Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

Tak jsem absolvoval prvni obchod v tom Round systemu (zatim jen demo). Kdyz se podivate na obrazek dole - vstup na 1,33 - PT na 1,32 a SL na 1,34. trh sel krasne tech 100 pipsu dolu a presne na pips se dotknul PT (ale obchod se neuzavrel) a trh sel pekne zpatky 200 pipsu az k SL, kde se dotknul uplne stejne na pips presne s tim rozdilem, ze tentokrat uz se obchod uzavrel :-) ... Myslim, ze je to docela zajimavy, je videt, ze trh na ty urovne nejakym zpusobem reaguje. Predpokladam, ze jsem v tom obchodu nebyl sam, protoze se tady k tomu systemu vyjadrovalo vic lidi. Uzavrelo se vam to stejnym zpusobem anebo jste inkasovali zisk? :)

13090

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na sever by malo všetko byť o spread vyššie. Ja stihnem maximálne dve sviečky. Nenapadne niekoho ako systém upraviť, aby sa to obsluhovalo len jedenkrát za deň? Napríklad nastražiť ráno čakajúce príkazy tak, aby sa spustila prvá objednávka na guľatom čísle po prekročení MA v správnom smere, ostatné nezadávať..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boocha..

momentalne to netestujem, mam momentalne problemy so skolou, zacina skuskove a pod. takze tradujem len A+ PA obchody na 4h TF v kombinacii so S/R a fib.ret. cize len cca. trikrat denne pustim MT4 a kuknem na to a kedze boxy su len v stadiu testu a mam to na inom ucte tak netestujem lebo sa mi nechce furt zadavat tie pending ordre :) ale urcite si rad potom pozrem tvoje vysledky ked to testnes a pojdem rovno live :P:)

kviido...

ano na sever o spread vyssie, takisto pri SL ked ides do sell treba ho nastavit o spread vyssie, neviem mozno by sa to dalo nejak nastavit v tom indikatore upravit v kode, ale uprimne nechce sa mi moc s tym babrat metaquotes ten ich jazyk nepoznam a ucit sa syntax to radsej nastavim tie veci manualne....uplne najlepsi na toto by bol EA ale kto ho nakodi to neviem teda :)

mexil..

ano tie round numbers tam niesu len tak pre srandu, su to zvycajne mieste kde prebieha velky order flow a kde institucie/banky zvyknu mat umiestnene svoje pending ordre, preto obcas vidno jednoznacny odraz...este lepsie je to v kombinacii so S/R levelmi/fib.ret/pivots .... cize ked cena breakne cez dane cislo v trende takze cakame ze bude pokracovat pripadne spravi nan pullback a to cislo posluzi ako S/R, ale to su len spekulacie cele je to velmi mechanicke a moze sa tam stat hocico...cize viac diskrecny pristup(nielen pending ordre) ale analyza celkova situacie pri tom okruhlom cisle a cakanie na price action by odfiltrovala vela zlych obchodov ale to nebolo to co som hladal...chcel som najst cisto MECHANICKY system ktory sa da profitabilne obchodovat bez akehokolvek rozmyslania...takze otazka je ako to bude fungovat....backtesty vypadaju super ale realny paper test by urcite povedal viac...kedze sa mi to testovat moc nechce tak to mozno skusim na live micro accounte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím vespolek,nemá prosím někdo uložený soubor ze sedmé strany tohoto vlákna ? ,kopíruju sem příspěvek,který mě zajímá,zabýváte se tím ještě někdo ?,vím že už je to dlouho,ale třeba přece,díky.


Re: How to use Support and Resistance Effectively
Vloženo uživatelem: frantacech
Datum: September 22, 2007 08:11PM
Statut uživatele:

Takze zde to je hotove.

Je to ponekud vetsi, takze komlet jen link a zde vkladam samotny preformatovany doc

rapidshare.com/files/57510179/bubble-all.zip.html



Přílohy: Bubble-print.zip (611kB) 07 - 3rd retest.gif (13kB)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny a především příznivce Bubbleho S/R úrovní,začal jsem testovat tento přístup a rád bych trochu oživil toto vlákno,je tu někdo kdo se tím zabývá ? Dnes jsem na demu zkusil dva obchody a docela bych uvítal názor,jesli jsem to pochopil správně,ale jak píšu dostal jsem se k tomu opravdu nedávno. Vstup označen červeně(šipka),výstup na černé čáře.

