Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

jj, udělal jsi dobře, pač trh je teď naprosto nechutně překoupený a je jen otázka chvilky, kdy to zahučí zpátky někam k 50.

já na ropě na kontrakt za minulý měsíc vydělal přes 4.5k, takže spokojenost největší

nový systém na ESko jakeš takeš trendy sleduje ale fakt to není žádné holy (W/L 6/4, RRR nic moc) - přesně jak jsem očekával. vlastně je jen těsně nad hranicí, kdy jsem ochotný systém jet v reálu (jj, back vypadal docela dobře, forward na demu byl jak teď v reálu, takže jsem to čekal)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


jj,taky mi prijde,ze to je zase nejakej nesmysl a euforie. Nedeje si nic tak zasadniho,aby to vyhnalo cenu za tyden o 8$.Jen se tak na tech nesmyslech ale naucit vozit :). Kdyz pak clovek cte ty chytry pokusy o vysvetleni proc to tak je nebo neni,to je mi na zvraceni. Je uzasny jak se VZDY prijde s duvodem, velice rychle, fakt usmevny ale hlavne trapny.

Jsem rad,ze jsi to take zpenezil, protoze je potreba trestat ty radoby chytraky. To je moje nova mise :), byt tak opatrnej jak to jde a hrat tak chytre jak to jen jde, tzn. sponzorovat trh v radu opravdu naprosto zanedbatelnych prispevku.

Parkrat jsem ted taky zabrousil na ESko, driv jsem jej obchodoval hodne, a vzdycky me to zklidnilo,prijde mi to takovej pohodovej trh. Jedu jej pouze scalpingem, tak 2-3 obhody pro cca 75-150$ na kontrakt.Ke scalpingu mam osobne dost negativni postoj,proto opravdu jedu tohle vyjmecne, ale je potreba obcas zmena, trosku prepnout na neco jinyho, angazovat mozek trochu jinak.

6/4 neni tak uplna tragedie, neni to spica, ale da se s tim zit. Pokud je ale RRR nic moc,tak potom neni pohoda na dusi no. To dopilujes.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasněže "analytici" zdůvodňují nyní při hlavních pohybech během "krize" vždy až po akci a snaží se to napasovat nanějaký pseudodůvod ;) už tyto zkreslené a podplacené zprávy jsou pro mě jeden z důvodů proč FA je o ničem a jedině TA, která vychází z grafů dává smysl

.. jinak celkově stále zlůstávám k reálné ekonomice USA (potažmo svétové) skeptikem, protože tyhle zvláštně koncipované stress testy ruku v ruce s "novými" metodikami výpočtů ekon. ukazatelů mi dávají dohromady jednu velkou blamáž od americké vlády. prostě zase je vykazovaná ekonomika někde jinde než reálná a nakonec se zase budou divit, až nafouknou další bublinu

PS: jinak na to ESko jsem vyčlenil na účtu necelých 40k, takže tam je rezerva dostatečná, když to jedu běžně jen s jedním a občas 2 kontrakty. takže s risk managementem je z nic moc systému docela pohoda i tak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jsem dnes udelal KONECNE prvni obchod na CL. Prikladam obrazek. Vstup na 56.65 limitem v 1902 a vystup na 57.05 marketem. Ikdyz jsem mel limitni prikaz pro vystup na 56.15, sestej smysl mi rikal,ze to tam nedoleze,tak jsem to "flatten". Ukazalo se,ze to chyba nebyla.Obchody mezi 20:00-20:30 ted tvori jednu z mych hlavnich strategii. Hodne dlouho jsem to pozoroval loni a obchodoval na emini od zacatku letosniho roku a musim priznat,ze pokud se s tim clovek nauci a ziska pro to trochu citu, neni to vubec spatny. Cisty zisk tedy $383.50 ( 6.50 poplatek). Na byl poplatek $5 :).

9015

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex: Hezky obchod. Samotnemu se mi ale vic na rope libi prurazy pri otevirani. Napriklad range, ktery se vytvori za poslednich 20 minut pred otevrenim. Jako filtr velky pohyb za toto obdobi (14.40-15.00) a dal neobchodovat v den vyhlasovani zasob a po silnejsich vysledcich nezamestnanosti, kde se mi t dlouhodobeho pohledu trh jevi mene "nabuzeny" na samotne otevirani. Vypada to slibne a navic s velkym potencialem pomeru risku ku zisku. Nicmene jenom paper a neco testuji. Obchodujete nekdo podobnou strategii? V souvislosti s tim bych se rad zeptal, s jakym plnenim mohu pocitat na QM? Na CL muj ucet nestaci.. Myslim tim nejake dlouhodobejsi zkusenosti.
Live akorat zacinam na indexech. Diky za pripadnou odpoved.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Pavel K.

K te Tvoji strategii pri otevreni. Je pravda, ze se tesne pred otevrenim casto vytvori prudsi pohyb, a potom to ma tendenci jit chvili proti puvodnimu smeru z dopolednich hodin. Takhle obchoduji ja prvni cast dne, tedy zameruji se, kdy pravdepodobnost na zpetny pohyb vytvori nejkey zjaimavy vstupni moment.

