Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@tomicek: zkus stránky Amerického ministerstva zemědělství, konkrétně plán jejich reportů na www.usda.gov/wps/portal/usda/usdahome?navid=AGENCY_REPORTS
Ve čtvrtek se stalo to, že poměrně "medvědí" report vydalo USDA uprostřed obchodního dne, což není úplně typické - a trhy se zbláznily. Více třeba tady: www.hoosieragtoday.com/index.php/2013/04/02/usda-report-release-time-hurting-farmers-and-grain-industry/
Martin

tomicek Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravim,
>
> neni to uplne nejasnost, ale ti co se zabyvaji
> zrninami. muzete mne prosim navest na stranky s
> nejakymi fundamenty? docela by mne zajimalo, co se
> stalo dnes - 28.3.2013 v trzich ZC, ZS, ZW, ze se
> trhy tak strasne propadly.
>
> diky
>
> tomas


Link to comment
Sdílet pomocí služby

emteewhy:

Vydávání USDA reportů je zcela typické a bylo plánováno a všichni kdo sledují fundamenty o něm věděli.

tomicek:

Pokud chceš sledovat fundamenty, doporučuji stejně jako emteewhy USDA. Obvykle mají reporty vliv na starou nebo novou sklizeň, na starou sklizeň zásadní a proto v době reportů se vyplatí zrnin drže dále - obvykle nastává limitní pohyb.

Všechny reporty jsou dohledatelné na USDA i ty historické, Outlook reportů tam je taky.

Dle mého názoru jsou důležité, není to seřazeno podle důležitosti, jen jak mě jednolivě napadaly:
1. Grain Stocks
2. Prospective Plantings
ty byly práve toho 28. března 2013 - dotěď mě zlobí, že jsem nemohl být u kompu:(
3. WASDE
4. Crop Progres

Jiné nesleduju.

Protože je mi zcela jasné, jaký dotaz bude následovat ;) doporučuji ti, projdi si historické reporty a v návaznosti na to, co se na trzích dělo...

Největším a zcela nevyzpytatelným fundamentem je však počasí. Podívej se na trhy, co se dělo vloni v létě (zatracená soja :( )

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

emteewhy:

diky za tipy, uz je mam v oblibenych

foglik:

taktez diky, jen doplnujici otazka/ky. protoze ti je jasne, jaka bude nasledovat otazka, tak tady je:-)

1) pokud to neni tajemstvi tve obchodni kuchyne, muzu se zeptat, co konkretne ma uzitnou vypovidaci hodnotu z tech 4 uvedenych reportu pro tebe? jak je ctes? jen pro priklad, ja treba vim jak cist COI a NGS v energiich, protoze vim na co koukat. ale tady se teprve ucim, takze nevim, na jaka data z reportu se divat. muzes me trochu navest?

2) to pocasi - pocasi mas na mysli v tom smyslu, ze se behem dne na weather.com rekne, ze bude hurikan a nebo jsou nejake dlouhodobejsi predpovedi sucha ci destu, na ktere trh ma tendenci reagovat? neumim si totiz redstavit, hledani pocasi v praxi..

ps: delam v zemedelstvi a proto se zacinam zajimat o ZC, ZS, ZW - tak nejak soukrome. ohledne pocasi - vim, ze kdyz bude 2dny prset, nebude se jezdit kombajnem, ale jak jsem napsal, neumim si u pocasi predstavit tak zasadni rekaci. lide - obchdnici - prece "nevedi" jak bude, ale vsichni vedi, jak bylo. bylo sucho? ano, uroda bude mensi, ale to uz se vi v dobe sucha..

diky moc

t

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek:

Když jsi ten zemědělec:) (nemyslím to zle) - co se stane když je sucho v době setby, resp. klíčení rostlin, co se stane když lije během sklizně, zejména když jsou tyto stavy extrémní. Podívej se na loňské grafy během léta - extrémní 50 leté sucho - ceny vystřelili jak raketa - obvykle se s tím veze maso (krmivo). Ten vliv byl extrémní na stávající sklizeň...

Hurikány mají své obvyklé hlavní období - zaláží na tom jak ho "nahlásí", tzn. kudy si poletí, pak rostou ceny obilí nebo energií...

V reportech - teďkom nemám moc času je procházet - nejvíce mě zajímají oseté plochy, resp. plánované, koncové zásoby, stav během růstu, jaká je plánovaná sklizeň...

Naoplátku:
Co sleduješ u té ropy a plynu - předpokládám že taky konečné zásoby, resp. tady jsou předpokládám zásoby z min. týdne, když jsou to týdenní reporty?

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik:

presne tak, sleduju zasoby z minuleho tydne a divam se i na COT.

v tom zemedelstvi - mas samosebou pravdu ohledne tech fundamentu, jen si to umim predstavit v nasich meritkach. neumim se tak nejak vzit do reportu z cele ameriky pro jednu plodinu. proste je pro me tezky pochopit, proc je ta obrovska reakce az na report. vzdyt se vi ze je sucho, tak proc se ceka na report? a totez u sklizne. ano, kdyz jsou najednou zaplavy a zaplavi to 1/3 urody, pak chapu, ze je to sprava dobra jen pro spekulanty. nu, snad se je naucim cist.

mimochodem, zatim jsem nenasel nic, ale jsou nebo vis o nejakych reportech na kovy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Ahojte, chcem sa spýtať jedno asi pre niekoho triviálnu vec, ale ja som z toho dosť zmätený. Keď má napr. soybeans takéto trading hours:
Trading Hours CME Globex (Electronic Platform) Sunday – Friday, 7:00 p.m. – 7:45 a.m. CT and
Monday – Friday, 8:30 a.m. – 1:15 p.m. CT
Open Outcry (Trading Floor) Monday – Friday, 8:30 a.m. – 1:15 p.m. CT

Kedy sa na grafe začne vykreslovať nová úsečka? Respektíve v ktorom čase sa berie open a close daného dňa?

Vďaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...