Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

frantacech:
Ahoj, zkoušel si to obchodovat? Jak se to chová v historii? Myslím ted ten systém od Niny. Přijde mi to jako jednoduchý MA cross systém, ale ty výsledky co ona udává mi nějak nesedí. To jsou maximální možné zisky k dením high a low nepletu-li se, i když ty její výpisy stojí za prozkoumání. Zkouším si to lehce osvojit, šel jsem trošku riskantně dneska v 7:30 do longu na cablu na základě toho crossu, i když StepMA byl v longu už déle a nejlepší signály jsou pokud to prijde všechno na jeden bar, nemluvě o tom, že jsem na Pivot Levelu, ale i tak jsem to zkusil s menším SL na RRR4. Líbí se mi to spojení s dením range, ze kterého se vychízi při volbě SL a PT. Zní to logicky a rozumně. Pokud máš, uvítal bych všechny zkušenosti a podklady. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zkousel funguje to, ale je to jenom nastroj... pomucka... nesmis se nechat vyprovokovat k nastupu na signal, je proto ze se udelala sipka. cekam vzdy po signalu na korekce na nejaky support, proste chci kupovat levne, ne naskakovat do rozjeteho vlaku.

druha vec je, zvladnout ten zbytek... vstup je to nejlehci. obchoduj jen s trendem, ver mi, roky mi trvalo nez jsem se s tim smiril, ze vychytavani vrcholu a dna neni idealni...

kdyz uz mas zisk, ber , nenech nikdy prejit zisk ve ztratu, lepsi nevydelal nic nez prodelat! na demu to treba sneses ale na live ne. v zasade nejde o system, az to zacnes videt, budes schopny obchodovat bez indi, nebo s jednim klouzakem, budes se na indi divat jen jako indicii. zasade at uz koukam na ninu, nebo na M5 klidne i na M1, porad pouzivam bubble S/R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bubble je základ, to se snad ani přehlédnout nedá. četl jsem to niny vlákno a i ona sama rika ze u toho premýšlí a cití trh. Nevstupuje za každou cenu když se někde objeví šipečka. vstupy jen do směru trendu se snazím pochopit uz delsí dobu, ale nápor na psychiku jsou ty body zvratu trnedu, kde to do protitrendu tak hezky uteče a já se vsemozne snazim zjistit a vykoukat, jak bych to chytil. Ale nevadí, to všechno přijde, každopádně je to zajímavá věc, jednoduchá pomůcka jak rikas. Odkoukal jsem historii, chodí to pěkne, pridal jsem si k tomu ještě EMA4/8, bude chvíli trvat, než to její vlákno dolouskám. Každopádně díky ti, že to sem na stránky dal, jinak bych to asi našel až za hodně dlouho. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) Zen a umění lukostřelby Autor: Eugen Herrigel .... precti si to...

popisuje tam jak se prvni rok ucil natahovat tetivu...bez sipu. Dalsi rok se ucil vypoustet sip do 2m vzdaleneho panaka ze slamy. Kdyz nakonec prislo na strelbu, mistr mu umistil terc a on vystrelil. Sip nedoletel ani k terci... tak se to opakovala, pak vzal mistr jeho luk, jeho sip a zasahl cil.

Pote mu vratil luk a rekl: Vase sipy nenesou, protoze nemyslite dostatecne daleko. Musite myslet za cil , ne na cil.

s tradingem je to podobne..

NINA je chlap... Nina je jmeno jeho kocky.
Pouceni ze jeho systemu? Vsimni si , ze kdyz prijde signal, bezi pomerne dlouho... vsimej si delky vlny nez prijde otocka... schavalne si vsimej kolikrat by jsi uz chtel nastoupit opacne...

kdyz se ridis pocitem...je ti lito obetovat par pipsu pro potvrzeni trendu a trefujes vrchol nebo dno, odhaduju ze tak 7x z 10 dostanes po prstech... Kdyz obchodujes s trendem, pomer se otoci.. zbyva vyresit problem v hlave se zaviram brzo zisku a drzenim ztrat. Vlastne je to uplne snadne.

Zrovinka dneska kolega mel spatny den, nastoupil blbe, zavrel presne na nejblbsim miste...
rika, kurwa to snad neni mozne, dit ja delam chyby jako bych se to ucil teprve 2 roky ...

