Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

www.vesmirni-lide.cz/knihy/dohody.htm

doporucuju precist...
ignoruj podivny zdroj a zamer se na obsah.

www.kosmas.cz/knihy/101953/ctyri-dohody/

PRVNÍ DOHODA - Nehřešte slovem
DRUHÁ DOHODA - Neberte si nic osobně
TŘETÍ DOHODA - Nevytvářejte si žádné domněnky
ČTVRTÁ DOHODA - Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Je to vic nez indikatory
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To je dlouhe povidani...
Benda je podivin, nicmene ma tam v odkazech par zajimavych veci. O te knize jsem se dozvedel od kamarada a goole ji nasel tam. Patri podle me k jedne z nejhodnotnejsich knih, ktere jsem v zivote cetl.

Tak nejak se to krystalizuje a zapada stripek po stripku...
Sveho casu mi jiny kamarad .. full time trader rikal ze ma teorii:

Ve vesmiru plati jedno pravidlo. Das a dostanes. Zasadis seminko dostanes strom. Pomuzes a nekdo jiny pomuze tobe. Docela to funguje.... Ale bacha... Kouzelna hulka je az po 3 dobrych skutcich ...nezistnych... :)

Jak sel cas, zjistoval jsem stale vic, ze trading je o technice a systemech jen z mensi casti. prevazna cast je o psychologii. Tak jsem zacal hledat a cist. Skvele na tradingu je, ze pokud clovek dojde dostatecne daleko, zacne si uvedomovat sve chyby .. ne o SL nebo TP, ale obecne o sobe, muze zacit na sobe pracovat. V zadne jine cisnnosti kterou jsem se zabyval to neni tak krystalicky ciste videt a citit... emoce, frustrace, zlost, strach, hamyznost, lenost, rezignace...
-------------------------------------------------
Dělejme vše, jak nejlépe dovedeme - za všech okolností našeho života. Nezáleží na tom, zda jsme nemocní nebo unavení, protože děláme-li vždy vše, jak nejlépe dovedeme, neexistuje způsob, jak bychom to mohli posuzovat. A pokud sami sebe neposuzujeme, neexistuje důvod, proč bychom měli trpět vinou a trestat se. Tím, že budeme vždy dělat vše, jak nejlépe dovedeme, zlomíme velké kouzlo, v jehož moci jsme se nacházeli.

Jednou se jeden člověk chtěl zbavit utrpení a tak šel do buddhistické svatyně, aby nalezl někoho, kdo by mu pomohl. Šel za Mistrem a zeptal se ho: „Mistře, budu-li meditovat čtyři hodiny denně, jak dlouho bude trvat, než dojde ke změně?“

Mistr se na něho podíval a řekl: „Budeš-li meditovat čtyři hodiny denně, bude to trvat tak deset let.“ Muž přemýšlel, zda by to nemohl dělat lépe, a pak řekl: „Mistře, když budu meditovat osm hodin denně, jak dlouho pak bude trvat, než dojde ke změně?“

Mistr na něho pohlédl a řekl: Když budeš meditovat osm hodin denně, bude to trvat tak dvacet let.“

„Ale proč by mi to mělo trvat déle, když budu meditovat více?“ zeptal se muž.

Mistr odpověděl: Nejsi zde proto, abys obětoval svou radost nebo život. Jsi zde proto, abys žil, abys byl šťastný a miloval. Dokážeš-li udělat to nejlepší, čeho jsi schopen, ve dvou hodinách, ale ve skutečnosti tím strávíš osm hodin, jen se unavíš, mineš vyvrcholení a nebudeš mít radost ze života. Konej, jak to nejlépe dovedeš, a snad pochopíš, že nezávisle na tom, jak dlouho medituješ, můžeš žít, milovat a být šťasten.“

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste jeden luxusni zdroj pro zamysleni a motivaci

osviceni.unas.cz/texty/kolo_casu.html

CARLOS CASTANEDA

Nic na tomto světě nedostane člověk darem. Co je třeba se naučit, je nutno se naučit s vypětím všech sil.
-
Nejefektivnější způsob žití je žít jako bojovník. Bojovník se předtím, než se rozhodne, může trápit a přemýšlet, ale jakmile se jednou rozhodne, jde svou cestou osvobozeného od obav a myšlenek. Čekají ho ještě milióny dalších rozhodnutí. Tak žije bojovník.
-
Bojovník si vybírá cestu, která má srdce. Kteroukoli cestu se srdcem, a pak ji následuje, raduje se a směje se. Protože zří, ví, že jeho život bude pryč dřív , než se naděje. Zří, že nic není důležitější než to ostatní.
-
Obyčejný člověk bud vítězí, nebo je poražen. A protože je na tom závislí, stává se bud pronásledovatelem, nebo obětí. Tyto podmínky člověka ovládají tak dlouho, dokud není schopen zřít. Zření rozptyluje iluzi vítězství, porážky či strádání.
-
Bojovník ví, že čeká, a ví, na co čeká. Zatímco čeká, nic nechce. A tak i když dostane velice málo, je to pořád víc, než potřebuje. Pokud potřebuje najíst, nějak to uskuteční , protože není hladov. Když mu něco ubližuje, najde způsob, jak to zastavit, protože necítí bolest. Být hladov či cítit bolest znamená, že člověk není bojovník a že jeho síly hladu či bol es ti ho zničí.
-
Největším nepřítelem člověka je jeho sebedůležitost. Protože to, co ho oslabuje, je pocit ublížení, vyplívající ze skutků lidí, se kterými se stýká. Sebedůležitost nutí člověka k tomu, aby většinu života prožil v pocitu, že mu někdo či něco ubližuje.
-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...