Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

Dillinger:

Hlavně, že už poznáš rozdíl mezi výkřikem a konstruktivním příspěvkem :-)

Komenotvané screeny: to je standardní průběh, když pracuješ, logicky nestíháš komentovat v reálném čase, večer si přečteš fórum a často ani nemáš sílu sem něco psát, natož dávat komentované screeny ... které jsou z například v mém případě pořád to samé dokola, tudíž nevidím důvod se pořád opakovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

slaughter:
uz jsem to ani nemyslel na tebe - vim, ze jedes v necem jinem. Rekni mi ale - kdyz srovnas oba obchodni pristupy, jake maj pro/proti - venovanej cas, psycho, financni narocnost-pochopitelne nechci velikost tvyho uctu:-), RRR, ... jses ted schopnej vydelat vic??
Co ten prechod na opce znamenal z hlediska softw/brokera a jaky instrumenty obchodujes??
O opcich fakt vim uplny prd ale do budoucna se na ne chci 100pro podivat.
dik a zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

To je otázek jak na diplomku. Takže popořadě:

- obecně je to větší pohoda, používám hlavně tf 120 min a sleduju, kde se vytvoří zásadní SR, nebo, což mám ještě radši, úrovně, od kterých cena okamžitě utekla. V tom případě, když se k nim cena zase přiblíží, prodám opce do protisměru. Je tak dost velká šance a) vydělat b) utéct z pozice okolo nuly, pokud se trh nechce vracet

- finanční náročnost: moc to nesleduju, mění se to, teď mám margin na jednu vypsanou nekrytou opci na ropu přes 7000

- přechod znamenal najít brokera, který obchoduje opce a má to jako hlavní obor činnosti, ne jako přílepek

- výhody obecně: pokud jde trh hodně proti Tobě, ATM opce má deltu 0,5, tudíž tratíš jen polovinu pohybu ceny podkladu a tím si zvyšuješ SL - u ropy používám max. 1 bod a pak zavírám se ztrátou 0,5 bodu. A to už je hodně vysoký SL na to, aby pokryl vymetání SL, kterého jsme dnes svědky x krát denně.

- nevýhody: asi jediná, která mně napadá, je, že při pohybu podkladu vyděláváš jen 50% jeho ceny. To mně ale bohatě vynahrazjue větší jistota při obchodech. Občas se může na ropě stát, že budeš mít bid-ask spread ve velikosti 10 ticků a více - to je mně ale opět jedno, netrvám na tom urvat každých 50 dolarů, zajímají mně "tutovky", záměrně v uvozovkách.

- psychologicky je to pro mně nesrovnatelně méně náročné, než ID na tf 1 min

- obchoduju především CL a Euro FX

- ano, vydělávám víc, protože si díky velkému SL víc troufám + netříštím svou pozornost na jednominutových grafech + zásadní SR jsou dobře vidět, na to člověk nemusí být Einstein ... což bohužel opravdu není můj případ :-D

... pokud nebudeš mít jasno v opční terminologii, je toho plnej net ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slaughter
dik za info - jo, zni to zajimave. Tak nejak podvedome chapu opce jako urcitej krok dal ale nejprv je asi dulezity si projit pres ID, ne??
Ted nebudu tristit sily na dalsi veci - pokud budou nasledovat dalsi 2 mesice (zari+rijen) +/- jako srpen, tak chci zacit v listopadu naostro.
Abych rek pravdu, jsem tak trochu zaskocenej, jak mi to v srpnu jde - zatim jsem mel myslim 2 ztratovy dny a to jeste velice mirne. Uz tejden cekam, kdy se karta obrati ... ale zatim jedu dal v dennim + a okolo denniho ciloveho rozpeti. Musim si vsechny ty obchody znovu projit.
Bohuzel tady na rope nikdo posledni dobou v tom klasickym ID neni (nebo alespon neprispiva) a tak nemam srovnani.
Jak vnimas ropu ted v srpnu ty - myslim tim, jestli je lip citelna/nejsou prekvapujici obraty apod. Jak jsem uz tady v prubehu srpna nekolikrat zminil, tak zacinam cca ve 14.30, kdy je po reportech , volume je uz dobre a formace dobre citelne a koncim v 15.30, kdy oteviraj indexy, ktery volatilitu na rope strasne zvednou a uz mam male sance na dobry vstup.
Ted jsem si objednal Al Brookse "Reading ... bar by bar" - coz jsem asi uz mel udelat davno. Jeho videa na "trubkach" jsou takovy hodne ryzi/neotesany ale myslenky a zpusob cteni grafu to vic nez kompenzujou.
at se dari a drz me palce
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

