Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no rozhodlo asi to, že se všeobecně čekala korekce, po silném dlouhotrvajícím růstu, a pomohla jedna negativní zpráva, rozhodl překvapivý pokles prodeje domů.
A myslím, že na ropu je mít i dobrou finanční rezervu, aby se ústál pokles třeba i na 40 USD - teda pro toho kdo neobchoduje každý den. Ona se stejně ropa zase jednou vrátí k 70 USD. Ale může se stát, že na pilu budou tlačit třeba i dokonce měsíce medvědi, jak jsem se dočetl v jednom článku. A taky je potřeba počítat, že tu máme brzo vánoce, tedy zimní sezónu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


(tu) tak to ma vypadat. Namastime si kapsy protoze jsou zasoby dole a nikdo nic v US nekupuje, ne proto ze se propadl nebo posilnil dolar. Se vsi uctou ke vsem kdo na tom dnes ztratili, ale uprimne doufam, ze to vytrestalo hlavne ty egoisty s tucnnymi ucty, co furt ziji v iluzi, ze se vsechno najednou strasne zlepsuje a ze je po krizi a zenou ropu do nejakyho totalniho nesmyslu. Momentalne je presne tam,kde ma byt.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to rolex :
A není to tak, že cena ropy (zlata, kukuřice, ...) je VŽDY přesně tam, kde má být ?
Můžu Vás ubezpečit, že "egoistům s tučnými účty" je úplně jedno, jestli se "všechno" zlepšuje nebo naopak.

PS:koupenou put na ropu mám momentálně silně ITM ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby


kbtm,

jistě, že je jim zcela jedno, co se zlepšuje a co ne, a taky jim díky tomuto přístupu spadlo hodně věcí na hlavu, mluvím samozřejmě o USA. Ale taková je burza, jinak se na ní "bohužel" vydělávat nedá. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem pyšnej na to,že jsem toho součástí, byť jen naprosto okrajově, ale jde o prachy, a mně žene dopředu to, že s těma "špinavýma" penězma můžu udělat něco hodně dobrýho a smysluplnýho. Nemám prostě od přírody respekt k činnostem, které jen generují peníze bez jakkéhokoliv vedlejšího produktu, takovej prostě jsem. Ale přesto to dělám, protože se mi daří a vím, že s nabitým majetkem moho hodně pomoci jinde, a to je pro mne ten produkt. Jinak bych tohle nikdy dělat nemohl.

Cena ropy a jiných komodit se má správně odvíjet od poptávky a nabídky, to tom byl původně celý princip burzy postaven, v takovém případě je VŽDY tak kde má být, což ale nebyl případ první poloviny loňského roku, že :) . Takže NENÍ VŽDY tam, kde MÁ být :) .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nerad bych se pouštěl do nějakých polemik, ale myslím si, že cena komodity na burze je VŽDY na takové úrovni, že je v rovnováze poptávka s nabídkou - tj. většina "účastníků" se na ní shodla. To, že cena je ovlivněna okolím (ať už politickým nebo jiným) je samozřejmé ...

A proč by se cena komodity měla odvíjet od Vaší poptávky a nabídky (tj. myslím dle konkrétní představy jednotlivce - nemyslím osobně !) ? Je Vám (...) k něčemu "kus" indexu (ve formě futures) ? Nebo potřebujete k životu 100 akcií Intelu ? Určitě to není životní volba - ale rozhodnete se koupit akcie za určitou cenu a za určitou cenu je prodáte, ať je tato cena třeba zcela nesmyslná (pro Vás nebo někoho jiného) - přesto tvoříte poptávku/nabídku.

Opět ropa - výrobní/těžební náklady (například) 25USD + doprava 10USD + marže prodejce 5 USD - tj. cenu 40USD považujete za správnou ? A proč ?

Cena se stává nesmyslnou pouze v případě, ža na sebe "nabalí" další produkty - spotřební daň, DPH a další daně. S takovými "komoditami" se ale na burze samozřejmě nesetkáte. Cena v tomto případě již není produktem poptávky a nabídky.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex: nechci zabředávat do spíše filozofických témat, ale kdo osvíceně ví, KDE cena správně má BÝT ? zkus připustit myšlenku, že pokud spekulace vyženou cenu tam , kde zrovna je, tak je to přesně tam , kde má být - ať už je objektivní příčinou cokoli (psychologie davu, nejistota mezinárodní politiky, rezavé potrubí na vrtných plošinách, unesené tankery ap.), jinak si budu myslet že máš ambice poroučet větru a dešti a rozhodovat co je pro ostatní správné a co nikoli :)
Na základě čeho rozhodneš jestli je správná cena 50USD za barel nebo 500USD? Já umím s jistotou pouze konstatovat že 500 je víc než 50 :) A taky se mohu rozhodnout jestli ji koupím, či prodám. Vše ostatní je spletitý souhrn všech možných faktorů zjednodušeně vyjádřený nabídkaXpoptávka. I to, že majitel tankerů pozdrží lodě týden na moři, když si nakoupil futures na ropu, aby profitoval na růstu ceny při poklesu zásob v rafineriích je součástí této mozaiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Libri,

