Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dak jsem šel po zveřejnění zásob do longu, 79,45 USD dříve jsem to nestihl, 2 minikontrakty, no pokud poleze dál nahoru euro, tak půjdu buď do něj a nebo stále do ropy. I když je to asi způsobené tím, že v předchozích dnech a teď ropa leze nahoru, tak si myslím, že v návaznosti na euro ještě neřekla ropa vůbec poslední slovo a může jít v pohodě nahoru dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:
Můžu se zeptat na tvůj způsob obchodování tohoto reportu? Taky mám pocit, že nejde prodělat, ale backtest je jedna věc a reál druhá. Zatím testuju všechny možný způsoby proražení range před zprávou, range těsně po ní, počkat si na swing, naskočit hned na první bar, výstup posouvaným SL, fixním PT, trailing stopem...Prostě možností jak vstoupit i vystoupit je spousta, vypadá to že jde najít smysluplný systém, ale stejně se rád poučím od zkušenejších. Tedy samozřejmě pokud se ti chce o své poznatky podělit. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Na duveru se vykasli a bud tam hod stopku nebo to prodej. Zpatky muzes jit vzdycky, ale lepsi s pocitem predesleho zisku nez ztraty. Rika se,ze by ropa mela byt aspon 90$ a minuly tyden jeste vsichni prohlasovali,ze jsem zpatky na 75ti$ do dvou tydnu. Vykaslat se nato. Je treba obchodovat realitu, ne prani.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


navratil:

mas pravdu, ze casto je problem takovy report nacasovat, kvuli velice rychlim swingum do vsech svetovych stran. Proto nikdy neobchoduju report prvnich minimalne 5 minut, nekdy i vice, zalezi na jinych ekonomickym okolnostech a celkove nalade v rope, ikdyz prichazim o markantni cast pohybu. Ale jak jsem jiz jednou napsal, nedokazi si vsechny cisla spolecne s jinymu ekonomickymi udalostmi dat ve zlomku vteriny dohromady, tak abych vedel kam jit, tak proto ten cas na rozmyslenou. Ale to nicemu nevadi, protoze pokud neni report nejak mixlej a vsechno je jasne bullish nebo bearish, tak ten pohyb trva dalsich nekolik par hodin potom stejne. Na zacatcich se mi parkrat prave stalo, ze jsem report spatne vyhodnotil nebo zapomnel vzit do uvahu jinou skutecnost a sel jsem misto long do short, nebo naopak. A to je ciste chyba z nezkusenosti. Dnes uz je to lepsi, ale i tak jsou dny, kdy proste vubec nevim :) .

Vcerejsi report byl jednoduchy v tom, ze celkove trh ropy ma porad ted v zadku zapalku, je tady silna tendence to tlacit pres tech 80$ a vcerejsi zprava o zasobach benzinu, ani ne tak surove ropy, tomu dala poradnou stavu. Podle "barrons" ( coz povazuji za jeden z mala opravdu objektivnich zdroju co proc jak a zasc), je propad ropy zpusoben nikkoliv vyssi poptavkou, ale vyrazne snizenou kapacitou rafinerii. No a soucacne opevovany dolar tomu dal taky pekny kick.

S tim jak popisujes rang bary, naskakovani pred nebo na prvnim po prorazeni, ti nepomuzu, protoze takhle to nedelam, jak jsem rekl, neobchoduju bezprostredne po vyhlaseni, a UZ VUBEC NE PRED, to je sebevrazda. Obchody provadim prevazne na 15ti min. grafu a vztupuje bud jeste na te svicce nebo po drobnejsi korekci. Je to idealni pro posazeni SL, ikdyz nekdy muze byt celkem daleko.

Co se ale tyce toho SL, tak pri dnech jako byl ten vcerejsi bych se nebal jej mit trochu volnejsi, protoze to proste nemelo kam uhnout. ALe jsou i dny, kdy zavru obchod za market po 3 minutach.

Cili navod jak na to Ti asi nedam, protoze jej nemam, krome toho co jsem napsal v prvnim odstavci.

Snad to pomohlo.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...