Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

stranger

futka = futures kontrakt na dodavkku nejakeho podkladu v tomto pripade euro, kotuje sa v dolaroch

EUR/USD menovy cross pri ktorom sa obchoduje euro/ proti dolaru , kotuje sa v dolaroch.

to druhe je v podstate podklad pre to prve , cena tej futky sa pocita podla podkladu.

plnenie si dostal 3 ticky + commision je v prepocte USD na ticky cca 2 ticky. takze si zobchodoval EU zo spreadom 5.
oanda to ma pod 1 , a bez commission
to ci sa da u amp obchodovat forex si zisti u mira alebo na stranke , co si pamatam , tak tam niekoho maju ale na fx treba separatny ucet. , zo skusenosti podobny lowcostovy futures brokeri neponukaju velmi korektne Fx sluzby, oni Fx len linkuju na nejakeho ineho Fx brokera , ktory to ma ako primarny biznis, a futures broker ma s toho proviziu. na obchodovanie Fx treba ist za serioznym overenym brokerom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike DAkujem za vysvetlenie.
Forex ako take nechcem obchodovat, len trenovat psychiku a vstupy. zameriavam sa na futures, ale hovorim nemozem si teraz dovolit vlozit tam viac ako 500 usd. A v AMP ma potesili ked mozem obchodovat aj s touto sumou. Ja viem ze zazraki cakat nemozem, ale ani neide tak o velkost vysledkov ako skor o to ze budem schopny obchodovat podla planu a vzdelavat sa v live procese.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger


forex je medzibankovy mimoburzovy trh. spot.cize forex je podklad
od podkladu sa odvodzuju menove futures. tieto kontrakty su vlastne kontrakty na dodavku meny v k nejakemu expiracnemu datumu. a tieto sa obchoduju na burze. cize je jasne ze sa menove futures pocitaju na zaklade ceny spotoveho trhu.

rozdiel je v tom ze na spote sa pocita aj swap. kazdu noc sa prepocitava urokovy diferencial 2 urokovych sadzieb pre dve meny obchodovane proti sebe, na burze sa tento urokovy diferencial nepreratava, pretoze ide o kontrakt na dodavku meny v buducnosti. menu nedrzis na ucte.


je to ako ked mas akciovy index zlozeny zo 100 akcii, no a na burze sa obchoduju aj tie akcie samostatne, aj index tych akcii, a aj futures kontrakt na dodavku tych akcii. akcie nasdaqu sa napriklad obchoduju na burze nasdaq ale futures na tieto akcie sa obchoduje na CME burze :) pod tickerom NQ

tak to mas aj s forexom , ktory sa obchoduje medzi bankami, obchoduju sa meny mimo burzu, ale futures kontrakty sa obchoduju na burze CME.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, forex je medzibankovy devizovy trh, cize vlastne siet prepojenych bank, brokerov a institucii. Toto je mimoburzovy neregulovany trh kde mozes obchodovat cez brokera lubovolne objemy - miniloty, mikroloty, cele loty, alebo ich hocijake nasobky.
Ak mas len 500 usd tak dopurucujem si otvorit ucet napr. u Dukascopy co je transparentny dobry broker na forex - a mozes obchodovat EUR/USD v objemoch ake ti vyhovuju (asi miniloty).

burza CME ponuka derivat - futures kontrakt na EUR/USD , ktory sa pohybuje identicky ako EUR/USD na forexe - len je to iny nastroj - burzovy kontrakt. Oplati sa len 6E , lebo ma velkost ticku 12,50 usd a komisia je 4,5-5 usd.
M6E sa vobec neoplati obchodovat lebo komisia je len polovicna, ale velkost kontraktu je 1/10, teda ide vlastne o minilot. To mas lepsie uz obchodovat na forexe pri takychto malych objemoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za vysvetlenie kluci,
opat som sa nieco nove naucil.
Ale hovorim mne ide o to obchodovat takto malicko mizerny trh len kvoli tomu aby som precvicoval vstupy a psychiku. Neide mi o to ze zarobim na tom malicko, alebo ze je tam spread. Ja sa tomu nechcem venovat viac ako mesiac. (ak budu vysledky v live oproti paperu len z polovice take) tak do toho mesiaca z tych 500 bude ucet aspon minimalne trojnasobny. A tak si pomalicky budem prechadzat najlacnejsim trhom, az po pripadne NQ alebo YM a potom vytuzeny ES a CL. Cize ja chcem obchdoovat primarne len futures, len tym Mikro Euro FX zacnem :) Radu od Mira ako taku beriem objektivne, vzhladom na to ze mohol mi kludne povedat ze mam tam radsej este fundnut 1500 a ist napriklad E-mini Euro FX. (Samozrejme sa neocakava ze bude radit aby som isiel k inej spolocnosti) Takze ja som spokojny zatial.
A mozno budem slavnejsi ako larry co urobil z 10 000 usd 1 mil. ja urobim mozno z 500 usd 1 mil :D Predsa s 10 000 neje problem zacat kde kolvek v akomkolvek trhu) Ale zhodnotit 500 to uz je umenie :D

