Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tom_czr, FastMoney:

Díky, že jse te ozvali. Už se tradingu nějaký čas věnuju a zatím se mi moc nedařilo. Přitom na paperu jenom klikáním podle pocitu obvykle jsem vydělával. Nejlepší je, když vypnu graf a obchoduju jenom podle tickeru. Vím, že je to proti většinovému směru tady na fóru ale myslím, že by to pro mě mohla být cesta. Nějakou dobu to zkouším na paperu systematicky, obchoduju ropu a NQ, výsledky jsou slibné. Mám stanovený denní zisk, v průměru to vyjde na 20 obchodů denně během cca hodiny (někdy i přes 50 za 2 hodiny).

Asi bych se neměl moc řídit podle ostatních ale přece jen by mě zajímalo jaké máte se skalpováním zkušenosti. Je mi jasné, že se nedozvím detaily ale budu vděčný i za jakkoli stručnou informaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to skalper:

Jen do toho :D Ale myslím, že že live smažeš účet s takovou. Zvláště pokud jsi v pozici například $10K účet a tedy máš u brokerů nováčkovské podmínky. Brokeři na demu rádi nechávají klienty vyhrávat ;-)
Leda, že bys dělal něco jako Ernie Chan - viz. millisecond trading, ale tohle se nedělá ručně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:

Za posledních 18 dní jsem papertradový učet navýšil o 95%, jenom jeden den byl ztrátový (-4%), maximální drawdown během dne byl 10%. Když jsem byl během dne ve ztrátě, tak jsem obchodoval déle a dohnal to (kromě toho ztrátového dne). Zkusím ještě měsíc paperu a jestli vydělám aspoň 50% tak půjdu live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U skalpování je to prostě dost těžké. hodně záleží, jaký máte poměr win/loss. Tj. pokud si jdete pro tick nebo pár ticků a máte SL někde třeba 30 - 50 ticků jenom pro případ a k tomu používáte limity, tak přestože se může zdát, že to je jednoduchá věc, tak počítejte s tím, že vaše win rate musí být extrémně blízká 100%, tj. nad cca 95% jenom na to, abyste dlouhodobě byl kolem breakeven. Nezdá se to, ale je to tak. Nováčky to hodně láká, protože mají třeba 30 dobrých obchodů v kuse hned ze začátku a tak si říkaj, to je zlatej důl a brnkačka, jenomže pak obvykle stačí 1 - 2 průšvihy a nálada je v tahu. Z mého okruhu traderů, které znám, tento typ skalpingu nedělá nikdo a věřte mi, že to jsou lidi, kteří do testování strategií investují statisíce USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A já přidám taky něco podstatného co si málokterý začínající "skalper" neuvědomuje - komise.
Jedna věc je být např. členem burzy a mít komise do jednoho dolaru za obchod, ale pro "normal začátečníka" je standard kolem 4 USD a to je pro skalpování tak trochu vražedné... + to co psal Honza K., ten win rate je opravdu těžko dosažitelný...

Ale jinak držím palce, rád si přečtu jak to dopadlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, komise jsou prostě víceméně fixní náklady, které u 1 ticku tvoří často podstatnou část zisku. Broker vás bude milovat :) U 2 a více ticků už to začne prudce klesat. No a ještě bychom měli zmínit další podstatnou věc - fill rate. Tj. budete mít spoustu obchodů, kde cena sice dojde na vaší entry / exit, ale nebudete mít fill nebo jenom částečný. Nějak se s tím trader musí vypořádat, nehledě na skutečnost, že pokud směřujete do průšvihu, budete na trhu vždy, zatímco pokud trh půjde vaším směrem, může jít bez vás...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny a děkuji za rady. Pro Vaši informaci, učet mám od Interactive Brokers, komise už jsou započítány. Přikládám výpisy. To, že plněné bude horší si uvědomuju ale u IB ten rozdíl není velký a moje LMT příkazy jsou obvykle vyplněné tak, že cena je projde o víc než jeden tick. Pořád si nejsem jist, co si o tom mám myslet. Souvislý měsíc je celkem dost ale na druhou stranu to pořád může být jenom shoda okolností. Nemám žádný systém kromě toho, že chci každý den vydělat 4%, vstupuju podle pocitu a vystupuju také tak i s malým ziskem. RRR = 0.66, win% = 68%, PF = 1.45

27825

27826

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po čtyřdenní pauze jsem byl trochu nedočkavý ale podařilo se mi pomocí 12 obchodů dotáhnout se na paperu k zdvojnásobenému účtu (20005.30 $) ještě před začátkem RTH. Od 24.3 to bylo 20 obchodních dní, 312 obchodů, 639 zobchodovaných kontraktů, RRR=0,65, win%=68,4%, PF=1,5. Do konce měsíce mi zbyl ještě jeden volný den ;)

Prozatím končím a dám si teď pauzu, rozhodně nestojím o nějaký DD. Od příštího pondělí si zkusím nastavit paper account na aktuální výši live a zkusím to ještě jeden měsíc nanečisto, pak se uvidí. Zdravím a děkuji za podporu i připomínky (já vím, je to jen paper).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fakt fandím, netvrdím, že to je nereálné, jen ze zkušeností vím, že to je velmi, ale opravdu velmi náročné na psychiku.

Smířil bych se s tímhle přístupem klidně s DD 50% účtu a pak stop pokud na to dojde.... to je to o čem mluvím (pro mne by to bylo docela hodně náročné).
Ale jak píšu, jde vidět, že papertrajduješ a vyhodnocuješ, což je prostě základ.. takže třeba by to mohlo fungovat...


skalper Napsal:
-------------------------------------------------------
> Po čtyřdenní pauze jsem byl trochu nedočkavý ale
> podařilo se mi pomocí 12 obchodů dotáhnout se na
> paperu k zdvojnásobenému účtu (20005.30 $) ještě
> před začátkem RTH. Od 24.3 to bylo 20 obchodních
> dní, 312 obchodů, 639 zobchodovaných kontraktů,
> RRR=0,65, win%=68,4%, PF=1,5. Do konce měsíce mi
> zbyl ještě jeden volný den
>
> Prozatím končím a dám si teď pauzu, rozhodně
> nestojím o nějaký DD. Od příštího pondělí si
> zkusím nastavit paper account na aktuální výši
> live a zkusím to ještě jeden měsíc nanečisto, pak
> se uvidí. Zdravím a děkuji za podporu i připomínky
> (já vím, je to jen paper).
>
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Honzin:
Máš pravdu, psychika je rozhodující i na paperu, když si věřím, jde to skoro samo. Live si musím vyzkoušet naživo ;)

2 svopex:
Při obchodování mám otevřené jenom standardní okno, kde sleduju hodnoty Bid, Ask a Last. Ještě tam mám Bid size, Ask size a Change ale na ty obvykle nekoukám. Graf si otevřu jednou než začnu obchodovat a potom už většinou ne, maximálně tak jednou nebo dvakrát za den při větším pohybu nebo po pauze abych znovu získal cit. Myslím, že trvale zobrazený graf mě spíš mátl. Když si chodím pro menší profity, tak není moc důležité, jestli je trh v chopu nebo v trendu. V obou případech můžu po malém zisku znovu naskočit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...