Screentime nicim nenahradis...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Delam chyby jako bych se to učil dva roky? To nemyslis vazne? ja to dělám od srpna07, to není ještě ani rok :) tak to se mužu uklidnit. Každpádně přesně to co popisuješ, to já dělám. Koukám jak velké trendy jsou, kolik bych chytil signálu do opačné pozice, a učím se nechat profity s chladnou hlavou růst a ztráty jsou s minimálním riskem jasně definované. Ted třeba se mi nejvíce osvěčilo, pokud má TF60 stejný směr trendu jako moje TF30, pak vstupuji na TF30 ale SL posouvám podle TF60. Ano trvá to, ale ty zisky jsou jak z pohádky i když víc jak 50% končí na BE+10. Přenastavil jsem si RRR na 4.0 a beru jen signály pěkně v souvislosti s tím, kde v grafu jsem, abych měl trend, muj vítr do plachet a aby bylo mým směrem volno na PT. Bohužel včerejší případ obchodů byl jednodušše slabomyslný :) SL30 a výstupy na +31,+14 atd mluví za vše. S tímhle bych se moc daleko nedostal.
NO a že je to snadné, rád tomu věřím, a ty lukostřelce si někde seženu, díky za inspiraci.
Jo a jen pro informaci, pred dvěma měsíci se mi v ruce objevily čtyři dohody :) vzpoměl jsem si na ně, když jsem našel tvůj prispevek v diskuzi. To by měla být povinná četba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz tak premyslim zpetne o minulosti, kdy jsem to videl poprve...ani nevim ...neco kolem 3roku...

Protoze mam technicke vzdelani a pocitace pro me nejsou zadny problem... prvni co bylo, EA...hledani EA , ktera funguje... Vyzkousel jsem a stale zkousim kde co, stovky ruznych, protoze moc neverim backtestum, vetsinu testuju na forward... Mam pro to podminky... stoji mi v kanclu nekolik pocitacu a na kazdem bezi v prumeru 7 EA...

Musim rict ze KAZDA EA postavena na martingale s verejnych zdroju drive ci pozdeji zrusi ucet... je to jen otazka casu, kdy k tomu dojde. Existuje moznost jak vyhravat i s martingale, ale je to vzdy tezky risk, protoze zisk je nekolikrat nizssi nez potencionalni ztrata, presto to jde.

Jine EA... nenasel jsem zadnou co by dlouhodobe nejak rozumne fungovala. Jedine co s EA trochu funguje, jsou vlastni programy... Pokracuju v tom testovani jen proto, ze by mi to prineslo potencionalne volny cas a klid.

A to je to jadro...
Novacek prvni co udela, vrhne se na indikatoru, vyzkousi stovky ruznych , vetsinou ani nevi jak funguji a co rikaji, ma jich tolik ze rikaji protichudne info a nestiha je sledovat, ale snazi se na ne nejak reagovat... Pritom naprosta vetsina jsou lagging...opozdene..

A to vse z jednoho jedineho duvodu - VZDANI SE ODPOVEDNOSTI ZA SVE ROZHODNUTI

Hleda neco co bude moci mechanicky nasledovat a nebude u toho muset premyslet. a kdyz to nevyjde...indikator selhal...neni to moje vina. Pritom ve vetsine pripadu jde i ze spatne pozice odejit se cti... obvykle buh sesle zachranne lode, kdyz nenastoupis ani do te treti... protoze to co vypadalo pred chvily jako katastrofa vypada najednou na obrat a ovladne te hamyznost a strach zmizel... neni ti pomoci.

Jenze i to ma svou cenu... Obcas premyslim , kdyby byli 2 deti, idealne jednovajecne dvojcata, jeden by byl vedeny zkusenym ucitelem a nebylo by mu dovoleno delat chyby, druhy by se ucil chybama, ktery z nich by byl nakonec lepsi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 dohody... ano kdyby se je deti ucili uz ve skole, svet byl byl mnohem krasnejsi... Dite do 5 let je kristalove ciste, rika co citi a jak to citi... pak prijde zlom. pomalu na to zapomene a zacne se postupne prizpusobovat okoli. Uci se lhat, skryvat emoce, zit ze strachem a frustraci... clovek si to uvedomi az ma pred sebou sve male deti.

Videl jsi What the bleep – down to the Rabbit hole ?

Je tam krasna epizoda - Message from Watter

Když probíhal proces s O.J.Simpsonem,...hodně lidí se dívalo na televizi,...jak se odhalovalo soudní drama.
Radin tušil, že se musí vytvářet hodně úmyslů...ve chvílích, kdy soudní drama bylo silné.
Najal tedy skupinu psychologů, kteří sledovali soudní drama.
Ve stejnou dobu Radin sledoval chování náhodných generátorů.

Radin pak zjistil,...že kdykoliv v soudní síni byly silné úmysly,...tehdy byly odchylky...těchto náhodných generátorů od náhodnosti...velmi velké.

To nás přirozeně vede ke zvědavosti, jestli lidé...ovlivňují realitu, kterou vidí?

Vsaďte se, že jo.
Úplně každý z nás ovlivňuje skutečnost, kterou vidíme.

I když se před tím snažíme schovat a hrajeme si na oběť, všichni realitu ovlivňujeme.

Pan Emoto se velmi zajímal...o molekulární strukturu vody a o to, co ji ovlivňuje.

Voda je nejvnímavější z přírodních živlů. Pan Emoto si myslel, že by možná
mohla reagovat na nefyzikální podněty.

Takže provedl sérií pokusů, aplikoval mentální podněty......a vyfotografoval vodu pomocí mikroskopu.

