Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

... mam data v rozmezi napr A10:A255 ... na tato data aplikuji filtr ... jak docilim toho, aby ve vypoctech byla uvazovana jen data, ktera vyhovuji zadanemu filtu?? ... napr =SUM(A10:A255) vezme vsechny hodnoty, ikdyz je aktivni filtr ... pozn. hledam univerzalni reseni pouzitelne pro jakoukoli excel fci ... diky moc za rady
Laadiis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadis,
ale právě přes subtotal se dá použít různá matematická funkce na filtrovaná data, kde v prvním argumentu si zvolíš, jakou funkci chceš použít, kde např 9=SUM, ale těch funkcí je tam použitelných cca 22.
nebo zkus upřesnit, jakou jinou xls funkci by si chtěl použít na filtrovaná data.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: uvedu příklad...
chci, aby následující vzorec vzal v úvahu data z rozsahu A1:C255, ale jen ta, která vyhovují určitému filtru (řádky jsou odfiltrovány podle hodnot třeba ve sloupci D)

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A1:A255="hodnota")*(B1:B255>0)*(C1:C255))

Takto zapsaný vzorec vezme všech 255 řádků, tedy i ty řádky, které danému filtru nevyhovují ...

Díky
Laadiis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadis,
jj, spočítat si součin každého řádku zvlášť, nějaký skryty sloupec a pak jen udělat sumu součinu, což ve výsledkju je stejný jako skalární součin, ale rozdělený na kroky, ale druhý krok už místo sumy může být subtotal, který reflektuje filtry. nic lepšího mi ted nenapadlo.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, zabývám se fundamentální analýzou a zkoumám vliv údajů z ekonomického kalendáře na trh russell 2000. Mám v sešitě dva listy; ten první obsahuje data nakopírovaná z kalendáře a v tom druhém jsou data z trhů. Např. 7/2/2009 ve 14:30 po vyhlášení Non-Farm Payrolls se trhy ukázkově propadly jako z učebnice. Ke každému údaji v řádku kalendáře potřebuju funkci, která mi vyhledá v listu dat trhů hodnotu close úsečky k příslušnému datu a času a pak ještě hodnotu close o 30 minut později. Zkoumal jsem SVYHLEDAT a VVYHLEDAT, ale nedaří se mi to dát dohromady, protože potřebuju hodnotu z řádku, kde se shoduje datum ve sloupci A a zároveň hodina a minuta ve sloupci B. Vše je vidět na přiloženém obrázku.

9643

9644

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych!

Potreboval by som poradit pri probleme so vzorcom v exceli. V stlpci O pocitam pocetnost obchodov pri dosiahnuti profitu urcitej vysky - z dat v stlpci K. Na pocitanie pocetnosti som pouzil funkciu COUNTIFS, zadal rozsah a parameter >=x. Myslel som ze to je ten problem, ale po testovani vysvitlo ze napriek tomu ze v stlpci K je absolutna hodnota cisla, excel to z nejakeho dovodu berie ako klasicku hodnotu. Napr. hodnota MFE v stlpci K4 je 890. Bol to ale shortovi obchod, t.j. rozdiel medzi vstupom a vystupom je -890, preto je v stlpci funkcia ABS, aby sa to zobrazovalo ako +890. Napriek tomu ze je cislo zobrazene spravne, excel ho berie ako -890. Ked si tieto hodnoty rucne napisem do vedlajsieho stlpca tak ich berie excel spravne (nesmie tam byt prepojenie ziadnou funkciou napr. L2=K2 apod.), co je ale dost casovo narocne.

Neviete mi poradit ako "presvedcit" excel aby bral cisla v absolutnej hodnote? Vopred dakujem za akykolvek tip.

P.S.: Chcel som prilozit xls subor do prilohy ale uz to asi nejde

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...