Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zdravim
Měl bych na vás otázku. Tyto stránky si pročítám cca měsic..přez manual po články a nějaký zde uvedené e-booky. Dost věci sem snad pochopil do začátku, ale jedna věc mi vrtá hlavou....
Všude se píše měl jsem SL 150 dolaru a předpokládaný zisk 400 dolaru, něbo tady šlo zaobchodovat zisk cca 1000 dolaru. Já chapu že jde v podstatě o to same jako bych řekl...mam SL 150 ticku a mužu vydělat 400 ticku..ale kde ( nebo jak) zjistim jakou má cenu 1 tick?? Jediný co mě napadá je udělat nějakej obchod v demu a pak to spočitat...
Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za odpověď...
jelikož jsem čekal něco ve smyslu 1 tick = x$, nebo např ,0001 = x$ atd., tak se musím ujisti že to chápu dobře

u toho E-Mini S&P 500 se píše:
0.25 index points=$12.50
0.05 index points=$2.50

což teda podle mě znamená že jeden tick je 0,01 a má cenu (2,50/5) 0,5$...je to správně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LukasD: pokud uvažuješ z pohledu ID nebo pozičního obchodníka, pak pro tebe platí 1 tick = 12,50 USD.
Jeden bod v mini S&P (ES) je 50 USD a cena se hýbe např. takto 800,00 ... 800,25 ... 800,50 .... 800,75 ... 801,000
Jeden tick je tedy čtvrtina bodu tak, jak to píší na webu CME (0.25 index points=$12.50)

Příklad: nakoupíš za 800 a za chvíli prodáš za 810,25. Tvůj zisk = 10,25 bodů, tedy = 41 ticků (10,25 / 0,25)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny ;)

Hned v úvodu raději zmíním že je mi 16 let, doufám že to povede k lepší komunikaci a dosáhnutí pochopení chcete-li ''puberťáka'' :D :)

A teď k věci:
Kolikrát už sem přemejšlel jak funguje tohle obchodování kolikrát pohádkově bohatých lidí a jestli jsou v tom opravdu vydřeně nabité zkušenosti, nebo jen štěstí už tak bohatých lidí dostat možnost být bohatší daleko více.
Teď mi přijde že se to dá navzájem kombinovat, ne však se vždycky stejnými výsledky.

Přes vejkend sem si podrobně pročetl Kompletní manuál obchodování (bohužel sem se ke stránkám dostal až pomocí reklamy) a neuvěřitelně mě tento byznys nadchl a to v jednoduchosti, která když se doplní kvalitními znalostmi, které dou parádně doplnit samoukou (což mi naprosto vyhovuje),
opravdu k něčemu vede :)

Vše sem s klidem pochopil, články sou psány s postupně kvalitně vysvětlujícími se pojmy (parádní práce adminů ;) ).

Moc rád bych se komoditním obchodem zabýval i v budoucnu ( jen tu školu sem netrefil :D ) a třeba i ve smyslu hlavního příjmu. Přesto si nejsem jistý. Přece jenom 16 je 16 a nemám zdaleka takovou zodpovědnost, která na mě teprv čeká a tak bych se rád zeptal jestli třeba nemá s podobným případem zkušenosti. Jestli je moc brzo a je lepší počkat než se více ustálím, nebo právě ideální čas kdy mám relativně hodně času zabývat se čím potřebuju, snadno vstřebat nové informace. A jestli už třeba začít s obecnou literaturou, přestože počáteční vklad předpokládám v nejbližší době nikde neulovím :( ;)

Takže moc děkuju za Váš čas a případnou pomoc! Jsem zvědav na odpovědi :)