- v podstatě obchoduju "pořád", tzn. pokud se už rozumně obchodují opce (není to jako na futures, něco se obchoduje až je v Americe ráno, nebo pořád, ale je tam velký bid/ask spread) + vstup dává smysl

- ID zkušenost mně naučila číst grafy, nacítit aktuální rytmus trhu atd., tudíž ji pro sebe považuju za nenahraditelnou

- že se Ti 2 měsíce daří královsky je normámlní, stejně jako to, že se Ti 2 měsíce daří hrozně

- na Al Brookse se podívám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar vsem, kdo to tady jeste sleduji:
tak se trh pekne oproti predeslym 2-3 tydnum zmenil. Pred tim to "litalo" dlouho pred open a ted ne a ne se rozjet.
Od 14.10 do open se rodil opravdovy propletenec - nekolik 3U+CG v sobe a za sebou s mikro SR ale nastesti jsem to dobre precetl i kdyz jsem musel pretrpet 110$ rtr. Na posouvanej SL uz jsem nemel nervy a tak klasika.
IN: 15.01 @ 86.81 (vcetne 30 $ slipu)
Koncim.
at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj pánové,
souhlasím, tohle byl i za mě vynikající vstup! Nebyl jsem sice ještě doma, ale i já bych v této oblasti nejspíš vstoupil, skoro nachlup stejně, a to v 15:03 na 86,85 a podržel bych do 87,82 (můj oblíbený signál při překřížení EMAček) ;)
Co jsem už ale byl doma a vstoupil, byla obdobná situace v 16:26 na 87,66 (2ticky skluz) s výstupem "při dozrání ovoce" na 88,81.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus kucera Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dillinger:
> bezva, rovnou bych navazal jednou otazkou - tyka
> se to patecniho grafu vedle na vlakne. Vidim, ze
> drzis pozice pres noc - jak je ridis: jakej SL,
> posouvas ho, nekolik PT??
> zdar
> pajus

většinou se znažím v takovém případě umístit obě úrovně SL/PT blízko posledního výrazného S/R na vyšším TF, v případě supportu předpokládám že cenu udrží, v případě rezistence předpokládám přiblížení se ceny blíže k ní, kde bych i vystoupil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slaughter:
dik ... vsechno mi hralo do longu ale nejak se mi nedarilo elegantne a logicky vstoupit s rozumnym SL. Pred open jsem nakonec nechtel, protoze trh byl mrtvej s nizkym vol a tak jsem sazel na open a tak trochu pocital s narustem momenta. Jak jsem ale psal ... pomaloucku se to rozjizdelo. U takovejch pomalejch dni psychicky stradam. Daleko vic me vyhovuje, kdyz se to rychle rozjede a behem par minut je vymalovano - viz poslednich 14 dni.
No ale musime se flexibilne prizpusobit.
Zacal jsem si na ropu vyznacovat i klasicky indexovy reporty - viz dnesek-Consumer confidence. Vyplati se - to bylo zas coooro (nekdo to uz ale mozna vedel od vcerejska ;) )
at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... v tech 16.26 bych vstoupil na 87.34 ... lec po prvnim uspesnem obchode koncim ... a byl jsem se psem venku.
Mel bych neco udelat s profitem, ktery me utika. Vim, ze ma ropa daleko vetsi potencial (hlavne po open) ale moje hlava je ted nastavena jinak. Spis se ale budu venovat abych konzistentne vydelaval (v sim) a abych presel na zivo - to bude jeste zabiracka.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rozumím, i tomu venčení, psa máme doma taky ;)
Určitě stojí za to se do toho ponořit hlouběji. Vstupy čteš co tě sleduju dobře, velký potenciál bych viděl v uzavření pozice. Jsou dny, hodně trendové, kdy když člověk v pozici zůstane a nefixne si PT, tak se dá vystoupat či klesnout při zachování začatého trendu pěkně vysoko, nízko! :D To se snažím a bude snažit ladit i já!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim panove,
dneska me trh popalil - jeste jsem se uplne neaklimatizoval v novych podminkach, pak nekolik chybek a hlavne dost smuly (o 1-2 ticky nedosel PT - pak BE, o 1 tick dosel SL - pak by byl PT ... a takhle nekolikrat). Nakonec jsem tu smulu prolomil a zakoncil peknym obchodem ale stejne to nestacilo zakoncit dnesek v +. Smery jsem mel dobre prectene ale rtr me to prekazilo. Musim si projit grafy od pondeli a zmenit pristup na PT a posun na BE.
Zitra budu hoooodne opatrnej !!!
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...