smysl Tveho prispevku mi trochu unikl, protoze hovoris o nabidce a poptavce v podstate stejne jako ja :) . A kde poroucim vetru desti, to uz vubec nechapu z ceho tak usuzujes :) . Navic se obavam, ze pletes dohromady dve rozdilne veci, kdyz davas do jednoho pytle "psychologii davu" a "rezave trubky" . To jsou hrusky a jabka. Cena,ktera vyleti nahoru kvuli rezavym trubkam ci unesenemu tankeru = cena kde MA BYT.I investor, ktery zadrzuje tankery ( ikdyz je to od nej prasecina) vytvari omezenou nabidku = spravna cena. Kdyz zacne dav hromadne nakupovat, protoze spadnul dolar a analytici zadnou hazet nepodlozenymi cisly jak rapidne stoupla poptavka = cena na totalnim nesmyslu = spekulace = dalsi nesmysl ,ktery pouze a jenom poskozuje ekonomiku.

Az se bude obchodovat chmel, a nejaci chytraci jej zacnou spekulovat za vidinou vydelku a v hospode Vam zacnou tocit "velky" za 120Kc, aniz by se z hlediska sklizne a zasob cokoliv zmenilo, tak verim, ze uz nebude tvrdit, ze tak to ma byt. Teda aspon doufam :) .

kbtm: zeme,ktere tezi ropu potrebuji, aby jeji cena byla dlouhodobe v prumerne cenove hladine 65ti$. Aby mohli dale tezit, aby mohli hledat nova naleziste, investovat do novych technologii atd. Ano, 65$ JE v teto chvili, v teto minute spravna cena. Tecka. Za mesic to muze byt 75$, ale i treba 500$, kdyz se Saudska Arabie propadne do zeme.A porad to bude SPRAVNA cena.

Evidentne mame na tohle rozdilny nazor, nebo spis mozna jine myslenkove pochody a divame se na to ze zcela jineho uhlu pohledu. Ja i presto, ze jsem arogantni a jesitnej nekdy, uznavam :) , jsem se diky tradingu naucil zklopit hlavu a priznat jinou pravdu. Dnes to ale obavam se nebude ten pripad :)

Nechcete mi snad ale chlapi namluvit, ze kdyz byla ropa za 146$, ze to bylo spravne. Spousta lidi zacla psat a hlasite hovorit kolik nam zbylo ropy, a to jen aby dostali miliardove dotace na sve zelene, alternativni projekty. Vsehno, VSECHNO je to jenom o prachach. BOHUZEL.

Ja vim, ze z nasi pozice mikrospekulantu nemaji uvahy o tom co je moc nebo malo zadny smysl a ani nemaji zadny vliv na vydelek. Ale ja jsem hodne fundamentalista, bavi me to, a ikdyz se mne to co by daytradera s uctem par 10tek tisic $ prakticky nedotyka, resim to. Je to ta cast burzy, ke ktere ma bliz. Chci jit short, protoze Iran obsadil Kuvait, nebo ze US se nejakym vynalezem zbavilo z 25ti% zavislosti na dovazene rope, a ne proto, ze cena narazila na nejaky zajimavy cislo,tak ji budem chvilku shortovat,kdo to vydrzi nejdele.

Mejte se a at se dari.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

no vida, tak den poté bych si cenil díky výsledkům ropu na 60 a čekal vzestup na 71 USD tak za 3 měsíce, přišel už teď před chvilkou, tedy za 3 dny. Asi sem budu psát častěji při realizaci obchodu, protože pak mě to nutí předčasně neuzavřít kontrakt a dodržet to co jsem napsal, třikrát jsem napsal o uskutečněném obchodě a 3 krát díky tomu vydělal na zlatě, euru i na ropě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak to pres veskerou krizi a cenove pady vypada zase na drahou zimu co se tyce topeni :)). Chtelo by to nejakej prusvih v Evrope, aby se ten chudak dolar mohl dostat nad hladinu a nadychnout se, a ulevit nasim penezenkam :) .Ikdyz ma ropa porad krasnej prostor nad sebou k $75ti, tak si myslim,ze budou hezky kratkodoby obraty do shortu. Jako kratkodobej protitrendovej obchodnik se na to tesim :) .

Vsem ropakum at se dari.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...