Jinak PS - omluvte všechny ty smajly, to víte, /fejsbůk/ ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2huggo:
Nikdo ti nebrani zabyvat se samostudiem a ziskavanim zkusenosti :) Divat se do grafu, cist informace, delat backtesting, papertrading muzes i bez kapitalu a v kazdem veku.
Naopak vyuzij toho, ze nemas zavazky a ze mas hodne casu se tomuto venovat.
Kdyz se tomu budes intenzivne venovat 4 roky, tak budes vic nez pripraven. A ve 20 uz treba nejaky kapital bude.
Ve tvem veku bych mel spis strach o jistou roztekanost (coz je normalni :) ) a trpelivost v systematicnosti. Ale pokud tohle prekonas, tak i to je dobry zaklad do budoucna.
A ze jsi skolu netrefil, z toho si nic nedelej. Ja studoval elektro a co :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

huggo: Pokud ti je 16, tak je to tvoje velká výhoda oproti ostatním lidem, kteří zde začínají již jako dospělí při práci, s rodinou apod. Nikdo netvrdí, že jakmile se na tuhle cestu dáš, tak budeš muset sedět 14 hodin denně v knížkách, grafech a testech. Začni pomalu, věnuj tomu třeba hodinu až dvě denně. Kup si nějaké knížky o tradingu, přečti si je. Zjisti si co nejvíc informací o tradingu. A sám časem zjistíš, jestli to je něco, co bys chtěl dělat nebo ne.
A když tě to opravdu zaujme, tak to ponoření se na celý den do grafů a testů přijde již samo...

O startovní kapitál se neboj. Dá se začít obchodovat i s nízkým kapitálem (5000 dolarů) - což je dneska nějakých 100 000 korun. Průměrný člověk si dokáže 10 000 měsíčně naspořit (i když by to měl vydělávat při brigádách apod.) a za 10 měsíců máš naspořeno na počáteční kapitál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, už jako malého mi přišlo, že kolísání kurzu např. měny může vynést "menší" obnos. Nikdy jsem se k tomu ale blíže nedostal. Když jsem hledal na netu, nějaké klikačky na získání peněz, tak jsem náhodou narazil akcie a když se naskytne příležitost vyzkoušet něco nového, tak proč jí nevyužít? Mně burza přijde také jako zajímavý business. Zatím jsem zkusil demo programy. Hlavně jsem se zaměřil Forex, protože např. EUR/USD nemají tak vysoký kurz a často mění hodnotu... Kdyby měl někdo nějaké typy nebo nevadilo by troška pomoci nezkušenému. Rád to uvítám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hugo:

Tiež som začínal v cca 16 možno letmo už v 15. Teraz som mal 18 a už som cca mesiac od live samozrejme nešiel som v "plnom nasadení" do toho som sa dostal až cca pred pól rokom. V skratke napíšem ako vyzeral ten priebeh u mna možno získaš predstavu:

Zo začiatku to bolo len take o ničom prečítal som si manuál potom znovu videl som video s WCCI videl som "vole on zarobil 800 usd len štukaním Včok" tak som študoval toto potom prišla stagnácia trading som opustil tak na 2-3 mesiace (profesionálne som snowboardoval) takže to bolo hlavnou príčinou stále som to nebral ako niečo čo mi zaručí život bez zamestnania. Potom som sa k trhom vrátil začal som sledovať diskusie ale stále som sa chytil len na to kde niekto prehlásil že mu to zarába (raz som sa opäť vrátil k WCCI to bolo minulé leto) začínal som chápať že toto pre mna nieje tak som haldal dalej minulí september prišiel elder to prišla eufória toto už je ono proste musí keď som cez vianoce sedel 6 hodín pri grafocha testoval už 100x modifikovaného eldera zistil som že toto sa mi už nepáči. pome na Williamsa tam som sa zdržal 2 mesiace kedže to bolo PA dalo mi to veľa v čítaní grafov a porodbne (už som to čítal cca pred rokom veď samozrejme aká môže byť prvá kniha ako "ako som zarobil 1000000 dolcov za rok obchodovaním komodit:)) začal som testaovať jeho prístup a patterny to už som trávil bežne 3-4 hodiny po škole pri grafoch. Ale zase som vytriezvel chcel som pochopiť prečo sa trh hýbe a čo ním hýbe nie len slepo obchodovať. Takže som sa začal venovať Supply/demand, marektprofil, VSA a tam som aj ostal zanevrrel som aj na backtesty teraz idem 3tí mesiac paper a cez letné prázdniny chcem začať live.

