Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

jenal:
nesnazim se byt neobjektivni, pisi sve zkusenosti a tady je par odkazu, kde primo meri rychlost vypoctu apod a maji stejne problemy jako ja. Pocitacem ani mnou to neni. Jak rikam, soudruzi z MS nekde udelali chybu :)
S tim mym denikem se proste ani nedalo pracovat. Kdyz jsem kopiroval, scrolloval apod. to trvalo strasne dlouho a trhalo se to apod.

help.lockergnome.com/office/Excel-2003-versus-Excel-2007-calculation-speed-ftopict950956.html

www.developersdex.com/vb/message.asp?p=2677&r=5693846&page=3 (prispevek od Nick uprostred stranky je hodne zajimavy)

Pokud nekdo nechce klikat na odkazy, tu je kratky vynatek :)
My conclusion is obvious. Excel 2007 is lower than molasses on a cold
winter's day. It takes 20X longer to do the same task of calculate and
record. And this is without charts, which I understand from other posters
really slows Excel down.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hansalama:
Pokud konkretne vam excel 2000funkcne a z pohledu layoutu vyhovuje a jste schopen si v nem lepe vytvorit denik a byt tak lepsi obchodnik neni s jistotou nadale o cem diskutovat. Preji vam vse nejlepsi!

P.S: je moznost videt vas denik? Ja do sveho pridavam vzorce uz nekolik mesicu a porad se mi pocitac neseka. Urcite by to mohla byt inspirace, predem dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:
Tady to je:
uloz.to/1160596/Backtest-TFjen12.xls

Strasne se mi libil layout "trader-stats-workbook-v37" co vytvoril Tcboone pro woodiesCCI. Takze ten jsem vykopiroval, upravil k obrazu svemu, ale vzorecky jsem cele predelal at jim rozumim. Nemam rad, kdyz nevim jak neco funguje :)
Denik je celkem komplexni a jde v nem delat spoustu veci. Pocita mi 5 ruznych vystupu a dalsi veci co jsem chtel. Jeste to neni uplne kompletni, postupne dodelavam veci, tak jak potrebuji.
Nechal jsem tam jenom mesic prosinec, jinak by to melo celkem dost MB. Zkus schvalne posuvnikem najet vice doprava at vidis male grafy za den a pak treba scroluj dolu. Me se v ten moment "rozsypaval" obraz a odezva byla proste hrozna. Potom kopirovani bunek taky katastrofalni. V 2003 je vsechno svizne a odezva paradni. Nechapu to, pritom 2007 je delany, ze vyuzije vicejadrove procesory.hmm.
PS: hlavne se nenech inspirovat, jinak ti to moc nepojede ;) ja to asi s mnzostvim vzorecku prehnal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim vas,

prosim o radu s pocitanim cetnosti obchodu v intervalech obchodnich hodin..chci zjistit kolik obchodu bylo celkem napr. od 16:00 - 17:00....ale nemuzu prijit na to, jak to napsat..zkousel sem neco takoveho "=COUNTIF(A(M8:M2007;">16:00")*(M8:M2007;"
poradi nekdo?

predem moc diky..


majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

nejsem zadny odbornik, ale pokud mate Aj excel, tak misto A dejte AND a misto * mezi podminkami dejte strednik. A misto tech hodin si dejte jejich hodnoty v cislech, v tom bude asi potiz. Pokud nevite jak, tak si dejte do bunky format hodin - vyplnte hodnoty a pak zmente bunky na format cisla (pak je 16:00 0.6666667, 17:00 je 0.7083333 atd).

A jina cesta je udelat si pres obycejny IF jeden sloupec navic napr. =if(M8 a pak si z toho udelejte kontingencni tabulku s countem a mate cetnost.
Pak by to melo fungovat.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: diky za radu..ve znamenkach chyba nebyla..chyba byla v moji nepozornosti:) vzorec sem napsal spravne, ale pri kopirovani sem zapomnel na F4, takze mi do oblasti souctu skocil sloupec ve kterem nebyly casove udaje:)...ale mozek mi to na dva dny zavarilo slusne:)

takze pokud nekomu pomuze pro nektere asi primitivni zpusob jak zjistit cetnost obchodu v urcitem obdobi dne, tak ja to vyresil nasledovne:

=COUNTIFS($H$8:$H$2007;">16:00";$H$8:$H$2007;"
majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny,

mohl by mi někdo poradit jak backtestovat 30-leté dluhopisy, kde jeden tick je 1/64. Data se mi v excelu zobrazují např. 130.225, což je 130 a 22,5 bodu z 32 celkových bodů. Pokud ke 130.225 přičtu např. 0.190 zobrazí se mi 130.415, ale já potřebuji zobrazení 131.095.

130.225 je vlastně část zlomku, a to 225/320. Věděl by někdo jak toto excelu vysvětlit?

Předem díky moc za odpovědi

Jarka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jarina,
možná blbě chápu dotaz, ale pokusím se odpovědět.
předně 30-leté dluhopisy (T-Bonds) mají 1 tick 1/32. (1/64 mají 5-leté dluhopisy)

Hlavně každé číslo se dá zapsat buď jako desetinné nebo jako zlomek, stejně jako u NQ je jeden tick 1/4 nebo-li 0,25; tak u T-Bonds je 1 tick 1/32, tj. 0,03125. Takže mezi 130 a 131 musí být 32 ticků, tj číslo 130,225 mi vychází jako 130 7,2/32. Naopak 130 22,5/32 je 130,703125.

.. takže já bych Excelu nic nevysvětloval, když si nastavíte program pro grafy na zobrazení desetinných míst budete vidět místo zlomku desetinná místa. Ted jsem si zkusmo vyexportoval ze Sierry data pro ZBH9 a mám v Excelu hodnoty na desetinná místa, sice až na 6 desetinných míst, ale to xls zvládne

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jarina

Nejdřív bych si data převedl do druhého sloupce na desetinné číslo 130.225 --> 130,703125
Pokud bych data chtěl mít zobrazená v tomto druhém sloupci jako zlomky, tak bych pro tento sloupec nastavil pravým tlačítkem Formát buněk - Vlastní a zadal bych třeba něco jako: #" "??/64 Pak se to číslo zobrazí jako celé číslo a za tím to desetinné ve zlomcích 1/64. Místo 130,703125 uvidíme tedy 130 45/64.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...