Teraz vazne,
Nerozmyslam nad tym zakladat si niekde inde brokersky ucet, navyse povazujem za dost velky handicap ze neumim anglicky a naopak povazujem za obrovsku vyhodu ze v AMP maju slovensky / cesky hovoriaceho cloveka.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanger, koukám na Tvoje nadšení, to je úžasné a moc držím palce. Naprosto se v tom poznávám když jsem stál před otevřením real účtu. Nadšení vyprchalo po studené sprše která přišla až s tou 100x opakovanou psychikou. Ale vůbec se nenech odradit, sice jsem taky přišel o první vklad ale odradit jsem se nenechal a jsem rád že jsem vydržel. Jen malá rada, která by mě tenkrát pomohla, ale kašlal jsem na to. Anylyzuj svoje obchody zpětně a snaž se vždy říci, třeba nahlas, nebo si zapiš co jsi udělal dobře a co špatně nebo co jsi mohl zmněnit v otevřené pozici. Drobnost, ale dokud já jsem nezačal se zpětnou anylýzou svých blbostí, tak jsem stále prodělával. A ještě mi kdysi někdo poradil abych se v žádném případě nevracel k demu, to jsem neudělal, ale nemohu posoudit jestli to bylo dobře nebo ne. To je asi na každém. No ale já ještě zdaleka nejsem za vodou aby jsi si nemyslel, ber to jako radu od někoho kdo je teprve krůček před Tebou. Držím palce a dej za měsíc, nebo po dvaceti obchodech vědět jak to s Tebou a účtem vypadá, ne že se tady už neukážeš. Držím palce (tu)
Ještě poprosím Airmike, cítím z příspěvků že jsi znalý a prosím o radu. Obchoduji výhradně forex a to u XTB, já vím nic moc, ale řekl jsem si, že nebudu mněnit brokera dokud nezačnu vydělávat. Takže nyní přemýšlím kam jít. Myslel jsem taky Dukase, ale píšeš s malým účtem ne, já tam vložím cca 5000 usd, tak prosím o radu. ještě podotknu, že bych rád zůstal u metatraderu..
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexucen
dakujem ti za radu. Nadsenie je mojim hnacim motorom. TIez som sam zvedavy ako dopadnem. V kazdom pripade viem ze system mam dobry, a viem ze som pristupoval k backtestingu a nasledne paperu zodpovedne a ze som nijako nepodvadzal. Cize naozaj jedine co dokaze ma rozhodit je nedodrziavanie planu a s tym spojena psychika. Uvidime :) Samozrejme ako uz tu niekto raz napisal a plne suhlasim, ze trading je proces, tj nepocitam s tym ze ked zacnem live ze bude so mna milionar. Naopak az v tej chvili sa zacne naozajstne ucenie a naozajstny biznis a vsetky prekazki ktore stoja pred profitabilnym full time traderom. Hlavne mi ide o to dokazat si ze to funguje, a ze to zobchodujem. AK nezoobchodujem MicroEuro FX potom nezobchodujem ani ES ani NQ. Cize nema zmysel sa pustat hned do drahsich trhoch. Samozrejme ze tu budem dalej chodit a prispievat a po nejakom case obchodovania aj napisem svoj nazor ako sa zmenil moj pohlad na trading. A vzda sa toho nehodlam ani nahodou aj keby sa nedarilo, proste sa vratim k paperu. Ta analyza obchodov je velmi dobra vec, Analyzujem si kazdy jeden obchod a robim screnny a zapisujem v realnom case co sa kde deje, co si o tom myslim a potom to vyhodnocujem. Takouto analyzou sa mi vlastne vcera podarilo ziskat jeden fenomenalny Edge mojho systemu a to vdaka Volume. Preto aj mam odhodlanie sa o VOLume nieco dozvediet viac a presnejsie ho zaradit do systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den prajem,