Z každého vzorku nalijeme asi 5 mililitrů...na každou z 50 Petriho misek.
Pak těchto 50 Petriho misek vezmeme...a mrazíme je v mrazničče na -25 stupňů Celsia po dobu tří hodin.

Pak tyto zmrzlé vzorky dáme do ledničky, která je nastavená na -5 stupňů Celsia,...ve které je připraven mikroskop s foťákem.

Zde každý z těchto 50 vzorků vyfotografujeme.
Nejdřív vyfotografujeme vodu, do které jsme nevložili žádnou informaci.

Pak vezmeme vodu, do které byla vložena informace,...a provedeme opět tento postup. Vezmeme a porovnáme tyto fotografie situace "před" a "po".

Když jsme do vody vložili pocit lásky a díku,...vytvořil se nejkrásnější krystal.

Myslím si, že za takovýchto okolností je voda v míru.
První obrázek znázorňuje vodu z přehrady Fudžiwara.

A na tomto obrázku je ta samá voda,......po tom, co obdržela požehnání od buddhistického mnicha.

Na další sérií obrázků...pan Emoto vytiskl určitá slova,...přilepil je na láhve s destilovanou vodou...a nechal je tak přes noc.

První fotografie je obrázek čisté destilované vody,...což je jen esence, nic zvláštního.

Následující fotografie jsou odlišné, jak vidíte.

Toto je "Energie lásky". A dále je "Děkuji ti".

Vidíte, kam to přilepil tady k této láhvi.Ale jestli umíte japonsky, tak už to víte.

Pan Emoto říká, že myšlenka...nebo úmysl je hnací silou všeho, co tady vidíte.

Způsob, jakým jsou tyto molekuly vody ovlivňovány, nikdo nezná,...samozřejmě kromě molekul vody.

Je to opravdu fascinující, když si uvědomíme,...že většinu našeho těla tvoří voda. Udivuje vás to, že?

Pokud myšlenky mohou tohle způsobit vodě,...co pak naše myšlenky mohou způsobit nám.

www.masaru-emoto.net/english/ephoto.html

cca 7min.
youtube.com/watch?v=OcJyObrka-0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skus opačný prístup,

stare mudre porekadlo hovorí , keď to nejde neznasilňuj to. Základná vlastnosť v trhoch je striedanie sa rastu s poklesom a obdobím stagnácie. Tvoj účet má charakteristický priebeh, podobný ako priebeh vývoja ceny. Tieto vlastnosti je možné využiť a vylepšiť priebeh účtu. Základné pravidlo ak sa nedarí investovať menej ak sa darí tak viacej. Posúdiť kedy je to alebo to obdobie je možné zadefinovať podobným spôsobom ako sa určujú trendy vo vývoji ceny.

No a tvoj posledný príspevok sa podobá na to, čo je obecne platné v kvantovej mechanike. Ak javy pozoruješ, tak zjednodušene ich tým ovplivňuješ, (taká hrubá polopravda), stačí už aj keď o nich vieš, nemusíš sa na ne pozerať, potom sa to správa inak ako keď ich nepozoruješ, resp. nevieš o nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Zdravim Vas,
chvili se uz poohlizim po nejake diskrecni strategii zalozene na S/R urovnich, o kterou bych doplnil svuj channel system, ktery funguje, ale bohuzel negeneruje dostatecne mnozstvi obchodu (cca 3 mesicne). A Bubble vypada celkem slibne. Procetl jsem si vsechny postnute materialy, ale chtel bych si to trochu ujasnit. Podle toho, co jsem pochopil, mely by vstupy teto strategie vypadat asi takto:
Pocka se az se support (resistence) zmeni na resistanci (support) a pri druhem [bold] doteku a odrazeni [/bold] ceny na teto urovni se vstupuje do trhu. Vstup jeste kontroluju na vyssim TF.
O vystupech toho v materialech moc receno nebylo (coz je skoda). SL je zcela urcite umisten po S/R uroven a PT bude zrejme na dalsi S/R urovni. Ja budu urcite posouvat SL na BE hned, az cena doleze v mem smeru alespon do vzdalenosti SL (psychicky mi to vyhovuje). Koukal jsem na grafy a obcas se strhne po tomto vstupu docela velky trend, tak by mozna byla skoda vystupovat na PT. Tak jsem premyslel o posouvanem SL anebo prostem trailing stopu, jeste nevim.

Strategie se mi libi a pocitam, ze nad jejim backtestovanim stravim cely vikend a pravdepodobne si ji i nejak upravim. Pokud by vsak nekdo mel nejake hlubsi zkusenosti, napady anebo pokud jsem ty vstupy a vystupy popsal spatne, jsem jedno velky ucho. Diky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm ... nikdo se nechytnul, tak jsem zacal pracovat sam. Trochu jsem si tu strategii upravil, abych nemusel sedet u pocitace od rana do vecera a ted to backtestuju. Mam zatim sice asi jenom neco pres rok na GBPUSD (cca 30 obchodu), ale vypada to dost slibne ... kdyby mel nekdo zajem, muzem to tady prodiskutovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...