Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

zdravim Pavle, ani jsem netusil, co muze udelat ADP report (zadnej jinej fundament jsem nezaznamenal) ve 14.15 s ropou a behem 30 min to vysplhalo o 2000 $ !!! a stale v pre-mkt ... tohle se neda obchodovat - pro me tam nebyla formace a signal. Nebo jsi tam snad byl??

Ohledne prazdnin, jsem prave chtel nadnest otazku, jak se trhy chovaji z hlediska dynamiky. Odhaduju (jelikoz to je moje prvni leto), ze tak, jako ty si lidi pokrati svuj pracovni den a nebudou se hrnout do velkych akci ale pockaji si na pekny situace. Uz vubec nepocitam, ze v dopol pre-mkt se bude dit neco zajimavyho - muj vcerejsi obchod byl spis vyjimkou.

Me odpocinkovy leto neceka...spis se tesim, ze si dukladne projdu obchody za posledni 3 mesice, sepisu si dalsi detaily OP a nastuduju si PA z nejakych webu, tak abych byl zas o kus dal po prazdninach.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pajus, nebyl.. Obchoduju vzdycky az od 3. Zatim mam jeden SL v 15:32 long na 98,51, trh si napred dosel pro stop-lossy a pak se teprv vydal long, i kdyz dost pomalu.. :) Ted uz na rope budu cekat az do zasob a pak az teprv nejaky obchod. Ale jinak obchoduju jenom tu prvni hodinu a pul.
Pokud chces videt dynamiku o prazdninach, tak mrkni do historie, ale vetsinou to byva tak, ze se trhy hybou pouze prvni hodku, max. 2 a pak konec. Neni duvod se u toho trapit dele.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky Pavle, myslel jsem si to tak nejak s tema prazdninama ... ja jsem nastoupil na 3U v 15.47 na 98.56 se slipem -40 $, cekal jsem dalsi test 99, vyplnilo me to jen tak tak 1. PT a pak jsem man pritahl SL na BE tesne pred tou dlouhou v 15.58 a tam opet dostal slip ale furt jsem dnes zelenej ... dal uz do niceho nejdu a kouknu az po reportu
zdra
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

po dnešních DOE přicházel v úvahu z mého pohledu shortový vstup v 17:36 na 98,66 s výstupem nejpozději na 98,21. Padlo to sice až k 98, ale to člověk samozřejmě předem neví, až jak hluboko k jednotlivému pohybu dojde, že? ;) Důležité je nevystoupit z pozice příliš brzy a využít co nejvíce potenciál pohybu. Mám za to, že na to může docela dobře posloužit obyčejné překřížení EMAs, jejich nastavení a řízení pozice se dá určitě dostat do oka poctivým nakoukáním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Vítej zpět :)

Jaroslav Vrana:

Nevím, taky jsem se na to díval a na brentu byla situace podobná, i když ne tak dramatická. Co nechápu já je, že CL má dnes celou seanci zásadně negativní deltu, přičemž brent je na tom přesně opačeně. Lépe řečno, vím čím se to děje, ale nechápu příčinu tohoto stavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... me by spis zajimalo, co se udalo 15 min pred reportem (narust +900 $) ... myslim, ze report byl v podstate neocekavane pozitivni a reakce byla spise zbrkla a neodpovidala realu a tak se utvoril peknej 3U, kde jsem jeste vstoupil v 17.12 na 98.92, ale cekal jsem opravdu vetsi akci (man end s malinkym ziskem)... ta prisla az o 20 min pozdejc, kdy uz jsem odjel k zubari. Stejne ale bych tam nevstoupil, takovy sit "protrzena hraz klidny vody" nemam rad - nemam se tam ceho chytit.
Jak dlouho po reportu to nechavate odpocinout?
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

Já to nechávám min. 2 minuty, raději ale dýl a do těchle situací taky nelezu - neumím obchodovat 50 tickové pohyby v rádech sekund, takže v tom nejseš sámů

Možná budu úplně mimo, ale párkrát jsem si všiml, že když brent vystřelí o dolar za 2-3 minuty následuje ho CL více méně setrvačně. Lepší vysvětlení nemám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V oblasti 96 je už docela silné support pásmo, proto bude lepší dál ropu asi nepokoušet a vybrat zisky. Vstup mýma očima byl ideální po reakci na report v 14:34 v oblasti 97,70, kdy už bylo jasné že k překřížení dlouhodobějších EMAs dojde. Po dvou týdnech růstu ceny by právě dnešek mohl signalizovat zlomení trendu, who knows?! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... prikladam screen ... 1. obchod dle pravidel (trh napred odmitl jit long po 3U ale i short a opet long ) ... ale v nespravnou chvili na nespravnem miste ... dost jsem vahal jestli si trh opravdu bude chtit znovu osahat LOD, no nakonec ho jeste prorazil ... Pavle, Slaughter, muzete mi prosim tento muj vstup okomentovat?? Rad bych vedel vas nazor. 2.obchod je testovaci, kterej ale vysel, jen je skoda, ze k tomu doslo v patek v podvecer, jinak by byla dost pravdepodobne velka odezva zdar pajus

16633

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, ja mel dnes na rope jeden vstup v 15.48 short na 96.77$. Bohuzel jsem vystoupil velice brzy s nizkym profitem 130$. Vstup byl na zaklade analyzy 10tf grafu a doplneny signalem na 2tf. Proc jsem vystoupil mimo plan? Priznam, ze mi hlavou behali myslenky zda bude dostatecna sila na prolomeni low dne, tak jsem radeji vzal co bylo. Chyba!!!!!

