Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s grafy na spready. Našel jsem více stránek kde by měli být třeba :
www.futuresource.com
www.barchart.com

Ale ani na jedné se mi nepovedlo to zapnout, ukázat nebo něco takového, můžete mi prosím pomoct ? Případně nějaký free program ? A ještě jestli nevíte třeba o nějakém brokerovy kde by měli nějakou platformu na demo trading spreadu ? Nic jsem nenašel totiž a nebo jestli teda papírový obchodování spreadů musím doslova psát na papír :) Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:
Ve vlákně Spready, které je uzamčené, ale snad je ještě stále volně přístupné, byl popis, jak na barchartu otevřeš graf spreadu: stručně, jestli dokážeš otevřít libovolný futures graf, klikni pak jen na Show Spread Chart Settings. www.barchart.com/charts/futures/ZWK12
Ale na barchart chybí historie, já ho používám jen na zobrazení aktuálního stavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prajem všetkým traderom pekný deň. Už dlhší čas si tu čítam články o tradingu a rozhodol som sa naplno venovať spreadom a som na úplnom začiatku.
Prečítal som si celé vlákno o spreadoch a je to užasne a veľmi poučné čítanie.
Je len veľká škoda že spready sa stali akýmsi tabu vo verejnom fóre a pre úplných začiatočníkov (ako som aj ja) to je ďalšia prekážka ktorú musia prekonať. Nič nepomôže viac ako diskutovať nám začínajúcim s skutočnými obchodníkmi, ale aj sami medzi sebou.
Sam za seba môžem napísať že po nasatí aspoň základov chcem absolvovať spreadový kurz na finačniku.
Chcel by som sa poďakovať všetkým obchodníkom, ktorý diskutovali na ešte na verejnom fóre a popisovali tam ako na spready. Tu som našiel jedného z nich ([bold]paja1 [/bold]) dík aj tebe skvelé čítanie ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

palpal:
Je rozumné, že se chceš nejdřív naučit něco sám. Jít na kurz bez základních znalostí je podle mě vyhazování peněz. Vlákna Spready a Spready II obsahují spoustu informací (ale taky balastu), v začátcích mi to dalo hodně, teď bohužel uzamčením zmizela jejich interaktivnost, nicméně aspoň starší informace zůstaly. Ještě bych doporučil Jak na ...spready, to je jako úvod pro pochopení základních pojmů a souvislostí ideální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už som prečítal všetko dostupné tu na finančníku. Obe vlákna o spreadoch mam za sebou, teraz si už len musím utriediť tu hromadu poznámok :D
Zahryzol som sa aj do knihy od Joe Rossa- Workshop spreadového obchodovania, ale som na úplnom začiatku a vynáraju sa mi stále nové otázky, ako, prečo.....
Je škoda že nieje žiadna diskusia, kde by sme sa mi začiatočníci postrkovali stále ďalej, už len tieto príspevky ma nútia posúvať sa ďalej. Takže je predo mnou ešte veľa učenia a prekonávania prekážok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Jiri11 - v takovém případě se o skluzu nedá mluvit, protože chybí záchytný bod - totiž proti čemu skluz počítáte? V případě, kdy potřebujete co nejdříve zavřít pozici, tak zkrátka kliknete na close, od vás vyběhne pár bitů a budou se snažit najít protistranu. a kterou chytí jako první, tu bude mít. To odpovídá i na váš další dotaz, jestli se to týká i obilných a masitých trhů - no logicky se to týká VŠECH TRHŮ - na každém trhu dostanete nejbližší možnou cenu, která je na trhu k dispozici, pokud vám to broker teda nezmastí vlastními pravidly/algoritmy nebo technickými problémy apod.
Pokud chcete vědět, o kolik se může změnit aktuální cena než vystoupíte, tak je potřeba vědět
a) jak mám rychlé spojení se servery brokera/burzy, to poznáte už při vstupu, jak dlouho trvá zaslání příkazu
b) jaké jsou zrovna aktuální podmínky na trhu. Tj. jaká je jeho AKTUÁLNÍ likvidita/hloubka trhu. Může to být klidně 1 tick rozdíl od ceny, kterou vidíte v okamžiku stisku CLOSE POSITION, ale taky třeba 10 ticků, pokud vám do toho zrovna vlezou hvězdičková makra nebo vám ucukne velký hráč.

suma sumárum, kvalifikovaná odpověď na vaše dotazy zní - těžko říct, záleží ;)

Jsem vám teda moc nepomoh co...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi, tak nějak jsem to i tušil a mám tady další otázku-y,

vstoupím do obchodu a kus/kousek mým směrem a dál nevím jak se zachovat ?
Jak brzo posunout SL ať už o kousek, nebo do minimálně na vstup + , vlastně chci se zeptat jak se zachovat, když jde obchod alespoň kousek mým směrem(nebo ne), kde je ta hranice posunutí ať už zmírnění ztráty, nebo udržení zisku, až po nepřijít zbytečně o zisk. Copak je to vše o strachu a chamtivosti ? (já soft, masa)
A funguje u IB posun SL automaticky po nějaké fixní částce, nebo je lepší posun ručně na vytvářených R/S ?

Děkuji Jiri11




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...