Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Kamco003 este tuna som pred nedavnom zalozil vlakno Ako ste zacinali, ale paadlo uz prachom, zrejme neje zaujimave pre diskutujucich, v kazdom pripade mas tam par rad a postrehov. aj ja som tam prilozil hned v prvom prispevku taky moj sumar krok za zkrokom ako som postupoval (netvrdim ze je nutne takto postupovat, ale kazdy si prechadzaa svojou cestou) A je dobre si aj zapisovat a hodnotit sam seba analyzovat spatne veci a ked nieco nefunguje neide, a necitis sa s tym v pohode (jak moje prve dve systemy - vid ten dokument) tak jednoducho trebva sa vratit k zakladom.

spominany link
www.financnik.cz/forum/read.php?18,187241

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Syrda,

Dakujem, ninja trader je to co som potreboval pocut :D hh

Stranger,

tebe dakujem tiez podarilo sa ti odhalit moju zlu vlastnost a to je nedoslednost, rychlost a chciet vsetko nastudovat naraz a ked sa spatne zamyslim vela som toho prehliadol , nedostudoval, takze viem kde nastala chyba. Teraz ked sa nad tym zamyslim je to srandovne lebo som vynechal dolezite veci, ktore som asi nebral ako dolezite (fatalna chyba), aspon som to odhalil a mozem to napravit.

Dakujem za pomoc, verim ze mozno raz nastane cas ked budem moct aj ja podat pomocnu ruku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kamco003 urcite ano, ved kazdy sme nejako zacinali. KEd som zacinal tak som ani nevedel co je to BE a podobne. Ale cim som si robil viac poznamok a ucil sa tym som vsetkemu viac chapal a zapadalo jedno do druheho. Uzastny efekt zapisovania si dolezitych veci je ten ze ked nieco pises, vnimas to inak ako ked to len citas (samozrejme najidealnejsie je pisat rukou na papier) ale v dnesnej dobe je to velmi neprakticke a na buduce ucely (vyhladavanie) taktiez neprakticke. Vzdy musis polozit zaklady pevne a potom sa postupne pohybovat dalej, bez tych zakladov to proste neide. A na tie zaklady je vyborny ten manual a neist dalej kym to vsetko co sa tam pise nepochopis, potom postupovat dalej. Ked by som mohol mozno taky svoj nazor (uz ho vezmi ako chces) Ninja trader, ci ine software a celkovo data este nechaj tak lebo sa tym zbytocne zamotas. Okolo kazdej oblasti v tradingu je plno otazok, plno odpovedi, plno premennych a vediet ti ovladat soft, alebo ho pouzivat je to predposledne cim by si sa mal zaoberat. Za seba odporucam zacat Manual, Psychologia, Obchodne zaklady, atd...

At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

precital som si knihu Kompletny pruvodce uspesneho financnika. Rozhodol som sa, ze aj ja sa stanem traderom. Som priemerne zmyslajuci clovek, ale ucil som sa dobre. Myslite si, ze aj clovek s priemernym IQ (mimochodom ake konkretne min. IQ by mal mat trader) avsak s dostatkom discipliny, psychologie, money managementu môze uspiet? Pracujem ako skladnik na a chystam sa odist do zahranicia, kde budem opät pracovat ako skladnik, aby som si zarobil peniazky na obchodovanie. Obcas si uz myslim, ze som sa aj narodil v tom sklade :-). Mam podla Vas sancu dosiahnut realny vysledok? Uz viem, ze iba ti najlepsi dosiahnu najvyssie mety, to nie je pre mna, ale mat zarobok o nieco vyssi ako je moja mzda, viac slobody a casu na zaluby, to chcem dosiahnut. Dakujem za reakcie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remi221 v prvom rade vitaj. V druhom rade precitaj si tuto vetu ktora je na kazdej stranke financnika....
citujem: "Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými. Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a vědomí vlastní jedinečnosti."

Takze ano, mas velku sancu uspiet. Zalezi len na tebe. To ze si skladnik, alebo ze si lepsie ucil s tym nema nic spolocne. Mozno budes mat troska vacsi problem prijat straty ale opat zalezi len na tebe kolko odhodlania venujes aby si ten strach prekonal.

Cize hodne zdaru a smelo do toho.
Nech sa dari.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remi221:

o IQ ani tak nejde, me kdysi zmerili 148 a nemyslim si, ze mi to v tradovani nejak pomuze. Nekdy si myslim ze spis naopak :) Proc? Vsechno beru moc technicky, ve vsem hledam rad a rovnice... a ty v trhu nejsou. Trh proste ma sve zakony a neni ho mozne spoutat zadnym indikatorem. Musis trhy "nakoukat", plout s nima, jinak ti zadny indikator nepomuze. Kdyz se me jeden znamy zeptal "Tak kdyz uz vis jak hledat dobre vstupy, tak mi to rekni a ja zkusim najit nejaky kvalifikator" a ja na to "Kdyz se podivas na obraz, tak vis ze je od Salvadora Dali, ale zkus to popsat kvalifikatorem do pocitace" :) Jak se rika, trading je spise umeni nebo sport, musi se natrenovat. Treba videt hromadu obrazu od Dali abych ho poznal.
A jeden prakticky priklad. Zkusil jsem technicky obchodovat FinWin, ztraty, ztraty a ztraty. Pak jsem zkousel trhy nakoukat, zjistit jak se vlni, hledat v nich podobne chovani a tim si rict jestli je signal validni ci ne a voila, najednou equity roste :)
Takze sanci mas, ale je to drina, rehole a zadne zkratky neexistuji. Ale jde to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, suhlasim s tymto nazorom, ze trhy sa musim naucit pozorovat, ziskat cit, venovat cas studiu...Bude to drina, kalvaria, ale to aj cakam. Uvidim, dam vsetkemu cas a zistim ci mam na trading schopnosti, znalosti...:).

davidoff77 Napsal:
-------------------------------------------------------
> remi221:
>
> o IQ ani tak nejde, me kdysi zmerili 148 a
> nemyslim si, ze mi to v tradovani nejak pomuze.
> Nekdy si myslim ze spis naopak Proc? Vsechno beru
> moc technicky, ve vsem hledam rad a rovnice... a
> ty v trhu nejsou. Trh proste ma sve zakony a neni
> ho mozne spoutat zadnym indikatorem. Musis trhy
> "nakoukat", plout s nima, jinak ti zadny indikator
> nepomuze. Kdyz se me jeden znamy zeptal "Tak kdyz
> uz vis jak hledat dobre vstupy, tak mi to rekni a
> ja zkusim najit nejaky kvalifikator" a ja na to
> "Kdyz se podivas na obraz, tak vis ze je od
> Salvadora Dali, ale zkus to popsat kvalifikatorem
> do pocitace" Jak se rika, trading je spise umeni
> nebo sport, musi se natrenovat. Treba videt
> hromadu obrazu od Dali abych ho poznal.
> A jeden prakticky priklad. Zkusil jsem technicky
> obchodovat FinWin, ztraty, ztraty a ztraty. Pak
> jsem zkousel trhy nakoukat, zjistit jak se vlni,
> hledat v nich podobne chovani a tim si rict jestli
> je signal validni ci ne a voila, najednou equity
> roste
> Takze sanci mas, ale je to drina, rehole a zadne
> zkratky neexistuji. Ale jde to.
>
> "Začněte si plnit své sny co nejdříve, protože
> jinak si Vás najde někdo, komu začnete plnit ty
> jeho."


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...