Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

trigor Napsal: ------------------------------------------------------- > mám otázku pro všechny ekonomicky vzdělané a > moudré. Poslední data pro USD byla mírně řečeno > špatná a s dolarem to ani nehlo. Sice jsem > pochopil, že v poslední době velcí obchodníci > kašlou na data, ale přeci jen mi to vrtá hlavou.Že > by nízká hodnota dolaru začala někomu vadit? > (nemluvím jen o včerejšku). Máte na to někdo > nějaký názor nebo kam ten EUR/USD tedy vlastně > půjde?(mám stále ještě otevřenej jeden short > ztrátovej obchod) > > Díky za názory trigor: No s dolarem je to trochu komplikovanější. I když jak napsal Vojta001, ten hospodářský růst je sympatický, máš pravdu v tom, že data jinak nic moc, což je ale na druhou stranu dlouhodobější jev a nikoho už to až tolik nepřekvapuje.. V minulém týdnu se zase naplno sptustily problémy okolo subprime, což včera ještě korunovala Bear Stearns, která už skoro položila svlůj třetí fond (taková česká kampelička:)), ale paradoxně z toho "těžil" i dolar, protože se tyhle problémy přelily i na evropu (viz. DAX, FTSE 100 atd..) a protože bylo euro hodně nahoře, nastal ideální prostor pro korekci. Dolaru navíc pomohly dluhopisy, které v těchto dobách slouží jako jeden z nástrojů kam schovat finanční prostředky v takto neklidné době. Z dlohodobějšího hlediska se ale přikláním stále k euru a a to hned z několika důvodů: - ECB bude sazby zvyšovat, zatímco u FEDu se nedá vyloučit jejich snižování a pokud to takhle půjde dál, tak třeba i koncem tohoto roku -Pokud se celková situace z minulého týdnu uklidní, pomůže to carry trade a tedy i euru..vše se pak vrátí do starých kolejí -Pokud se neuklidní a bude ještě horší, euro na ni dlouihodobě nemůže doplácet více než dolar, tak jak tomu bylo v min. týdnu. Přesto se ale v blízké době nedá vyloučit pokles další oslabování eura. Pokud to ale bude postaveno primárně na problémech v USA, tak čím níž euro bude, tím lákavější pro nákup se stane. Proto bych se vůbec nedivil, kdyby se eurodolar dostal třeba až k 1,3500 viz. obrázek.. Disclaimer: A nebo to může být všechno ještě úplně jinak:)) kubika: Ty pořád ještě ředíš ten gbp/jpy? Jay

3963

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k USD/EUR

podobne duvody jaké uvadí SID jsem našel i na stránkach komerecni banky.

tady kopiruju to podstatne z jejich komentare

Dolar by měl být během léta na slabších úrovních díky třem faktorům:
(1) růst očekávání ohledně snižování sazeb v USA;
(2) problémy na trhu s nekvalitními hypotékami a jejich dopad na US finanční trh;
(3) příliv peněz do korporátních dluhopisů postupně vyschne.

Ty stranky KB doporučuji každé rano po 8 hodine prohlednout protoze tam jsou aktualní komentaře

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ředil jsem jak to padalo,na 240 jsem měl na účtu ze 4500 usd konečných 715,(ale začínal jsem ředit při jmění 1800,zbytek jsem měl resty z minula)tak jsem tam musel dát proti pokyn na short,jak se to obracelo včera,tak jsem ho zrušil aji ostatní pokyny,co jsem měl short z minula a šel jsem od počítače s tím,že to všechno projedu nebo to vystoupá,tak to vystoupalo a zůstalo mně 1400 usd,teď budu dávat pomalu zase long,jestli nebude padat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika

největší problém při ředění pozic nebo hedgování je asi ten že je člověk naprosto paralyzován resty z minula že se nemůže soustředit na jiné páry a nové obchody které by mu přinesly zisk. Já osobně mám nejraději čistý stůl a dlouhodobější pozice se SL v +. Ale to noční nakukování na monitor, nejlépe z postele a ranní vstávání jak po flámu to mi opravdu nechybí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera jsem došel na to,že v podstatě bych byl raději,kdyby to spadlo o nějakých 200-300 pips dolů pod 237,tím bych měl vymazanej účet a všechno by ze mně spadlo.V každém případě je mně zdraví přednější,tady jsou infarktové stavy na denním pořádku a nevím,jestli mně to za to stojí,když jsem obchodoval na demu,byla to zábava,ale přece jsem starší člověk a začínám mít na prvním místě jiné hodnoty.No ale osud zatím chce jinak,tak pokračuju a válím tu svou kuličku dále.Jinak obchodní strategie Radovan 65 je,že se obchoduje jenom pár gbp/jpy,pokyny vždy long,já jsem dával 1 procento z čistého jmění každý den,i když to padalo,nejlépe je zadávat pokyny když je cena nejníže,třeba nyní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika:

Držím ti palce ať to nabereš zpět, ale s tím ředěním bych byl veeeeelmi opatrný. Stačí pár horších zpráv z UK a ta cena 220 která ještě nedávno, když ji tady lisakus nahodil, byla jako z jiného světa může být realita. Určitě bych si být tebou alespoň počkal až se začně situace uklidňovat a to rozhodně není nyní.

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...