Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pěkný den,
právě řeším, jak importovat soubor, ve kterém je datum a čas ve formátu: "6/30/2009 9:33:05 PM"
Tedy nejprve měsíc, pak den a pak teprve rok, následováno časem a určením AM / PM.
I když jsem se to snažil importovat jako TXT soubor a zadal na tomto sloupci, že se má importovat jako MDR, tak výsledek je pořád stejný - "6/30/2009 9:33:05 PM" chápe jen jako text, o den pozdější datum "7/1/2009 8:09:04 AM" (tedy 1.7.2009) už schroupne jako datum, ale bohužel jako 7.ledna a ne 1.července.
Netušíte někdo, jak na to? Díky ...

Snažil jsem se to řešit i z druhého konce, tedy dostat ta data v lepším formátu pro import, ale jak to vypadá podle odpovědí na NT fóru, tak je to problém ... proto řešení na straně Excelu. Nebo nezbyde, než si napsat nějakou konverzní utilitu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Lucínek Zdravím, jediný problém má Excel s přehozeným pořadím zápisu měsíce+dne, jak jsi psal. Podle mě nejjednodušší je převod v Excelu funkcema pro práci s textem. Přehodit pouze dvě položky (den+měsíc) v zápise datumu, a pak už se převede textový řetězec na hodnotu a lze formátovat jako datum. viz. příloha - nutno přepsat na *.xls R.

9909

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek,

předpokládám, že chcete importovat data z csv nebo txt souboru.

ten datum a čas ve formátu: "6/30/2009 9:33:05 PM" je v dotyčném souboru skutečně s uvozovkami, nebo je to takto již po importu v excelu v buňce?

Pokud ty uvozovky v souboru nejsou, měl by fungovat následující postup:

- přepněte si počítač v Ovládacích panelech v Místní a jazykové nastavení na Angličtina (USA) a potom proveďte import dat textového souboru. Excel by měl Váš US zápis datumu rozeznat.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, to jsem opravdu chtěl a opravdu to pomáhá (to už jsem měl vyzkoušeno předtím).
ALE:
1. Pokud nechám US profil trvale, deformuje to všechny datumy v systému včetně např. výpisu seznamu souborů v TotalCmd apod. To nechci, chci standardně používat profil český, takže bych se musel vždy přepínat jen pro ten import.
2. Pokud se budu pokaždé při zpracování výpisu přepínat na US profil a zase zpět, je to krajně otravné a nenašel jsem rozumný způsob, jak to dělat jinak než přes Wokenní GUI. Kdyby to šlo ještě tak nějakým dávkovým souborem, tak možná ...

Hledal jsem tedy řešení, jak dostat US datum do českého profilu bez nutnosti nějakých dalších kroků.
Nakonec jsem do toho deníku, kde to používám, prostě jen přidal konverzi z textu na rozumné datum ve stylu toho, co zde postoval Renoo. Udělal jsem to jednou, zabralo to asi tak půl hodiny a bude to fungovat odteď až dokud NT nezmění formát výstupu tak, aby tento oslí můstek nebyl třeba.
Každopádně dík ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, potreboval bych poradit s dynamickym grafem. Podle navodu, co je tady ve vlakne, jsem si nadefinoval datove oblasti a sestrojil dynamicky graf. Kdyz mam soubor otevreny a pridavam obchody, tak vse funguje, jak ma a graf se pekne sam aktualizuje. Problem, ale je, kdyz soubor zavru a znovu otevru. Z grafu mi zmizi datova oblast, ze ktere se maji brat data - takze pak uz graf neni dynamicky. Z pole, kde se vybiraji data, ze kterym se ma graf tvorit, mi zmizi nazev souboru. Vice viz prilozeny obrazek. Na vrchnim dialogovem okne, jak to ma vypadat. Na spodnim okne, jak to vypada, kdyz se otevre soubor. Pokud by nekdo vedel cim to je, tak bych mu byl velmi vdecen za pomoc. diky, Lada

9972

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky zdravím s jedním dotazem..poradil by mi prosím někdo, jestli by šlo udělat následující: chci si udělat equity se dvěmi křivkami (každá pro jeden patern)..nevím ale jak funkcemi udělat mezisoučty buněk pod sebou, když se ve sloupci objevují i prázdné buňky..zkoušel jsem to všelijak, ale nedaří se mi to udělat..pro ilustraci přikládám obrázek z výřezem z excelu..potřebuji do oranžových sloupců dostat ty mezisoučty tak, aby v nich navíc nebyly prázdné buňky (naznačil jsem ve sloupci PATERN1-SOUČTY ručně vepsanými čevenými čísly, jak by to mělo ve finále vypadat) mockrát děkuju za pomoc.. majkll

9977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jesttli dobre chapu dotaz vse je jednoduche pomoci funkce IF

prvni radek pro pattern 1:
=IF(AF3="",0,AF3)

proklad pro kazdy dalasi radek pro pattern1:
=IF(AF4="",AH3, AH3+AF4)

tohle bylo nejjednodussi co me napada ted..samo ze to jde vysperkovat a funkce if je voditko-tato formule ale ukaze poslendi hodnotu jako hodnotu pro bunky kde je aktivni funkce a jiz se nekona zadna zmena v hodnotach...neboli posledni hodnota treba pri obchodu cislo 120 a mame funkci az do bunky 170 a 120-170 bude zobrazeno jako hodnota bunky 120...jde to vylepsit ale to necham na vasi kreativite, neni to slozite...hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL: díky moc za radu..podobně a ještě všelijak jinak přes IF jsem to taky zkoušel..ale bohužel sem se nikdy nedobral správného konce - ani s vaším postupem ne..jak to funguje přikládám na screenu...tj. opakují se tam mezisoučty po sobě, když je buňka vlevo prázdná..což nechci, protože z toho chci udělat equity, tj, aby sem tam neměl úseky třeba pěti obchodů, které budou 300, 300, 300, 300, 300 (rovná čára-když nebyl žádný obchod)...možná to ani přes funkce nejde, ale snad by to mělo jít, možná asi nějakou oklikou přes další sloupce, ale snad jo.. díky za další případné rady majkll

9979

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky mam jeden graf se 2 equity krivkami (vsechny obchody a pak pouze obchody co byly podle planu - cili je to podmonozina prvni skupiny). Vyresil jsem to tak, ze kazdy bod na grafu zobrazuje jeden obchodni den (ne jednotlivy obchod). Takze pomoci kontingencnich tabulek zdruzuji obchody za kazdy den. Jedna kont. tabulka pro vsechny obchody, druha jen pro obchody podle planu, obe maji steny pocet radku.
Technicky to mam resene v open office calc, nevyhoda je, ze musim s novym obchodem rucne vyvolat prepocitani obou kontingencnich tabulek (aktualizace).
Excel kont. tabulky umi taky

zdravim

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...