Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradit s tabulkou v Excelu FinWin Becktestr,kde po zmáčknutí tlačítka vymaž se smažou pouze data na levé straně tabulky joko je datum,čas ,poznámky .Data na pravo tabulky ale zůstanou a to od ATR do prava.
Dále tímto zustavají data i na příslušných listech.
Děkuji za případnou radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den vespolek

Nebojte, nebudu vás zatěžovat žádnými dotazy. Jen jsem hledal vhodné téma, abych se mohl trochu uvést do této komunity a nechtěl jsem přitom probouzet stará témata.

Teprve ve svých 28-ti letech jsem začal chápat, že nechci být několik dalších let pouhý zaměstnanec a dřít proto, aby se někdo jiný mohl mít dobře. Velký díl vlivu na tom má moje přitelkyně, kterou jsem poznal před rokem. Ona už tehdy byla z těch, kdo pochopil, že zaměstnaní není jediná cesta. Ze začátku jsem jí měl trochu za blázna, ale postupem času mi to začalo taky docházet. Pak se mi v hlavě rodily hromady různých divokých nápadů jak docílit potencionální finanční svobody, ale ty brzo končily tam, kde slunce nesvítí. Ať už z důvodu přilišné naivity nebo nedostatku znalostí.

Bylo tam i období, kdy přitelkyně se upsala do baječného byznisu jménem amway, ale naštěstí se z toho po půl roce vymanila, když pochopila, že tudy cesta nevede. Ja jí v tom samozřejmě podporoval, protože jsem o tom nic nevěděl. Asi mě zachranila moje vysoká úroveň skepticismu, jinak bych také podlehl. Ale o tom se tu bavit nechci, je to naštěstí za náma :)

Přibližně před vánoci minulého roku se kolega z práce jen tak mezi řečí zminil o nečem jako je obchodování s akciemi. V té době jsem ještě žil v přesvědčení, že to znamená klasické koupení akcii třeba ČEZu a pak doufat, že cena poroste abych mohl prodat. Nicméně mi to nedalo a začal jsem prohledávat studnici vědomostí zvanou internet. Nejprve jsem se začetl do jakýchsi těžce komerčně vypadajících stránek, nicméně mě to navedlo na burzu a začalo se mi to čím dál víc líbit.

Tento server jsem objevil až začátkem roku a postupně se prokousávál různými články. Vše je psané pro mě velmi čtivou formou ačkoliv by možná neuškodilo trochu zlepšit navigaci na webu, protože jsem se nejdřív dostával ke článkům, které byly až moc specificky zaměřené a přitom mi chyběly základy. V součanosti jsem ve fázi kdy chvilema koukám na nějaké historické grafy, jindy zase čtu. Vše postupně zapadá do sebe a pěvně věřím, že jednou se do toho dostanu natolik, abych mohl začit obchodovat.

Každopadně chci autorům poděkovat za skvělou práci, kterou tu odvádějí a popřát, aby jim to tu vydrželo. Je to neocitelný zdroj informací pro začátečníka jako já.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC:

jako to tady píšu všem - doporučuji číst články od těch nejstarších..klidně i přeskakovat ty, které víte, že se netýkají vašeho stylu obchodování, ale vždy číst od nejstarších, pokud začínáte...uděláte to jednoduše tak, že si nalistujete v archivu uplně dozadu a postupujete dopředu...řada článků na sebe navazuje a řada odkazuje na články minulé, tak vám to bude líp zapadat do sebe..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak něco takového se mi tedy nepodařílo. Našel jsem si teď poslední stránku v archívu článku...

www.financnik.cz/clanky/index.html?page=35

Samá nic neříkající témata (resp. teď už trochu ano, ale první pohled by mě uzemnil). Na další stránce pak seriál o backtestingu. Tehdy na začátku bych taky neměl vůbec páru co to znamená. Prostě bych čekal nějaký článek ve stylu "Co je to burza." a vysvětlení základní terminologie. Třeba jsem donedávna nevěděl co to je RRR ačkoliv to lidi zde na fóru používali zcela běžně. Pomohlo až vyhledávání v člancích, kde je tato zkratka zminěna v članku zařazenem v sekci "Praktická aplikace řízení rizika v daytradingu (pokročilejší články)". Z mého pohledu třeba RRR nepřijde tolik složité, aby nemohlo být zmíněno v člancích pro začátečníky.