na uvod poviem ze som uplny zaciatocnik aj ked s obchodovanim som sa uz stretol davnejsie a mam maly problem s tym ze som si zacal citat informacie o obchodovani dalo by sa povedat hala-bala a teraz mam plnu hlavu informacii a neviem si ich pospajat tak aby mi tvorili celkovy obraz a spravit si smer ale lepsie povedane drahu, postupnost krokov pri napredovani v uceni a vyvyjani sa precital som si zaciatocnicke clanky na financnik.cz postupil som dalej precital cely serial o komoditach momentalne si citam knihu ako sa stat intradennim obchodnikom cize informacii mam v hlave plno ale ako som pisal dako mi chyba asi system alebo neviem, vela citam napr. o backtestovani paper tradingu viem ze mozno toto by mal byt dalsi krok po prestudovani teorie ale neviem ako to mam robit co mam spravit kde v akom programe informacii je vela ale som z nich zmateny daky. Ak mal niekto podobny problem a vyriesil poprosil by som ho velmi pekne o pomoc. Dakujem,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kamco003:
Můžu Ti jenom poradit to co už určitě stejně dávno víš, pokud si toho přečetl kolik říkáš...
Nezbývá Ti nic jiného než si sestavit svůj obchodní systém. Na finančníku je toho opravdu hodněš, a tak už jenom po přečtení manuálu budeš určitě schopný si nějaký jednoduchý, vlastní systém sestavit ;-) a pak se jenom vrhnout na backtestování...Tohle si stejně určitě vše věděl, takže jsem TI asi moc nepomohl.
Největší potíž je patrně v tom (stejně jako u mě), že máš spoustu možností a vše záleží na tobě. V tom vidím hlavní úskalí...Nikde není napsáno používej tento obchodní systém, dělej tohle a tak,věnuj se tomu tolik hodin denně, tady posouvej SL a budeš v profitu.
Jsme moc zvyklí že nás někdo řídí a vše máme předem určené.
Ale když se pak dostaneme před možnost svobodné volby, tak nevíme co vlastně dělat...
Měl jsem můžeme říct podobný problém ;-)
Pokud Ti to pomůže tak ti řeknu co jsem udělal.
Udělal jsem si absolutně jednoduchý Obchodní systém, a začal paper and backtesting zároveň...
Vše provádím na NT(Ninja Trader 7), který je proto naprosto perfektní a data mám zdarma od ZN( Zen- Fire)...
Když bys potřeboval pomoct tak napiš, rád pomůžu, ale určitě nejsem zkušený trader, spíše jsem jenom pár kroků před tebou ;-)
Tak Good Luck ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kamco003 ja ti poradim ze precitaj si ten manual este raz a potom este raz. Ano dobre pocujes, precitaj si ho 3x. To neje len o tom precitat sito. som si isty ze keby som ti mal polozit nejaku otazku s tamad tak odpoved vediet nebudes. Je to nova vec co sa deje as cim prichadzame do styku v zivote, je to nieco co musis pochopit. po prvom precitani tomu urcite nechapes, mozno si hovoris, precital som si ho, fajn, ale to neznamena ze tomu rozumies. precitaj si ho znova a rozmyslaj o com citas a zaroven si rob poznamky naprikald v programe ONE NOOTE, potom ked ho docitas (co ti bude trvat asi tyzden) si ho precitaj znova a zarucujem ti ze tento raz budes vedieta rozuimiet vsetkemu co sa tam pise.
Az ked polozis tieto zaklady, potom ti odporucam ist dalej, skor nie.
Kludne venuje studovaniu manuala aj par tyzdnov, nikde ti nic neutecie, naopak mozes tym len ziskat. Polozis prvy kamen svojich pevnych zakladov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...