Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak můj problém se povedlo vyřešit tím nejjednoduchším způsobem. Smazal jsem starý graf a v novém už to funguje a graf si bere data ze správné oblasti a pěkně se sám aktualizuje.

majkll:

tak na stejný problém jsem narazil, když jsem se pokoušel z jednotlivých obchodů udělat denní graf, tak abych tam měl jenom dny, kdy proběhnul aspoň jeden obchod. A pomocí funkcí jsem to nevyřešil, tak aby se dělo všechno automaticky. Kontingenčky jsou dobrá alternativa, ale není to alternativa, která pracuje automaticky.
Takže jsem se teď vrhnul na VBA, tam bude určitě fungovat nějaká varianta, která mi vytvoří list, kde budou seřazena dat, tak jak je potřebuji a pak udělat z toho graf už bude sranda.
Ale teď to bohužel ještě neumím, tak zatím nepomůžu.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax:

čím víc různých variant a nuancí testuju, tím víc docházím taky k tomu, že se budu muset VBA naučit..a taky více komplikované funkce..zatím sem si vždy nějak poradil, ale do budoucna se určitě vyplatí strávit teď pár týdnů až měsíců studiem excelu...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

ve vašem článku jde vidět, že si vedete docela hodně podrobný deník s mnoha variantami, takže určitě patříte mezi zkušenější uživatel excelu..rád bych se vás zeptal, jestli byste mi doporučil nějakou knihu o VBA, která by byla pěkně udělaná od úplných začátků..znám obecně dvě dražší knihy o excelu, které byly často zmiňované i tady na serveru, tak jestli byste třeba některou doporučil více..? doma nemám zatím žádnou literaturu..

díky moc za radu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,

i když dotaz byl směřován na někoho jiného :-) osobně bych doporučil koupit jen jednu knihu, ale určitě kupte nějakou hodně komplexní. Jinak časem zjistíte, že vám pořád nějaká informace chybí :-).

Alec

P.S: v případě zájmu vyhledám názvy těch co jsem používal já, ale ono těch dobrých zase tak moc nebude

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mexil:

nevím, co přesně potřebujete udělat, ale myslím, že to, co hledáte, by mohlo splňovat běžné tlačítko na klávesnici "-" ("minus")...když chcete dvě buňky od sebe odečíst, kliknete na třetí, kde má být výsledek a dáte "=BUŇKA1-BUŇKA2"..můžete to doplnit funkcí KDYŽ, aby se vám ten rozdíl počítal pouze, když jsou ty buňky vyplněné..."=KDYŽ(BUŇKA1"";BUŇKA1-BUŇKA2;"")..pokud to chcete mít opakovaně ve sloupci, klikněte na buňku se vzorcem a roztáhněte ji na další myší..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyjádřil jsem se asi moc jednoduše. Potřebuji, aby výsledek v buňce byl vždy kladný, abych z dvou proměnlivých čísel vypočítal vždy "rozdíl", vzdálenost jednoho od druhého(10,5=5),(10,15=5). Případně pokud to nastavit nelze, tak zda to mohu obejít standartně pomocí "mínus" a nějak(jak?) nastavit daný sloupec, aby moduloval všechny buňky automaticky na kladné.

Ale i tak majkll díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mexil: aha, tak to bylo vysvětleno asi opravdu moc obecně..možná bude lepší, když napíšete na co přesně to potřebujete a připojíte třeba i screen z excelu...mohl byste to teoreticky potřebovat na auto výpočet hodnot MAE a MFE nebo něco podobného..to jde lehce "obejít" tím, že budete psát pro short obchody před číla minus ("-")..rozdíl pak bude vždy kladný..viz. screen.. majkll

10053

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,

začal jsem si hrát s VBA (mimochodem děkuji JenaL za odkaz na knihy, pořídil jsem si Excel VBA for dummies a je to knížka jako dělaná pro mě).

Ve svém současném stádiu vývoje jsem dal něco dohromady, co by pomohlo s těmi dírami mezi obchody. Ale moc toho zatím neumím, tak to pouze vytvoří pomocné sloupce, kde jsou ty obchody seřazené bez děr. A tak je potřeba si z nich pak udělat equity přes vzorce.

Jestli k něčemu bude, tak můžu pomoct s přenesením do správného souboru. A můžu udělat i další úpravy, jako např. dát na začátku pryč to dialogové okno a dát tam třeba natvrdo, že se to má dělat na 200 řádcích apod.

Přikládám odkaz excel a případné dotazy rád zodpovím:

muj3.edisk.cz/stahnout-soubor/06615/Equity.xlsm_14.95KB.html

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...