Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kviido:
zkus si jeste preinstalovat platformu, jestli ti to nejde, protoze ty indikatory sou urcite v poradku. Musi to byt v necem jinym.

All:
Jinak to vypada, ze me ceka dalsi vikend plny backtestovani bubble systemu. Je tu nekdo, kdo to obchoduje nebo kdo obchoduje treba neco podobneho a byl by ochoten se podelit o zkusenosti? Diky moc, pomohlo by mi to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katrooo:
Kdyz se podivas uplne na prvni prispevek, tak si tam müzes stahnout prepis vlakna, kde tu metodu uci nekdo s nickem Bubble (plus nekde uprostred vlakna je postnuty soubor bubble_all.zip, kde to mas vsechno pohromade). Co ja jsem tak pochopil, tak ten clovek nedal k dispozici cely obchodni system, ale spis jenom takoky voditko, jak asi obchoduje.

O par prispevku dozadu v tomhle vlaknu jsem popsal, co si pod tim zhruba predstavuju ja. Jde v podstate o to, ze cekas, az se support/resistance zmeni na resistance/support a pak vstupujes do pozice. Ten clovek tam moc nepopsal vystupy, tak jsem zkousel backtestovat vlastni vystupni strategie, ktere (aspon podle backtestu) celkem funguji. Nicmene ten system je dost diskrecni a trochu se v tom jeste motam, tak by bylo super narazit na nekoho, kdo to uz chvili obchoduje.

V podstate to nemusi byt ani bubble. Ja uz podobnym zpusobem obchoduju, ale dostavam celkem malo signalu, tak hledam podobne patterny, ktere bych si do toho systemu mohl pridat. Zkousel jsem treba double top/bottom, ale i pres to, ze vsichni pisou, jak jednoduchy je to pattern na obchodovani, ja jsem mu nejak neprisel na chut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boocha

Aha no nieco podobne obchodujem aj ja vola sa to tusim role reversal. A aky TF obchodujes? Lebo mensie TF tu davaju velmi vela falosnych signalov

P.S backtesting ako taky je strata casu, grafy po pretoceni sa nam zdaju byt pekne a jasne :) a pokial je ten system co i len trosku diskrecny tak backtest straca vyznam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo role reversal tomu tusim rika taky. Je to v podstate asi to same. Ja jsem to testoval na H1 s tim, ze ty zpetne doteky musely byt dva a predchozi doteky taky dva. Pak se ta support uroven zdala jako dost pevna. Ja myslim, ze backtest uplne neztraci vyznam. Nejaka pevna pravidla musis mit vzdycky. U me ten diskrecni pristup do toho vchazi v tom, ze se divam jesta na daily na ruzne dalsi prekazky, ktere by mohly stat mezi entry a PT, divam se na trend a vubec tak celou situaci na trhu. V backtestu si pustim obe okna, H1 i daily a pak to celkem jde i nasimulovat. Samozrejme, ze se to nikdy nevyrovna realne situaci, ale aspon to trosku chytnes do oka, kdy si projedes par let zpatky. Muzu se zeptat, jakym zpusobem to teda obchodujes ty a jak ti to funguje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dost podobne ako si popisal ty.....pokial obchodujem na nizzsom TF tak takisto musia byt pri tom S/R minimalne dva dotyky a hlavne co najpresnejsie, pricom si treba davat pri danej S/R na false breakouty a zakreslit to spravne...a potom cakam na breakout a pullback naspat a riadim sa podla PA ako sa to sprava pri tom leveli...ale toto viacmenej obchodujem len tak bokom.... skorej obchodujem sposobom ze na 1/4 H grafe ci odsledujem nejake reversal body na urcitej urovni(vacsinou beriem len taky bod kde su minimalne dva reversaly ale niekedy aj jeden zas podla situacie,Pa a pod.) a zakreslim si dve horizontalne ciary zhruba kde sa to otocilo...a potom na nizzsich TF sledujem PA medzi tymito dvoma hor.ciarami a vstupujem vacsinou do dvoch poziici jednu istiacu s 1:1 RRR a druhu dlhodobejsiu ktoru potom istim SL na BE...upnem sem jeden graf z piatku zhruba co myslim....na 4H grafe UY je niekolko reversal bodov medzi dvoma modrymi ciarami(btw presne na psych.leveli 92.00) ktore som mal zakreslene na grafe(vidno tam len dva ale ked si otvoris graf USDJPY a pozres sa troska dozadu tak tam najdej dalsie dva)...v piatok sa cena spatne dostala do tejto urovne a ja som nastupil po vytvoreni higher low na 5 min grafe....do tychto poziici som schopny nastupovat s dost malym SL takze vacsinou mam ziskovy obchod a prinajhorsom druhy na nule...samozrejme niekedy sa ten druhy pekne rozbehne a nadeli velke zisky v pomere 10:1 k SL ... tam posuvam SL podla 5/15 min grafu podla novych S/R urovni...aj ked sa ta cena nakoniec niekedy rozbehne prec a odignoruje tuto staru reversal uroven ( a na 4h grafe to niekedy vypada ze tuto uroven odignoruje uplne ale tak na 5 m to vzdy spravi nejake pohyby a vacsinou minimalne da ten maly zisk+druha pozicia SL na BE ) - na tretom obrazku treti kruh - vyzera to na cisty break ale je to 4H graf a dalo tam cca 60 pips smerom dolu

13019

13020

13021

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimavy. Diky za popis. Pro me by tohle asi nebylo. M5 je uz na me strasne rychly. Nastacim zadavat SL apod, mam rad na to klid. Nejlepsi je, kdyz muzu zadat cekajici pokyn, vsechno v klidu nastavit a pak uz se o pozici moc nestarat, maximalne jeste posunuju SL na BE a tim to konci. A hlavne se mi taky nechce sedet u pocitaci vecnost a cekat az prijde signal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mexil...

Ahoj uz som to tu niekde pisal...

Nastavis si parameter podla toho ako chces(ake round numbers chce aby bralo do uvahy)...a vykresli ti stvorec ked cena prejde od jedneho okruhleho cisla(123,5000 a pod) k druhemu....ak prejde zdola hore(napr od 124,000 po 125,000) tak vykresli modry box ak zhora dole tak cerveny...daj si do grafu aj indikator roundnumbers.mq4 ktory som sem uploadol par stranok dozadu a uvidis to jasnejsie :)

dufam ze som pomohol.katro

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...