Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte,

mám otázku ohľadom futures na agrárne komodity. Takže dočítal som sa, že pre kukuricu sú kontraktné mesiace Marec, Máj, Júl, September a December. Čo to ale presne znamená ? Že na burze sa možu vyskytnúť iba kontrakty s týmito mesiacmi ? Nikdy na burze neuvidím napríklad januárový kontrakt na kukuricu ? Ak nie, tak prečo ??

A ešte jedna vec - všetky tieto kontrakty sa teraz obchodujú ? Pretože ja všade vidím iba decembrovú kukuricu. Ešte som nevidel ticker HC, KC, NC alebo UC. Všade vidím iba ZC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A tento rok bolo možné obchodovať iba decembrovú kukuricu ? alebo sa obchodovala aj iná s expiráciou 2013 ?

S expiráciou v roku 2014 je možné obchodovať 5 rôznych kontraktov - dva májové 2014, júl 2014, september 2014 a december 2014. TU mám dve otázky:

1. Prečo sú tam dve májové ? Aký je medzi nimi rozdiel ? Jedna má last price [bold] 451'4 a[/bold] a druhá [bold]460'4 [/bold] . V čom je akože rozdiel ?

2. prečo práve také expirácie ako máj, júl, sep. a december ? Prečo tam neni napríklad Marec ? A prečo už v 2015 expiruje kontrak aj v Marci ?

Naozaj vás vrúcne prosím o objasnenie, lebo toto mi naozaj nedá spať asi :D Mám tých otázok ešte viacero, ale nechcem íst všetky písať do jedného príspevku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martyn97 - jasne, takhle jsme uvazovali v zacatcich vsichni, ale bohuzel odpovedi nepotesim. Indikatory totiz neindikuji breakouty, indikuji nejaky vztah mezi hodnotami cen spojitych casovych useku. Tim vam maximalne tak muzou usetrit cas, protoze to co byste musel na cenovem grafu jinak porovnavat a pocitat, v indikatoru uz mate porovnane a spocitane. Co vam indikator rict nemuze je kde mate vstoupit a vystoupit.
Je potreba jit zkratka nejdriv od pozadavku na informace, ktere z grafu potrebuji a az nasledne podle toho vybrat indikator, ne naopak. Tim, ze clovek zacne zkouset vsechno na vsechno jestli nahodou neco neobjevi, tim se imho zadne terno neudela.
Jestli nevite kterou cestou jit, tak zacnete laborovat s tim jak od pohledu urcit momentum, porovnavat range ruznych casovych obdobi, prijit na kloub jakou roli v tom hraje volatilita. Az budete mit trochu jasno co ty informace oznacuji, pak budete schopen vybrat si indikatory. Jinak pravdepodobne skoncite jako my vsichni v zacatcich, se zbytecne vetsim mnozstvim indikatoru, ktere zobrazuji stejnou informaci vicekrat, aby nam dodaly falesny pocit bezpeci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martyn97 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> nedávno jsem si přečetl něco o breakout
> strategiích a rád bych nějakou vyzkoušel, alespoň
> na papíře, ale zatím jsem se nikde nedočetl s
> kterým indikátorem se indikují breakout strategie.
> Poradí mi někdo?


Zkus treba vlakno uzivatele Taraka zde www.financnik.cz/forum/read.php?7,134557,244646#244646

Obchoduje pokud vim hlavne breakouty na trhu TF, tak se tam treba inspirujes. Jinak Kingie ma pravdu, obzvlast prave breakouty to chce delat spis podle price action, jsou nejlepe videt na holem grafu. Indikatory mi prijdou vhodnejsi pro strategie opacneho typu, napriklad odrazy, korekce atd.

Pripadne jeste vlakno Brooks price action, tam zas jedu breakouty ja, ale to by sis asi musel nejdriv precist tuto knihu: www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/reading-price-charts-bar-by-bar.html

Taky nedavno vysel clanek na podobne tema www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/uvod-do-breakout-strategii.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A viete mi aj povedať, že od čoho závisí, či sa bude obchodovať práve december, alebo marec alebo september ? Od čoho to závisí ?

A ešte jedna vec - teraz, keď kontrakt kukurice ZCZ3 v decembri exprije a ja by som mal otvorenú pozíciu, tak kam sa prerolujem ? do marca 2014 alebo to musí byť opäť december ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pesiak:
Nejsem si jistý,zda jste správně pochopil princip obchodování futures. Pročetl jste si v komoditním manuálu sekci o futures: www.financnik.cz/komodity/manual/futures-podrobneji.html ?
Je vaše svobodná volba obchodovat libovolný kontraktní měsíc, pokud v daný okamžik na burze existuje. Obvykle si obchodníci vybírají kontraktní měsíc, který poskytuje nejvyšší objem obchodů (tzv. volume).Při rolování to obvykle bývá hned ten následující.
Pro představu uvádím tento odkaz www.barchart.com/commodityfutures/Corn_Futures/ZCZ13?mode=D&view= . Tyto kontraktní měsíce se nyní obchodují (data z 28.10.) a ve sloupci volume máte objem obchodů v tento den.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...