Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Preboha, zasa statistiky? 20 uspeje 80 ne?

Ako pise Airmike, ak je odhodlany dokazat to, a pojde na to rozumne bez skratiek, a bude kracat svojou cestou aj ked par krat spadne a natluce si hubu tak to dokaze. Ber statistiky v uvahu ale nenechaj sa nimi ovplyvnit. Vacsina neuspesnych traderov ti bude rozpravat o statistikach. Ty uspesnejsi vedia ze to existuje ale namiesto toho aby ti otom rozpravali ti budu radit ako byt lepsi, ako sa nevzdavat a dokazat to co dokazali oni.
Takze pozor na traderov a traderov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Osobne si myslim ze ta statistika je este neprijaznivejsia, hlavne dnes v dobe kedy je trading reklamamy prespikovany cely internet, ze este aj na facebooku mi vyskakuje reklama na signaly. :) Ale to sa bavime nie o traderoch ale ludoch co si trading raz vyskusali.
Oproti tomu, pametam si ze futurestrader71 v jednom chate spominal ze succes rate traderov co trenoval pre svoju firmu bol 90%. Cize je ocividne ze je to o profesionalnom, zodpovednom pristupe a treningu.

K prisupu by som na zaciatok kukol knizky z Amazonu ak AJ nie je problem:
- Mike Bellafiore, Inside the highly competitive world of proprietary trading
- Brett Steenbarger, Enhancing trader performance

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak statistiky jsou obecne, nejde o to, ze mam 20% sanci uspet, ale o to, ze 20% lidi co to zkusi uspeje. A to je rozdil. Kdyz na VS po prvnim rocniku vypadne 80% lidi (priklad), tak prece si nereknes, ze to nema cenu. Tech 80% lidi vypadlo protoze se na to vykaslali, ani postoupit nechteli, atd. Ale ten kdo dre a dela pro to vsechno, tak bude v tech 20% procentech. V tradingu zalezi na tobe, ne na externich vlivech jako treba v losovani sazky (byvale).
Takze budes drit, ucit se, venovat se tomu co to da, delat si testy, statistiky, ze zacatku s grafy prakticky usinat? Pak budes ve 20%. Obcas se na grafy kouknes, 20 pozicim budes rikat backtest, papertradujes jeden den a jdes do live? Budes v 80%.
A tomhle ty procenta jsou, to je cele.
Muj nazor je, nic neuspechat, trhy tady budou. Az budes mit jistotu v jednom kroku, postup k dalsimu, ale driv ne. Nezkracuj si cestu. Jsou to porad dokola omilane vety, ale je v nich hodne pravdy. Ale tu poznas az casem, ver mi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Príde mi to tak že väčšina strácajúcich traderov sa na čísla vyhovára "no asi niesom ten 1 z 10" a pod. Lenže vyhováraním nikto nezbohatol.

Paradox je že tie čísla sú pomerne priaznivá skús zistiť koľko napríklad reštík zarába tak že si človek žije voľne, tam je dokonca obmedzený tým že nezarobí viac pričom v tradeingu sú zárobky pomerne neobmedzené. Skús sa dostať k policií (radšej nie je to len príklad:)) kondičákmi tiež neprejde veľa ľudí. Skús byť autobusárom tiež neberú 100 zo 100. Pokiaľ sa niekto začne vyhovárať na štát a čísla tak ma vždy napadá len jedno a to aby išiel do lesa a tam si chytal stravu s lanom a žil tam kde nemôže nikoho obviniť (samozrejme veverička tiež ujde z pasce a sme doma). Čísla spojené s vyhováraním sú bludný kruh. Keď pracuješ ako skladník zober si to tak že pokiaľ "sklad" nenaplníš dostatkom znalostí a hlavne praktického čumenia na trh (nie 10 ani 100 hodín ale daleko viac) do vtedy na život z tradeingu bohužiaľ nikto myslieť nemôže.

Hlavne si treba uvedomiť že skratky neexistujú.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si myslím, že ta čísla by měla být pochopena tak, aby si člověk uvědomil, že to není snadné jako lusknutí prstů, ale že se tomu musí poctivě věnovat jako čemukoliv jinému. Pokud si dneska přečtu knížku o hraní na housle, pak budu měsíc půl hodiny denně trénovat a pak rovnou půjdu hrát na koncert, tak asi všichni víme jak to dopadne. A pak je dobře, že je tolik lidí prodělečných, protože máš mnohem větší šanci si jejich peníze vzít, pokud pracuješ víc a tvrději než oni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:
Smiem vediet ake boli tvoje zaciatky v obchodovani? Si intradennny, pozicny, spreadovy, opcny obchodnik? S akym kapitalom si zacinal? Kolko casu si venoval backtestu a paperu? Ako dlho ti trvalo, kym si zacal profitovat? Aj ja viem, ze su to casto omielane otazky, ale zaujima ma to. Za cas straveny pisanim odpovede, vdaka :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remi221:

