Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dakujem za odpoved. Ak by som teoreticky chcel vstupit len do 1 obchodu v ktorom som ochotny podstupit pokles aktiva max o 10 USD co v sucasnosti tvori moznu stratu 249 USD podla trader kalkulacky, staci mi zalozit si ucet v hodnote napr. 300 USD, ak margin zvoleneho mnozstva daneho aktiva tvori 19 USD? Pokryvalo by mi tychto 300 USD mozny pokles o 10 USD? Nerad by som ostal prekvapeny ak by ma to vykazalo z trhu skor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevím, jaký obchodujete trh a u jakého brokera, ale margin 19 USD je nějaký divný. To určitě nebude standardizovaný burzovní kontrakt. Běžný broker Vám účet s 300 dolary neotevře.
Nechápu smysl toho obchodovat takhle nadoraz. To je nějaký problém poslat na účet víc peněz? Přece Vám je nikdo neukradne. 300 dolarů je cca 5000 Kč.
Podmínky, které musíte splnit pro otevření účtu, a praxe, kterou uplatňuje broker při nuceném zavření pozice musíte konzultovat přímo s ním, to tady na Finančníku nemůže nikdo vědět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to je mi jasne ze je lepsie mat na ucte rezervu, otazka skor bola ci spravne vycislujem moznu stratu za obchod pri zadanych podmienkach, pretoze som mal naposledy pocit, ze ma v demo ucte vyhodilo skor z trhu ako som predpokladal. mam zaujem o jednorazovy obchod, osobne preferujem investicie do fyzickych aktiv long.

este raz by som sa rad spytal na vasu radu, ak chcem kupit kontrakt a drzat ho napr. 5 mesiacov, som ochotny riskovat pokles o 10 USD, co je mozna strata 249 USD, 0.05 lot je kontrakt, margin cca 18 USD, bude ucet s hodnotou 300 USD schopny dosiahnut znizenie ceny aktiva o 10 USD alebo je mozne ze ma vyhodi aj skor kvoli nedostatku penazi? cisto len teoreticky, mozem vlozit viac.

brokera mam na mysli Admiral Markets a mini futuritu SILVER




Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nedokážu spočítat. Normální kontrakt stříbra má 5000 uncí, jeden cent je 50 dolarů, takže 10 dolarový pohyb ceny představuje 50000 dolarů změny v ceně kontraktu. Prostě mi to nevychází, ten kontrakt má asi jinou velikost. Zeptejte se přímo brokera, jakou finanční rezervu potřebuje. A nebo se ho neptejte a pošlete rovnou větší částku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim
Zakladam si ucet u AMP futures a zaujima ma ci ked budem vykonavat obchodovanie tak ci k tomu potrebujem mat s.ro alebo zivnost.V tom pripade by som musel platit nemale odvody aj keby som nic nezarobil a platit si rozne zdrav poistky a cele by to bolo velmi financne narocne.
Zaujimalo by ma ako to mate vyriesene vy co obchoduje realne.Ci mate sro alebo zivnost ci platite odvody alebo mate otvoreny ucet a obchodujete ,,len tak,,.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44:
Nepotřebujete zakládat živnost ani firmu. Příjmy z tradingu patří mezi Ostatní příjmy (paragraf 10 Zákona o dani z příjmu). Pokud budete ziskový, musíte podat daňové přiznání i v případě, že jste zaměstnanec nebo student, kteří normálně tuto povinnost nemají. Ale jste-li slovenský rezident, musíte se řídit slovenskými zákony, takže tato moje informace Vám moc nepomůže.

Jen tak pro zajímavost - jak to děláte, že neplatíte žádné odvody? Student?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja
Ano som student, s platenim odvodom nemam ziadne skusenosti.
Tak to je celkom zaujimave pocut ze nemusim nic zakladat.
Este jedna vec,posiela broker nejake info uradom v krajine obchodnika lebo ak nie a ak obchodnik sam neprizna cinnost tak v podstate stat nema ako zistit ze mam nejake prijmi z tradingu a tym padom sa mozem vyhnut daniam a odvodom je to len teoria ale zaujima ma ako to funguje,nerad by som mal nejake opletacky z danovakmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jak je to na Slovensku, ale co mě řekl makléř z XTB a Colossea, tak FÚ žádné výpisy sami od sebe neposkytují, ale na vyžádání příslušného úřadu je broker povinnen výpisy klienta předložit. Nechci být protivný, ale tohle by asi mělo být to poslední co by začínajícího tradera mohlo zajímat :-) Hezký víkend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jen bych doplnil pro zacatecniky bez prijmu (napr. studenti) s obchodnim uctem - neni treba se danove problematiky desit, protoze povinnost podat priznani zacina az od urcite vyse prijmu (neoverene zdroje (ja) uvadi 15tisic). V zacatcich je kazdy rad, ze je rad, takze nechat se kvuli tomu odradit od obchodovani nebo komplikovat to s urady v takovem pripade neni nutne.
A pokud by uz jste mirili vys, vyguglujte si pojem sleva na dani na poplatnika (pak uz si sice komplikovat zivot priznanim musite, ale dane se vas tykat nemusi).
Snad me nesmazete, snazil jsem se nemluvit o danich, ale o tom ze neni duvod kvuli danim ztracet motivaci do zacatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...