Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

Dillinger, nemam nic proti papertradingu, ale tve komentare mi prijdou naprosto zcestne. To je same otevrel BYCH, uzavrel BYCH.. Zobchodoval jsi to tak, jak pises, nebo proste jenom koukas zpetne a hazis sem nejaka cisla? To totiz nema absolutne zadnou hodnotu a je to uplne zbytecne.

Ja osobne jsem se toho shortu dneska nezucastnil. Sel jsem 2x long na 98,36 v 15:06 a 98,66 v 15:41. Oboji BE. Vcera na rope taky 1x BE. Aspon ze TF neco hodilo.
At to jde!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavle K., nedávám sem sice screenshoty a jen takto komentuju moje potenciální pozice, tedy to jak vývoj ceny na ropě vidím já, učím se, snažím se zlepšovat i díky různým pohledům vás všech tady a za to díky. Člověk nikdy neví, co přesně jej nakopne a posune dál ;) Komentuju nejen to, kdy a na jaké úrovni, ale snažím se tyto pohyby i podložit z pohledu fundamentálního, na což je ropa hodně citlivá, ale to znáš nejlíp sám ze své zkušenosti, že? Vše má své souvislosti, ale je mi jasné že tak útržkovitě jak to sem dávám, může to vyvolávat přesně takové ohlasy, ale neberu to nijak tragicky :D Na ropu mám políčeno už pěkně dlouho, je to dravec který chce být zkrocen!! :D Za tu dobu co s ní takhle pracuji, snažím se otevřenou pozici zobchodovat co nejefektivněji, nechat zisky růst a nevyskakovat z pozice hned při korekci. Vyžaduje to správné načasování vstupu i výstupu, neunáhlit se a být trpělivý a samozřejmě riskovat s mírou, žádný hazard!! A nebýt se přiznat si ztrátu, ale to chápu že na paperu zase tolik nebolí a to nejhorší přijde až v live, tam to je větší boj. Scénářů možného vývoje může být v daný moment víc, jen je potřeba být na to připraven, mít trošku té představivosti a ohlídat si to. Toť můj pohled, velice stručně :)

16669

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dlouho jsem do tohohle vlákna nepřispěl, věnuju se teď spíš opcím, takže včerejšek z pohledu velmi bezpečného uchopení ropy přes opce:

Při ceně CLU1 okolo 99,20 sell Sept strike 102 za 2,2 (tohle vyšlo náhodou, cena už byla na hraně)
Při ceně CLU1 okolo 97,50 buy to samé za 1,35.
Cena a tedy i výnos/ztráta jsou v bodech ropy.

Opce na TF při obchodování okolo 840 za cenu, která když šly všechny nahoru se jako JEDINÁ nehýbala, stejně nechytly, což je škoda - včear udělaly 7 bodů/kus :-(

Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

... no je fakt, ze toto vlakno je tak trochu umrtvene, takze mas Pavle asi pravdu.
Zatim jsem moc nemenil svuj pristup v tomhle obdobi - spis me to prinutilo si vic vybirat a to hodnotim 100pro pozitivne.
Jinak jsem zacal pokukovat i po TF a udelal dnes obchod - moje oblibene horizontalni kliny s prorazem.
Mam v planu jeste jeden pristup ... dost casto dochazi na tick presne k odrazu od predesle, i dost vzdalene urovne (hlavne na CL). Slaughter, neobchodoval jsi neco podobnyho?? (vcera jsem takhle udelal ten posledni obchod na rope). Zacinam si davat dohromady podminky. Laka me na tom to, ze tam muze bejt dost malej SL (cca 50-80$) a tudiz veliky R. Slaughter, jestli mas nejakou zkusenost s timhle pristupem, tak budu rad za poradu.
Pavle, ten tvuj dnesni 1. vstup na TF jsem sice nezobchodoval ale vyznacil jsem si ho na tick presne. Cekal jsem, co odpovis rogimu ... hezkej vstup. :) :)
zdar a peknou dovcu u more (tady u nas je pocasi taky na prd)
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

Tohle dost sleduju i v jiných trzích, říká se tomu myslím "odmítnutá cena", navedl mně na to Seiden a perspektivní cesta to je. Raději bych to ale hledal na indexech, ropa je teď hodně divoká. V současné chvíli je mně ale opravdu milejší prodat opce - čekat na jeden obchod s, byť překrásným, SL 100 několik hodin je pro mně aktuálně ztráta času. Netvrdím, že se to nezmění a nezačnu se tomu zase věnovat, do té doby držím palce a debatě nad konrétním grafem se nebráním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter: dik za graf ... ja jsem o tom premejslel o vikendu. Zatim jsem si udelal nekolik podminek: - silne SR urcuju v podstate na vsech tf, ktery pouzivam (1`, 3`, 15`, 60`) - proti/po trendu - jako dost silny filtr jsem si urcil typ odrazove svice v minulosti abych tuto uroven bral jako moznou odrazovou v budoucnu ... v podstate to musi bejt silna reverzni svice - pokud se tvori DT/DB, tak na 2. noze uz nevstupuju - tam si myslim, je velka sance na proraz ale to uvidis az po Takhle jsem to zobchodoval zkusebne v patek na TF. Na tuto myslenku jsi me nevedomky privedl ty ... asi pred 2-3 mesici jsi dal na tohle vlakno graf, kde jsi podobnym zpusobem vstoupil na CG a mel jsi RRR snad 15. Obcas jsem o tom premyslel. Dik. At se dari pajus

16906

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...