16635

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Romane, vidim, ze jsme meli stejnou myslenku ... ja jsem nezvladl zacatek a ty konec ale stejne jses na tom z hlediska profitu lip. Celej vecer o ty sit premyslim ... sice v ramci formace (30 min, kdy se vykresloval 3U) a technicky jsem dostal signal ale v kontextu celyho vyvoje seance to myslim byl dost riskantni obchod, kde jsem nemel bejt.
Kdyz si tak prohlizim obchody za poslednich cca 14 dni, tak jsem v podstate nemel zadnej, kterej bych vitezne dovedl do obou PT. V podsate paberkuju po sto/dvoustovkach a staci jeden plnej SL a vratim se na nulu. Jak jste na tom ostatni??
preju peknej vikend
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim te Pajus,

Ja mam stejny problem, ze vstup do pozice je ve smes dobre nacasovany, tedy z meho pohledu, ovsem casto si z otevrene pozice kdy je pomerne velky potencial vezmu jen malou cast. Co se tyka SL, ten zpravidla dodrzuji bez zbrklych posunu. Problem plyne z obavy, ze trh udela po kratkem pohybu v planovanem smeru korekci s cilem zasahu nahromadenych SL, takze mam nutkani vybrat alespon to malo z otevreneho profitu. To je zakladni vec, kterou bych rad zmenil a na ktere pracuji v soucasne dobe. Provedl jsem tedy zmenu zobrazeni na plose tak, ze mam vedle sebe 10tf s daily OHLC v open hours, a realizacni graf 2tf. Mam tak okamzite prehled o moznem bodu, kde planuji vstup a na 2tf ho realizuji. Tim chci rici, ze na 10tf mam samozrejme i planovany vystup. Nyni provadim zpetnou analyzu, v kolika procentech je uspesnost, ze trh dojde az na dalsi pripadnou s/r a dalsi. Prozatim jsem casto pouzival jen fixni pt, ale to je velice nevyuzity potencial pohybu, na ktery clovek casto musi trpelive cekat. Problem je tedy ze se snazim po nevyuzite prilezitosti, kde realizuji v podstate nizky profit naskocit do trhu znovu. Samozrejme tim pribidou do hry dva factory. Novy vstup bude pravdepodobne jiz s nejakym tim skluzem v plynoucim pohybu a zaroven z hlediska psychologie tlak na obavy ze ztraty jiz kumulovaneho profitu. Jak psal myslim majkl, idelani po prvnim profitu prestat obchodovat, nebo prejet na paper. Proto mi zalezi na tom, aby vstup byl planovany dopredu dle vysiho tf stejne jako vystup a dodrzet ho. Samozrejme po zsahu SL insider tradery nebo nejakem prutkem zvratu zvazit novy vstup, na podobne urovni s planovanym PT, tedy pokud budu presvedcen o tom, ze trh se bude chovat podle puvodnich predpokladu.

tolik muj nazor na vec.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus, v patek jsem vubec neobchodoval, protoze jsem mel cely den praci kolem bytu. Ale i kdybych byl u pocitace, tak bych nakonec byl taky bez obchodu. Pokud nastane v premarketu tak velky pohyb, tak vetsinou uz neni moc velka sance, ze by nastalo to, na co cekam. Tedy zhusteni ceny a nasledny pekny pohyb (tim nemyslim 20 ticku). Proto mam v OP, ze po takovych pohybech pred otevrenim vubec neobchoduju. Navic je to dost nestandardni situace a proto lze predpokladat, ze se trh po otevreni nebude chovat zcela beznym zpusobem..
Zitra jedu na par dni na vodu, takze se zase nachvili odmlcim. :) At vam to jde a ve stredu bysme se meli zas potkat na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle,
to je presne to, o cem jsem mluvil ale provedl jinak ... ten trh byl tim pohybem v pre-mkt strasne nestandardni a je mi taky jasny, ze pro tvoji strategii dalekosahlych PT neni 300 $ na re-test LOD zajimavy.
Myslim, ze taky ten propad ovlivnil to, ze po mem vstupu nebylo zadne momentum i kdyz 3 predesly bary krasne ziletkove zarezavaly, coz mam rad. Cast obchodniku, kteri na propadu vydelali, uz spokojene ukoncila tyden; cast, co prodelala na rtr uz byla obezretnejsi a my ostatni jsme si mysleli, ze nas bude jeste dost na dalsi akci.
Ja mam sice taky pravidlo o neobchodovani pri vetsim predeslym pohybu ale dost casto na nej zapominam.

Romane, rozumim tomu ale myslim, ze si musime vybirat situace (teda rozhodne ja), kdy se da cekat vetsi potencial. Ja jsem jeste pred nedavnem, prave z duvodu obavy o profit, ukoncoval 1.PT po +60$, pak po 100 $ a byl jsem pak klidnejsi nechat pustit ten 2.PT.
at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...