Jake byly moje zacatky? Asi jako u vetsiny, dlouhe, zmatene, frustrujici. Dlouho jsem byl ve stadiu studia. Jenze pak jsem zjistil, ze zbytecne protahuju tuto dobu z jednoducheho duvodu. Je proste snazsi si cist weby, knizky nez otevrit platformu, nakreslit si tabulku na papire (ci excel) a zacit backtestovat krucek po krucku. Porad ma clovek pocit, ze musi neco nastudovat a az bude 100% pripraven, tak zacit delat neco praktickeho. Jenze 100% pripraven nebudes nikdy, vzdycky budes mit pocit nejake mezery kterou je potreba dostudovat. Proto osobne bych mozna studium a backtesting spojil v planu do jednoho kroku. A nepristupuj k tomu, ze prvni backtest bude ten posledni. Backest budes menit, prizpusobovat svym potrebam, atd. Ja svuj backtest sesit menil asi 10x a snad jeste vickrat jej zacinal znovu a znovu. Ale to mas jako s rizenim auta, nejdriv si zjistit na co je brzda-plyn-spojka a radici paka, pak se zkusis rozjet. Bude ti to skakat a zdechat, ale casem se to podda. Pak si zjistis jak se zapinaji dalkova svetla a blinkry a zacnes to pouzivat, atd. Az dospejes treba i ke skole smyku a dalsim pokrocilym vecem. Stejne je to v tradingu, nastudujes, zkusis, nastudujes, zkusis... Je nesmysl chtit precist a pochopit na zacatku uplne vsechno s tim ze pak budes takto pokracovat k backtestu. Ale precjen i u toho auta musis mit jistotu, ze vis kde ty pedaly jsou :) a posledni vec, je v poradku se vracet k predchozimu kroku. Jako ja kdyz jsem delal papertrading, tak jsem se vracel k backtestingu a i ke studijnim materialum. To je v poradku.
A k tomu zbytku otazek. Momentalne jsem ve fazi papertradingu (ktery uz je profitabilni) a pouzivam strategii Finwin s pro me vyhovujicima filtrama. Tradovani se ale venuju fulltime, dal jsem dohromady finance na rok, dal vypoved v praci, odjel bydlet k mori a v klidu od rana do vecera se venuju tradingu :) Takze ze me si priklad neber, ja do toho sel bezhlave :)
A jinak jsem intradenni obchodnik, s tim ze s vetsim kapitalem bych pak chtel prejit na opcni.
Studiu jsem pri praci venoval asi 4 mesice. Backtestu zhruba 3 mesice (z toho 2 mesice 10hodin denne, 6 dni v tydnu), papertrading delam ted. Live bych chtel tak za 2 mesice, mozna driv, podle pocitu. Ale jinak jak rikam, i pri papertradingu se vracim k backtestu, ke studiu, podle potreby.
Staci to takto? :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davodoff77:

Ci staci takato odpoved :)? Urcite ano, ved bola vycerpavajuca. Hmm, neviem co by som sa mal na zaciatok este opytat pretoze v diskusii, v clankoch je mnozstvo uzitocnych rad a informacii ako zacat, ale predsa, ak je nieco co si chcel napisat v odpovedi a nenapisal alebo mi nieco na zaciatok odporucit, von s tym :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remi221:

Snad jen ze nesnaz se skakat ze systemu na system. Jinak receno, pokud si zbacktestujes jeden den a bude ti pripadat ze "to" nejak nefunguje, tak to nic neznamena, je to jen jeden den. Kdyz to nepujde dele, tak se spis zamysli proc to nefunguje kdyz to jinym funguje. Ale taky se nad tim ze zacatku nezamyslej moc, protoze jeste nemas cit a ten prijde az casem. Uvedu priklad (asi jsem ho uz tady nekdy uvedl, ale to nevadi). Zkousel jsem strategii FinWin asi na rok starych datech. Uzasne profity, mohl jsem jej obchodovat mechanicky a pripadal jsem si jako kral (byl to muj prvni tyden backtestu :) ), proste jsem mel pocit, ze jsem nasel svaty gral a zkratka tim jak je jen dodrzuju jsem na nejlepsi ceste k uspechu. Jenze... pak jsem jej zkusil na aktualnich datech... a bum, grafy sly za myma stoplossama jak hladovy had za mysi. Frustrace, domnenka ze FinWin proste nefunguje. Ze mozna tak pred lety jo, ale dneska to chce neco jineho. Zacal jsem byt nervozni, zkousel hledat neco jineho, po jednom dni testu jsem zahazoval system za systemem. A to tak dlouho az jsem se vratil zpatky k FinWin, protoze z tech vsech mel jeste tak nejmensi ztraty. A zacal jsem se vic zamyslet co delam spatne. Pozoroval jsem grafy hodiny a hodiny a hledal kdy signal brat a kdy ne. Pak jsem najednou videl v grafech jemne vlnky ktere jdou do trendu, zapnul jsem si 1min timeframe abych je lip videl a voila, equity krivka sla nahoru. Je sice pravda, ze diky tomu beru tak 1-2 signaly denne, ale jen ty ktere se mi libi, ale jak se rika obchoduj mene, vydelavej vice. Co tim chci rict? Ze je potreba ziskat cit pro trh a ten ziskas az casem, ten se neda nacist z knizek. A mozna jeste jedna rada, venuj se grafum jak jen to bude mozne, mozek rad zapomina a potrebuje ze zacatku hodne trenovat. Musis se v grafech citit uvolnene, musis z nich mit nejaky pocit (dobre/spatne/nejiste) a pak ikdyz jde pak trh opacnym smerem, vedet, ze ten signal byl spravny, ale ne vzdycky vyjde.
Nevim co jeste poradit z vlastnich zkusenosti :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...