Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Ahojte chcem poprosit niekdo so znalostou veci ci by sa pozrel na stranky

investor.dolanmedia.com/phoenix.zhtml?c=211849&p=irol-newsArticle&ID=1910556&highlight=

Stale mam tie akcie DOLAN COMPANY pod novym tickerom DOLN, dnes ked som sla z prace pozeram ze dost spadli-sprava ochrana pred bankrotom a refinancovanie spolocnosti- ta bude pokracovat dalej ale niekde uprostred textu sa pise ze akcie budu zrusene, tak neviem ci len cez ten proces restruktualizacie a financovania alebo uplne, cize mi ostane 0,- miesto 1000usd

Ja viem viem no stale som dufala ze sa spametaju este vcera boli za 0,13 c
prosim o skoru odpoved.

ps. este poprosim informaciu ak viete poradit, kde vsetci ostatni beru tie fresh info, ked DOLAN vydal spravu az o 3hodiny a to akcia bola uz davno v...prdeli

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim vas,

potreboval by som poradit s vyberom brokera na obchodovanie akcii. Dagobert mi v inom vlakne odporucil OptionsXpress (btw diky za tip), lebo planujem neskor obchodovat aj opcie.
Len sa chcem spytat, ci je nejaky broker (platforma) vyslovene vhodny na obchodovanie akcii. Myslim tym zobrazenie portfolia, kde budem mat zobrazeny performance za zvolene obdobie (popripade od drzania akcii) a pod.

Alebo to je viac menej jedno a riesite to nejakym inym "portfolio managerom"?

Klasicky akcie planujem obchodovat iba kym si nastudujem opcie, kedze zatial o nich skoro nic neviem.

Vopred dakujem za akekolvek rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to oousha:
Nikdo (pokud nemá insider info) tady nemá info dopředu, maximálně tak realtime - a kde bereme "fresh" realtime? U brokera... a prostřednictvím jeho aplikací na počítači, mobilech apod.

A také nikdo zkušený určitě nemá prostor studovat nevydařené investice ostatních, kteří si je sami dopředu nenastudovali.

m.hunter:
Je to asi jedno... OptionsXpress, IB (z mého pohledu asi nejlepší pro běžného tradera), ... omrkni recenze na netu a pak všem pošli dotaz na poplatky a další pravidla, co tě zajímají. Podle toho zvolíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 4 týdny později...

Dobrý den,

rád bych si ověřil, jestli správně rozumím níže uvedeným anglickým frázím, jedná se o obchodování akcií:
buy the offer – koupit to nabídkovou cenu
buy the bid – koupit za poptávkovou cenu
sell the offer – prodat za nabídkovou cenu
refrain from exiting to bid or offer – nevystupovat (z pozice) u poptávkové nebo nabídkové ceny

Předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mám dotaz na znalejší investory. Nevíte jak je to z dividendami, které vyplácejí ETF fondy, které mají v portfoliích pouze spol. typu L.P., MLP apod.? Např. fondy YMLP, AMLP. Protože spol. typu L.P. a MLP platí z dividend hodně vysoké daně(cca 30-40%), tak mě zajímá, jestli tyto ETF fondy takto vysokou daň z dividend také strhávají při distribuci mezi akcionáře nebo ne. Nevíte někdo jak to u těchto ETF fondů je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,

nevím, odkud máš informace, ale rozdíl mezi MLP a normální společností (kromě jiného) je to, že MLP nevyplácí dividendy nýbrž tzv. distribution unit. Co se týče té daně 30-40%, tak to je hloupost a je to vlastně přesný opak toho, proč se MLP vůbec vytváří. Výplaty mi broker normálně zdaňuje 15%. I když bych to teoreticky měl danit až já v daňovém přiznání a broker by mi neměl strhávat nic. To proto, že distribution unit je považováno jako kapitálový výnos (stejně jako když koupíš akcii a prodáš se ziskem), nikoliv dividenda. Výplaty z MLP teoreticky tedy nemusíš danit vůbec (pokud je započítáš se ztrátami z ostatních obchodů, nebo pokud máš příjmy pod 100 tis. Kč).

Snad to pomůže.

K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsem vážně ještě neslyšel a odporuje to celé logice MLP. Jak říkám, broker mi strhává klasiku 15%. To, že nějakému residentovi v USA mohou strhávat více, protože participuje v 401k nebo IRA to už je něco jiného (záleží na konkrétním retirement plánu), ale to u tebe nepředpokládám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...