Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

Sid
Ahoj,dik MOC za odpovedi vyse !!! Jeste ke GBP, co navazat libru na britske bonds a FTSE ( v souvislosti s GBP jako carry menou ) ? Dava to smysl ? Chtel bych se zeptat a poprosit te o odpoved, jestli jsi se zabyval korelaci a regresi u paru:
Ciste teoreticky :-) - kdyz vezmu pary,ktere spolu koreluji,urcim meze(min.) pri ktere beru vypocet, a spoctu kor. funkci, tak mam cislo pri kterem real i teor. hodnota sedi nejlepe. Cislo je "spozdeni" v case za teor. hodnotou. Pak naleznu vztah mezi teor. bary a real bary a prizpusobim teor. bary - velikosti HL(ktere predbihaji real. bary), abych dostal predikci na danem TF... pridam filtr (oscilator), ktery urci priblizne silu pohybu... Zabyval jsi se pri sve indikatorske odysee v prubehu let s necim takovym ? Pokud ano, dava vyse smysl, nebo jsem uplne mimo misu ? :-) Opet diky MOC, pokud si najdes cas na odpoved!

pozn. Pokousel jsem se dostat k analyzam lidi v DeutcheB,MerrL,JPM,GS ale se zlou jsem se potazal :-) Ve sve naivite jsem se domnival, ze je budou v "zajmu vsech spekulantu" vystavovat na strankach svych ustavu, nicmene opak je pravdou :-))) skoda, docela by me zajimalo, co rikaji lidi, kteri jsou v nejvetsich svetovych bankach u zdroje, nicmene je pochopitelne ze jejich info neni pro kazdeho :-)

Mejte se vsichni fajn a at se dari obchody ! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

l00ser
uvažuješ správně - propojení FX trhu mezi bonds a indexy určitě tvoří jeden z mat. modelů - velké banky mají tak 60-70% automaticky postaveny právě na těchto vztazích...(možná i % více), i když se tam prolínají i další faktory a jsou to algoritmy hooooodně složité... Od sledování korelace a regrese jsem upustil, i když mne to jednu dobu zajímalo.
Na dobré bankovní analýzy je těžké dosáhnout - to je hodně střežené know-how..někde jsem četl, že hodně dobrý měnový analytik u renomované evropské banky bere měsíčně 2x více než německý kancléř (tedy nyní kancléřka)...tak proč by to pouštěli, a navíc zdarma, ven...

Peprnik
máš recht, prachobyčejný PP v periodě 6.. :)..podle mne PP lépe mapuje výkyvy na krátkých TF než klasické MA..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid,
Ahoj, dik MOC za tipy!
Momentalne si hraju s s UK gilts-JPY Bonds vs GBP/JPY a FTSE100 vs Topix(+Nikkei), je mi jasny ze banky si na tyhle strategie najimaj profiky matematiky(+stat.), a navic maj inside info primo pod nosem,takze malej spekulant stejne nic prevratnyho nevymysli :-) ale je fajnovy videt, jak to spolu vsechno souvisi,kdyz si to clovek hodi do grafu...Skoda jen, ze bonds vs par se da pouzit az na casove delsi investice...Nemas z doby kdy ses zajimal o kor&reg v "knihovnicce"nejaky zajimavy info ? Zastavil jsem se ohledne kor paru na mrtvym bode, nekdy to chodi perfektne, ale nekdy vubec, dobrej system by mel chodit za vsech podminek, myslim ze tomu neco chybi, neco tam neuvazuju nebo uvazuju spatne...nedavno jsem narazil na DS,DI,ADX(obdoby) a jsem z nej primo nadsenej :-) perfektni filtr, jako jeden z mala z technickych indikatoru ke kterym postupne ztracim duveru :-)
K Morganum jsem psal na truc :-), za jakych podminek bych mel pristup k jejich platforme a analyzam a doufal v rozumne pozadavky :-)) jak to dopadlo je myslim jasny :-))) asi mi nezbyde nic jinyho nez se ozenit s Bernankeho dcerou :-D

Fajn obchody a den !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Tak se tady nic nepíše a protože na chatu se to za chvíli stratí,dávám sem takovou moji prognozu-přemýšlím nad možným scénářem tak do prosince-ledna,moje vize je asi taková,že by mohlo spadnout gbp/usd až k 1,9869(podle bps 123 na 1D grafu),gbp/jpy by se mohlo motat nějakou chvíli tak 228-231,50,a dále na usd/jpy na 1D je vidět,jak postupuje nahoru a podle BPS 123 na 1D by měl skončit na 113,23,ale myslím že bude pokračovat na 231,50/1,9869=116,50,čekám oponenturu.Ještě abych nezapomeněl,na usd/jpy na týdenním grafu(BPS 1-2-3) je vidět možnost,že tento pár v budoucnu(počítám unor-březen) spadne na 103,88)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další upřesnění moji prognozy na prosinec-začátek ledna-moje vize je asi taková,že by mohlo spadnout gbp/usd až k 1,9811(podle bps 123 na 4H grafu),gbp/jpy by se mohlo motat ještě nějakou chvíli tak 227-230,a dále na usd/jpy na 4H je vidět,jak postupuje nahoru a podle BPS 123 na 4H by měl skončit na 115,48,čekám oponenturu.Ještě abych nezapomeněl,na usd/jpy na týdenním grafu(BPS 1-2-3) je vidět pořád možnost,že tento pár v budoucnu(počítám unor-březen) spadne na 103,88)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímají mně TF 1H a více,obchody držím několik dnů,takže pozičně,ale zatím se nějak nedaří.Včera jsem zapomněl dodat u páru usd/jpy,že na těch 115,48 by mohl dojít,když prorazí 113,62,to se nestalo a proto gbp/jpy jde dolů.Když by usd/jpy byl nadále okolo 112-113,tak by mohl gbp/jpy spadnout někam až k 221,82-223,82

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...