Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Potreboval by som poradiť, ako dosiahnuť, aby mi excel vypočítal z prvých dvoch stĺpcov tretí sĺpec /obraty trendu/. Prvé dva sĺpce mi určujú trend. Prvý stĺpec a hodnota 1 znamená buy, 0 znamená, že sa zatiaľ nemení smer trendu, -1 je pre sell. Zatiaľ to robím zdĺhavo ručne... Otázka znie, ako stanoviť podmienky, aby som z prvých dvoch stĺpcov mal výsledok ako v treťom stĺpci ako na obrázku ? Vopreď ďakujem.

7133

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

onlyx:

Nejdříve slovně hezky systémově - podle toho obrázku to vidím asi takhle:
Aby ve sloupci H tj. obraty trendu byla v nějakém řádku 1, tak musí být splněna podmínka, která říká: na odpovídajícím řádku ve sloupci F musí být 1 a zároveň na odpovídajícím řádku ve slupci G musí být "" tj. nic ergo prázdná buňka (z obrázku to nejde poznat, ale předpokládám že je to prázdná buňka - jestli je to mezera tak si ve vzorci "" nahraď " ") a zároveň o řádek výše ve slupci F musí být nic a zároveń o řádek výše ve sloupci G musí být -1.

Aby byla ve sloupci H na nějakém řádku -1, musí být splněna podmínka že platí: na stejném řádku ve sloupci F je nic a zároveň na stejném řádku ve sloupci H je -1 a zároveň o řádek výše ve sloupci G je 1 a zároveň o řádek výše ve sloupci G je nic.

V jiných případech je ve sloupci H nic

Vzorec jde udělat různým způsobem kombinací funkce když() a logických funkcí např. funkce a(), ale to co odpovídá výše uvedenému popisu je vzorec s vnořenými funkcemi, který např. pro řádek č. 12 v českém excelu vypadá takhle:

=KDYŽ(A(I12=1;J12="";J11=-1;I11="");1;KDYŽ(A(I12="";J12=-1;I11=1;J11="");-1;""))

Samozřejmě vzorec budeš dávat až od druhého řádku dat, protože u prvního řádku by o řádek výše byly místo očekávaných hodnot 0, 1, -1 tvoje texty "buy" a "sell"

To vyžlucení si udělej podmíněným formátovaním.

Snad je ti to trochu více jasné, kdyby ne tak se klidně zeptej.

Sage

Link to comment
Sdílet pomocí služby

onlyx:

v tom vzorci samozřejmě I bude u tebe F a J bude u tebe G. Já jsem ten vzorec zkopíroval z mého Excelu a tam jsem to měl v jiných sloupcích a zapomněl jsem to v předchozím příspěvku přepsat aby to odpovídalo tvému obrázku a mým kecům.
Sage

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara: nejsem expert na excel, ale mně teda v českém excelu IF rozhodně nefunguje, takovou funkci nezná a hodí chybu #Název?. Možná existuje nějaký tool který umožní používat funkce z nelokalizovaného EN excelu i v lokalizovaném CZ, ale defaultně to opravdu nefunguje. Ta lokalizace je brutus, protože polovina funkcí se jmenuje stejně jako v EN a polovina se jmenuje česky a někdy je český název dost nešťastně zvolen. Docela by mě zajímalo jak se IF jmenuje v SK verzi - asi Keď, protože List je u nich Hárok :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozna trochu offtopic, ale chci tu napsat par vet ohledne mych zkusenosti s Excelem 2007. Prechazel jsem na nej z 2003 a liboval jsem si jak jsem si polepsil. Jak jsem se ale vyvijel jako trader, tak se vyvijel muj denik a Excel 2007 s pribyvajicim daty zacinal byt neuveritelne pomaly (na core duo 2,6GHZ, 4 GB ram). Zacal jsem hledat na internetu a zjistil, ze soudruzi z MS nekde udelali chyby. Nakonec jsem se vratil zpet k 2003 kde mi vse beha pekne rychle, vypocty, scrollovani apod.

Zaver, ne vzdy si upgradem polepsite, hlavne pokud ani poradne nevyuzijete funkce, ktere nova verze nabizi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam s excelem 2007 vyborne zkusenosti, mam denik na asi 8 listu o velikosti skoro 50 MB, nektere listu az do FQ slupce..na 2.3 4MB RAM jede vybore! Jestli soudruzi nemaji nekde jiny problem s pocitacem :) vir(casto nejaky trojan) nebo 30 aplikaci spustenych vedle excelu atd atd...rici ze excel 2007 je pomaly muze byt tedy velice neobjektivni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mám 15MB backest a otevírám ho střídavě v excelu 2000 a 2007, v 2007 je načítání a ukládání asi 2x pomalejší ale předpokládám že je to kvůli kompatibilitě s 2000, kdybych to uložil ve formátu 2007 bylo by to rychlejší, čistě práce v excelu mi připadá stejně rychlá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...