Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

podobne taktiez sa to nechystam obchodovat ako primarny system ale len ako doplnok....ale v pripade ze to bude takto uspesne tak to celkovu equity rozhodne pozdvihne :) zase aj na tom cabli vidno ze v rangi to sice nedava zisky ale chova sa to aspon ako breakeven - rozhodne by nikto nebol proti keby v rangi +- par pips a v trende + vela pips :)...okrem toho max. DD je pri sterlingu cca 20 percent co sa mi zda celkom vpohode cislo pri EU cca 10 co je super

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ty indikatory jdou, ale musis je nastavit. Na GBPUSD sem treba uvazoval dvakrat vetsi rozpeti nez na EURUSD. Ja sem nerikal, ze mi EA nedela problemy. Rikal jsem, ze umim TROCHU programovat, coz znamena, ze bych to asi byl schopen udelat, ale v nejblizsi dobe o tom stejne neuvazuju. Jak rikas, napraskat prikazy ve smeru MA zrejme bude stacit. Jinak tu posledni vetu s tim spreadem sem nepochopil, cos myslel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

inak neviem ci som to spomenul dufam ze ano...ten indikator co kresli tie boxy ma mozno nastavenu default hodnotu na 50 pipove boxy niesom si teraz isty takze treba zmenit na 100 pipove boxy(len EURGBP ma 50 pipove boxy takisto aj sl a TP)...sorry neviem kde mi hlava stoji v poslednom case a pri tom vysvetlovani mi unikla podstatna vec....dalsia vec na druhej strane je ta ze ak si to Boocha testoval s 50 pips boxmi tak to vypada byt takisto uspesne

to kviido...

Ahoj celkom si ma nepochopil...nejde o to brat obchody pri kazdom prieraze round numbers....ale o to ze ked mam uptrend tj cena je nad 300 sma tak cakam na nejaky cerveny box ktory mi znaci pullback/res aby si trend vydychol a aby sme nenaskocili prave na vrchole....takze da mi red blue a ja zadam pending order na nasledujuci round number(ten je 100 pipov od vrchnej hranice modreho boxu - teda ak berieme 100 pipove boxy) cize prave ked vykresli druhy blue box tak sa moj prikaz vyplni. Cize vzdy pred tymi dvoma blue na ktorych vstupujem musi byt minimalne jeden red box.
Sa na to skus pozret na grafe ktory som prilozil...tie vstupy boli vzdy po nejakych red boxoch.

Na FF jeden trader obchodoval nieco podobne + puzival semi-martingale metodu asi taku ze prvy obchod 1 lot, v pripade straty bol dalsi obchod za 2 loty a ak aj ten bol stratovy tak dalsi za 4 loty a ak aj ten stratil tak siel zase odznova od 1 lotu....v pripade 3 strat za sebou dost velka strata nastane, ale aspon to nerobi ako "pure" martingale traderi :D ale vravim obchodoval to inak ako ja tu neviem ako by sa to chovalo...v trendovom obdobi by sme zrejme boli schopni mat velmi velke zisky ale zase v rangi by to mohlo byt dost zle...ak to niekoho zaujima moze to skusit otestovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boocha
s tým spreadom som myslel, že pri PT 100 môžem ísť aj k brokerovi s väčším spreadom.
katrooo
tie indikátory nereagujú na poklepanie u ActivTrades ani Alpari. Takže boxy nevidím. Myslel som, že vstupuješ na guľatých číslach v smere danom polohou voči klzáku. Ešte pozriem čo myslíš pod tými anglickými výrazmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Katrooo
Testoval jsem eurusd na 100 pips boxech a gbpusd na 200 pipsech. Min podle me nema smysl vzhledem k volatilite. Jinak nevim, jestli mame vstupni pravidla stejne. Ja vstupuje napr. long sice po red + blue na dalsi round urovni, ale pokud trh kresli dalsi a dalsi blue tak porad vstupuje dal. Tim padem pokud je za sebou napr. 8 modrych boxu, znamena na 6x zisk.

kviido
Na oande nejsem jenom kvuli nizkym spreadum. Libi se mi to, ze muzu otevrit presny pocet jednotek a tak si nastavit uplne presne risk vzhledem ke SL a vzhledem k memu uctu. Jinymi slovy pokazde riskuje presne 2% uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano 100 pips...dobre vediet skusim testovat teda ten tvoj sposob...som rozmyslal aj nad vselijakymi sposobmi lepsieho moneymanagementu, skusit z tych trendov zobrat nieco viac, pripadne v sulade s weekly daily trendom posunut SL na BE a nechat nech to zaraba za nas....napadla ma aj takato moznost ze by sme este viac zmensili boxy a obchodovali to stylom vstup do dvoch pozicii jednej nastavit TP=SL na druhej SL nechat povodny ale nedavat TP a nechat ten obchod bezat, v pripade hitu prveho TP mame "free trade" na druhej pozicii cize ak nam ta vezme SL sme na nule....myslim si ze by to davalo velmi dobry RRR samozrejme by bolo nutne to obchodovat v sulade s dlhodobym trendom(takymto stylom obchoduje parketovy dlhorocny trader Peter Crowns resp. takyto tym MM pouziva-jeho strategia je na For.Factory vola sa to Dibs method, skusal som to obchodovat osobne to neni moj styl lebo kym nas trh dovedie k peknej pozicii casto to stoji velmi vela stratovych obchodov)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kviido... Ahoj kviido neviem comu presne nerozumies tak skus popisat blizsie....co bolo v anglictine bolo blue-modry red-cerveny, martingale som ti vysvetlil co je a pojmom box mam na mysli ten vykresleny stvorec na grafe....round numbers su okruhle cisla napr. 1,55000 a podobne, pending order-cakajuci prikaz(buy stop, sell stop a pod.) po Boochovych backtestoch som sa rozhodol obchodovat to jeho stylom, takze v uptrende len nakupujeme(konkretne po dvoch modrych boxoch a potom na kazdom dalsom), to iste len opacne pre short pozicie inak tie indikatory ti tu dam znovu: taka mala poznamka - kedze sa tam nastavuju hodnoty tak je dolezite aky typ brokera mas a kolko desatinnych miest pouziva za ciarkou....u mna je 500 bodov na grafe 50 pips a tie indikatory su aj tak povodne nastavene...takze skus ich hodnotu nastavit napr. na 50 ci sa nieco zmeni

12993

12994

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido Napsal:
-------------------------------------------------------
> katrooo
> indikátory sa nedajú otvoriť a teda ani nastaviť. Len v metaeditore, ale to je zbytočné keď nejdú otvoriť. Ten slovník čo si napísal mi nerobí problémy, ale nemám poňatia čo to robí keď je box modrý...

Netuším, co znamená "nedají se otevřít". Já jsem je nahrál do "experts\indikators", otevřel v metaeditoru a zkompiloval. Možná se to nemusí kompilovat, ale já to pro jistotu dělám. A pak jsem otevřel MetaTrader a myší je přetáhnul do grafu. Přitom jsem nastavil správně parametry. Eto vsjo.

Pokud jsi chtěl ty indikátory použít pomocí funkce "iCustom", tak to asi nejde, protože ty indikátory nevrací žádnou hodnotu, pouze kreslí do grafu. Když se podíváš na seznam objektů (ctrl+B), tak to uvidíš. Jsou tam objekty (vodorovné čáry) od "RoundNumbers" a obdélníky vytvořené pomocí "PriceChangeChart".


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...