zadám pro definici TF 0:00.

Podobně to jde aplikovat např. na ty 10s data (to je vyzkoušeno).

Mělo by také jít toto: (nemám vyzkoušeno ! ) budu chtít vstupovat např. 10s před CL při 3min TF, nahraju 10s. data a zadám údaj pro TF 0:02:40. Tím prográmek vyhledá hodnotu CL pro řádek s časem v 8:47:40 (pro vstupní čas baru 8:45:00)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže jsem vyzkoušel tyto výše zmiňované podmínky:

použitý TF 3min
nahraná data 10sec.

požadavek: vstup 10s před CL
nastaveno: TF konstanta 0:02:40 (pro 20s před 0:02:30)

Funguje to dle očekávání bez problému.

Limitem je množství dat v listu 1m. Je to tak cca pro jeden měsíc.

Jedno z možných řešení: použití Excelu 2007 - má 1mil. řádků (to je cca 20x více) a J.A.tester v něm funguje bez problému (v compatibility modu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alec:
chtěl bych se zeptat, zda bude možné v budoucnu zadávat do programu i hodnotu vstupu – pro případ, že vstupuji do obchodu v průběhu svíce a ne na jejím close apod. Myslím, že podobný dotaz měl již Bolija – s kladnou odpovědí. Máte představu, kdy to bude možné – neberte to prosím, že Vás chci nějak honit :).
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:)

docela hodně se tomu věnuju, ale je už to poměrně rozsáhlé z hlediska množství kódu (má cca 4000řádků) a tak to jde o trochu pomaleji.

Chtěl bych cca koncem ledna mít hotovo, ale nic neslibuju. Hlavní část už je téměř hotová. Zbývá dodělat nějaké lepší grafy, ještě nějaké drobnosti a pak testování a hledání chyb.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tequila:

Do nové verze se rozhoduji jestli to vyřešit rozložením dat do více listů nebo jít cestou Excelu 2007.

Bližší mi je varianta Excel 2007. Vzhledem k tomu, že nový Excel má i o hodně více sloupců budu asi preferovat jeho použití. Samozřejmě, že by byla zachována funkčnost v současné verzi Excelu.

Dodávám, že Excel 2007 můžete už nyní používat a sice v Beta verzi, která bývala volně ke stažení (officiálně). Nevím jestli je ještě dostupná na stránkách Microsoftu.

Ještě doplním, že kdo nyní kupuje (nebo nedávno koupil) programovou sadu Office 2003, měl by mít nárok za nepatrný doplatek na upgrade na verzi 2007.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem...
Tuto větu jsem vložil i do diskuze Bracket Trader....
nejedná se o otázku jen o potřebu to říci... tak jsem si vyzkoušel jednu strategii v J.A. TESTERU... a poté jsem to samé na stejných datech vyzkoušel na BT+sierrachart na PLAYBACK jestli budou výsledky stejné... výsledek: KATASTROFA :-) na playbacku jsem hodně v mínusu a podle J.A testeru jsem v plusu :-( jinak jsem zjistil, že opravdu to co se tu pořád píše a opakuje o dodržování obchodního plánu není jen tak od věci, ale že je to opravdu oříšek hodný dlohodobého testování...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer všem.... jen se chci zeptat na kolonky "posun BE po" a kolonky "BE+" viz obrázek... v kolonce "posun BE po" musí být vždy větší hodnota než v kolonce "BE+" že ??? a druhá otázka: může být v kolopnce "Posun BE po" třeba nula ??? a v kolonce BE+ třeba 0,5??? asi takhle né že... ono to sice vypočítá něco, ale je to nesmysl... souhlasíte???

3091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor:

Trochu nechápu smysl otázek.

Funguje to tak, že pokud cena dosáhne úrovně vstup + BEposun posune se hodnota pro SL na úroveň hodnoty BE+.

Pokud nechcete používat BE - zadejte hodně velkou hodnotu pro BEposun (tak aby trh jí nedosáhl) a tím nedojde k aktivaci BE posunu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alec:
Předně se omlouvám za to , že ten příspěvek tady je vložen dvakrát.. nějak to nešlo tak jsem to vložil podruhé a ono se to uložilo dvakrát... k otázce: jde o to, že jsem nějak nechtěně zadal do kolonky "posun BE po" hodnotu nula a do kolonky BE+ jsem zadal 0,4 a dal jsem vypočítat a program to vzal a výsledek byl více jak optimistický, ale v podstatě jde o nesmysl výsledku- prostě ten výsledek je nesmysl, protože kolonka "posun BE po" nemůže být nikdy menší než kolonky BE+ je to tak ???... je to myšleno : příklad: dám buy na 100.. cena jde na 99, 98 pak na100 101 102 103 104 atd. a pokud zadám do kolonky "posun BE po" 4 a BE+ dám 2 tak když cena vystoupá na 104 tak se mi SL posune na 102... chápu to správně??? předem děkuji za ochotu to vysvětlit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zadat posun BE nižší než BE+ je min. nelogické. Pokud by došlo k dosažení úrovně posunu BE nastavil by se SL na vyšší úroveň (v případě Long) než je aktuální cena, která je v tu chvíli na úrovni vstup + BE posun (SL by "předběhl" trh).

K tomu ...............je to myšleno : příklad: dám buy na 100.. cena jde na 99, 98 pak na100 101 102 103 104 atd. a pokud zadám do kolonky "posun BE po" 4 a BE+ dám 2 tak když cena vystoupá na 104 tak se mi SL posune na 102... chápu to správně???

přesně tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...