17229

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, pochopil si to spravne, obchodovanie support/rezistencii je jednoduchy a elegantny sposob obchodovania. Este by som dodal, ze najlepsie je obchodovat prvy dotyk so support/rezistenciou na tom prvom screenshote, ale aj ten druhy dotyk co mas vyznaceny je dobry obchod. Treba si to trochu napozerat a nepotrebujes ziadne zbytocne indikatory, ktore podla mna robia strasnu neplechu zacianjucim traderom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Suhlasim s Sirix A kusok to rozviniem. pekne prerazenie Support urovne co mas naznacene cervenou. 1-bar uz vykazuje daky short covering uzatvaranie pozici mozna aj dake stoplossy. 3- tam mal byt vstup short.. pozeraj na reakciu od bo du 1 po bod 3 tento swing naznacuje ze bar 1 skutocne vsebe mal iba short covering. preto sell rovno na bode 3 by bol logicky swing 3-2 silnejsi seling ibaze dalsi bar po 2ke..je znova up a dostal sa az za polku baru 2. toto ti na povie ze az taky velky selling neprisiel.(odbornici tomu vravia NO FOLLOW THRU). v preklade ziadny nasledovnici short. konkretne swing 3-2 sa nedostal ani poriadne pod zonu bodu 1. a to je problem. moze sa vytvorit range co bude mozna akumulace alebo distribuce. 2-4 swing ma podobnu reakciu ako 1-3. ak v bare 2 bol sillny seling mozme dedukovat ze tento swing ho testuje a hlada viac sellerov. ibaze kedze ani swing 3-2 neprerazil 1 nie je moc dobre tu ist short. pretoze uz je tam vytvoreny novy support.. v bodoch 1 a 2 co vytvara moznost range ako som pisal vyssie ano tvoj target bol sice na supporte..ibaze v oblasti range zrovna nemusi ani dojst k jeho vyplneniu. ak by tvoj bar vypadal razantnejsie co by naznacoval silnu reakciu v bode 4..tak by sa dalo aj v bode 2 ist short.ibaze ten bar by som povedal bol ziaden Buying len panicke zbavovanie sa shortov tych ludi co sli v bode 2 short. Ja obchodujem presne tento typ obchodov.a uspesne. ibaze na vyssych TF. 15min ta osejkuje hore dole a range su male ..moja rada je neskusat 15min na forexe. este poznamku by som si dovolil napisat ze BUBBLE nie je metoda je to cista price action obchodovanie s/r To len xlap co prispieval na forexfactory tam prispieval o s/r a preto sa to poludstilo ze je to bubble metoda ;D. je to ako kazda ina price action metoda ponehana na vlastnom uvazeni.

17230

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska-děkuji za rozbor,vypadá to logicky,snažím se hledat obchody na 1h podle trendu na 4h a nastoupit na 15m,je fakt že na 1h grafu by to vypadalo zajímavě viz obr. trade2 ,nedá mi to a přikládám obrázek z Bubbleho balíčku,kde je označen vstup po druhém odrazu,cena nešla před návratem ani na polovinu předchozího High co si o tom myslíte ? Díky.

17231

17232

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: ten obrazok poznam dost dobre :D takties som ho studoval asi 3roky dozadu. on tu aj dost zalezi de mas stopku a tvoj target . ten graf je 15min. neviem ci uz mal na mysle vstup buy limit priamo na supporte alebo cakal na uzavretie toho upbaru . v tom pripade jeho RR k teoretickemu range je dost negativny. ibaze jeho target bol az tam vysoko scoho my vyxadza ze 15min TF bol len trigger a jeho hlavny bol H1 co ne je prilozeny resp zobrazeny :D. prikladam obrazok aky bar by som ja uprednostnil pri takom druhu range. oproti tomu co tam je . ono tento graf ne je moc podla mna az tak zase dobry ukazkovy pretoze par barov co je down od 1 co som naznacil vlavo .. je daky selling a nato pride este tn bar co je oznaceny ako 1. tak by som sa asi dost bal uz vstupovat potom long. iba v pripade ak by prisiel ten typ PIN bar resp SPRING

17237

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...