Nicméně neberte tohle jako kritiku. Něco takového mě nezastaví v dalším průzkumu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím čím jsem si zašloužil tento sarkastický přístup. Nejsem žadný idiot. Jen jsem poukazoval na to, že pro člověka, který poprvé vlezl na stránky s touhle tématikou a předtím o tom nevěděl zhola nic, tak je to trochu hůře organizované.

Komoditní manuál jsem samozřejmě četl jako jeden z prvních. Ale přesto, už je to poměrně úzce zaměřené bez nějakého skutečného úvodu do problematiky. Najednou tam vidím nějaké podivné grafy a čísla. Kdybych si o burze jako takové nepřečetl už předtím jinde, tak z těchto stránek okamžitě prchnu, protože můj přirozený strach a skepse mi začne napovídat "pozor, tady ti někdo zadarmo tvrdí, že můžeš vydělat hodně penež, od toho radši pryč, v tom bude nějaký podvod". Výchova a vůbec prostředí v ČR člověka učí opatrnosti, že peníze nerostou zdarma na stromě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm, koukám přátelská atmosféra hned od počátku. To jsem měl o tomto fóru lepší mínění.

Já netvrdil, že chci nějaký automat co mě to naučí. Dokonce jsem řikal, že nic nekritizuju. Psal jsem to z pohledu nováčka. Jestli si z toho někdo něco vezme nebo ne, to je jeho věc.

Popravdě jsem čekal vřelejší uvítání. No nic, vrátím se zpět ke studiu, když tady není rozumná řeč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC:

Na Financniku je temer 23 tisic registrovanych ctenaru a vetsina jich Tebou popisovane problemy prekonala. Ano, neni to uplne snadne, ale zvladnout zakladni orientaci v oboru s informacemi z Financnika je mozne. Pokud to nedokazes prekonat, ver mi, ze Ti to usetri spoustu casu a penez, je to totiz to nejmene narocne, co v tomto byznyse budes muset prekonat. Se skepsi vetsinoveho Cecha to asi budes mit dost tezke, ale pokud mas opravdu zajem a jsi ochotny a schopny trpelive nekolik let pracovat, stoji trading za to! Pro zacatek prosim vem v potaz, ze se tady vetsina diskutujicich snazi pomoci.

Preji Ti hodne trpelivosti, pozitivniho mysleni a flexibility!
Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Karle, nějaké takové uvítaní jsem si představoval.

Já ty počáteční problémy taky už překonal. Proto mě fascinuje a zároveň mrzí, že administrátor michal si z celého mého úvodního příspěvku vybral jedinou větu a na jejím základě vybudoval svůj postoj vůči mě a postavil mne do role nějakého blbce, který asi neumí číst nebo co.

Nakonec bych měl přece jen malý dotaz, který mi vrtá hlavou a doposud jsem nenašel uspokojivou odpověď. Nezajímal jsem se nikdy o zákony co se týče daní a nějak zvlášť se ani zajímat nechci. Chápu samozřejmě, že tu máme daň z přijmu. Co už mi ale není jasné, tak pokud vydělám peníze na řekněme americké burze prostřednictvím českého brokera, tak jakým způsobem to funguje ? Budu zdaněn dle amerických zákonů ? Dostanu následně nějaký doklad pro české finanční úřady, že ta částka už je zdaněná ? Liší se ta situace v něčem pokud by broker byl zahraniční ?

Díky za odpověď případně nasměrování kde bych se o tom mohl dozvědět víc v trochu srozumitelnější podobě, tedy ne studiem zákonů.

Sinube: Tak o tom žádná :) Vzhledem k množství informací toho mám spousty před sebou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC:

nevím odkud jste vzal ty domněnky, ale mohu vás ujistit, že to jsou jen a pouze vaše domněnky..v mých příspěvcích nebyl žádný sarkasmus - naprosto regulérně jsem vám bez jakýchkoli "ofrků" radil, ať začnete tam a tam - jako každému nováčkovi, který si neví rady...doporučuji si ty moje příspěvky pročíst znovu..a pokud to nesplnilo vaše očekávání, tak bohužel...každopádně dost nechápu vaše přisprostlé výkřiky..obzvláště pokud jsem někde nový, tak bych se choval trošičku jinak..

PS. dál toto téma nemá smysl rozebírat, tj. prosím stop, netřeba plevelit diskusi.

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC:

Daně byly zde v diskuzním fóru rozebírány v minulosti velmi podrobně a není k tomu co dodat, stačí použít základní nástroj každé tradera: "googlovat".

PS: Základem úspěchu v tradingu je profesionální přístup tj. dělat jej na 100% a více procent. Pokud se někomu něco "nechce" jeho šance jsou v podstatě nulové.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...