Tá cesta je ale dôležitá lebo pochybujem že niekto najde niečo čo hladal hneď bez tých hodín kukaním na WCCI a podobné ... by som pravdepodobne nenarazil na to čo som hladal. Povedzme si pravdu to čo ta zaujalo sú peniaze a práve nadpisi zarobil tolko a tolko ma donutili hladať až som prišiel na to že zarobiť môžeš koľko chceš ale so svojím prístupom nie s niečím čo ani nevieš čo znamená a prečo kupuješ/predávaš.

Mimochodom facebook nemám od februára a od vtedy neni problém robiť denne 4 hodiny:) najväčšia blbosť na akú som sa kedy zaregistroval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

zhruba již tři měsíce pročítám knihy o tradingu, články zde na finančníkovi a trochu nastudoval Woodies CCI systém. Už je na čase začít s backtestingem WCCI, ale nevím, jak a kde sehnat vše potřebné pro backtesting. V diskusi jsem se dočetl, že nejlepší je Sierra, ale přiznám se, že na úplný začátek bych chtěl něco, co je zdarma.

Předem děkuji za odpověď

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den,

rad by som sa spytal ci je mozne, ze sa pri drzani long pozicie automaticky moze zvysovat levarage na platforme? tym padom je trader vystaveny vyssiemu riziku pri poklese ceny aktiva.

ak to nieje ten pripad, trader si leverage moze zvysovat manualne, tym ze pri zvysovani ceny aktiva sa zvysuje jeho zisk a equity, tym padom je schopny vstupit do noveho kontraktu cim si zvysuje svoj leverage? je tu aj iny sposob ako sa da manipulovat s leverage uz pri beziacom obchode?

zaujima ma to kvoli tomu, ze by som si rad zvolil limit (stratu) ktoru som ochotny absorbovat pri kupe kontraktu. ak poznam sucasnu cenu aktiva, pomocou financnej kalkulacky si mozem vycislit stratu ktoru dosiahnem napr. pri poklese ceny aktiva o 10 USD pri long pozicii.

napriklad ak mi kalkulacka vycisli ze pri poklese 10 USD ceny aktiva dosiahnem stratu 400 USD, a toto je strata ktoru som ochotny riskovat, kolko je vhodne vlozit na ucet penazi, aby sa mi nestalo, ze budem automaticky vykazany z kontraktu kvoli nedostatku equity/ financnych prostriedkov ktore stratu kryju?

momentalne pouzivam demo ucet od brokera admiral markets.

dakujem pekne za pripadnu odpoved
s pozdravom
pkub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Finanční páka je u futures daná velikostí marginu požadovaného brokerem a celkovou hodnotou kontraktu. Z toho vyplývá, že pro různé futures se páka liší, nemůžete ji ale ovlivnit (možná trochu výběrem brokera), v průběho obchodu ale už vůbec ne.
Navyšování počtu kontraktů je možné, máte-li dost velký účet. Jestli mohu doporučit, neřešte věci jako je finanční páka a zaměřte se na věci pro vlastní trading podstatnější.
Pokud chcete v jednom obchodu riskovat 400 dolarů, doporučuje se účet o velikosti minimálně 10000 USD. Tato částka postačí na margin pro většinu trhů, pro intradenní obchody snad na všechny s velkou rezervou. Riziko margin call nebo nucené zavření pozice brokerem tak omezíte na nulu, alespoň do doby, než se Vám podaří částku na účtu podstatně snížit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...