Vzhledem k volatilite posledni doby a celkem prilisne pritomnosti chopu v trhu je treba byt obezretny a nevrhat se do toho bez hlave. Nicmene od ledna si zapisuji denne, kdy trh po otevreni vytvoril protipohyb, a to min. o 0.8$. Leden az Duben tedy: 66%,64%, 68%,71%. Procenta vyjadruji klikrat se v mesici splnila tato podminka.

Plneni na QM jsem mel vzdy bez problemu. S jednim, vyjimecne s dvema ticky skluz musis pocitat (12.50$, 25$),pokud budes otvirat pozice za Market. Nicmene pokud budes otevirat a zavirat za Limit,tak je to v klidu. Zalezi na poctu kontraktu,ja neobchodoval vice jak 3, a tam to bylo v pohode,bez skluzu. Samozrejme muze se zadarit i presne plneni bez skluzu za Market,ale to je spis vyjimka.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex: Diky za odpoved. Za market by me ani vstupovat nenapadlo, tak nevstupuji v zadnem z mych vstupu. Zasadne limit nebo stop limit a to i na NQ ci ES.. Takze to znamena, ze se snazis vstoupit po otevreni do opacneho smeru, nez byl smer v premarketu? To je zajimave. Pri projizdeni historie jsem si taky vsimnul, ze pokud je trh v premarketu dost vysoko nebo naopak nizko, tak je dobre vstupovat do opacneho smeru na pripadne korekci (i diky Tvym prispevkum..). Ale nenapadlo me to pouzit absolutne jako pravidlo pro vstup, tzn. premarket long, vstup short a naopak..
Diky za nove podnety, musim to sam poradne omrknout.
Jinak na ropu se chystam pomalu a pouze jenom tim zpusobem, co jsem psal, tedy pokusit se zachytit prvni trend po otevreni. Jeden vstup, bud se to povede nebo ne.. Zabyvam se indexi, ale tohle mi prijde jako pomerne dobra prilezitost, ktera se opakuje na pravidelne bazi.. Tak doufam, ze nejsem uplne mimo.. :)
Jeste jednou dik a kdybych sam mel nejake postrehy, dam je sem. I kdyz si nemyslim, ze byste o nich ty a lukinluki uz nevedeli.
Hezky zbytek dne! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Pavel K.

Neni zac. Je to presne jak pises, a zejmena to "dost vysoko" nebo "nizko" je klicove, protoze pokud se trh jenom tak mota nahoru a dolu pred oteverenim, potom je velice tezke urcovat nejaky kratokodoby protipohyb. Ja bych to ani nerad nazival pravidlem,strategii nebo necim takovym, protoze je to v podstate jen jednoducha hra s pravdepodobnosti,nic vic. A uz rozhodne to neni nic dogmatickyho,o cemz nakonec vypovidaji ty %. Ale s promyslenym MM to neni problem.

Urcite jak pises,ze zacnes na rope tim jednim zpusobem, je nanejvys rozumne. Nove veci pred Tebou pak casem zacnou vyskakovat sami a muzes je pomalu nabalovat. Verim, ze to co na adresu ropy zaznelo v tomto vlakne je dostacujici k tomu,aby se clovek, ktery s tim zacina do zacatku dobre zorientoval. A to jsme tady pokryli tak z 30ti% :-D

A pokud budes mit nejake postrehy,tak je napis, bez ohledu na to, jestli tady uz zaznely nebo ne,protoze dobrej postreh je silna zbran :). A to co fungovalo pred 3 lety uz nefunguje, co funguje ted nemusi fungovat za pul roku atd. Je treba byt neustale ve strehu ;) a neustale se adaptovat na nove podminky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Rolexy vítej mezi Ewingama ;) DžejÁr z "průměrné milionářské rodiny" už se na tebe těší na fullkontraktech.

PavloviK přeji taktéže hodně zdaru a radím nic neuspěchat, protože ropa je opravdu jedním z "nejrychlejších" instrumentů. Určitě ze začátku zkoušet opravdu ty nejjednodušší věci a něco z toho, co tu zaznělo. Sledovat hodiny ve kterých dochází k velkým pohybům, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


hm :(, tak to dnes nevyslo co?Ikdyz si to rikalo o korekci.

Ja koupil "tradicne" na obrat pri otevreni za 60.89 a prodal za 60.23 :D. To se stane,kdyz clovek jeden den nesleduje zpravy :). Cili mi ten celej "mega" pohyb hezky zamaval. Byla to i moje chyba, stacilo zadat stopku a nechat to, no co uz ted. 340$ taky dobry. To,ze to udelalo nakonec skoro "dvojku" na to radsi vubec nechci myslet :). Hlavne si to porad clovek bije do hlavy, nech to bezet, dej si stopku, nesahej nato, bla bla bla, pak prijdou "tri kila" jak kdyby je clovek nasel na ulici, tretina tydenniho PT splnena a ten druhej co se mi hrabe v hlave to odklikne :).
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...