Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Infinity futures


mo2t

Doporučené příspěvky

Vzhledem k mnozicim se negativnim reakcim na Infinity na chatu sem dam svoji zkusenost.
Pred cca 3 tydny jsem se po precteni tohoto vlakna zaregistroval u Infinity a stahl demo. Hned na to mi volal Steve, kdy asi planuju zacit obchodovat live a jestli se mi podarilo nainstalovat demo nebo nemam nejake dotazy. Sympaticke. Povidam ze zacnu spis v radu mesicu nez tydnu a ze zatim zadne otazky nemam. Predali jsme si ICQ kontakty. Par dni jsem zkousel demo, pak jsem jedno rano pres web vyplnil formulare na registraci na live account, ale protoze spojeni na Eurex (zajimam se o FESX) opet nejelo, stahnul jsem si demo Open E Cry, o nichz jsem cet skvele recenze na webu, na rozdil od Infinity ( www.elitetrader.com/br/index.cfm ), a Stevovi napsal mail, at tu moji prihlasku zatim drzi zpatky, protoze kvuli vypadkum jeste zkousim jiny software. (Mimochodem platforma Open E Cry je vuci InfinityAt neco jako Windows XP vuci Windows 3.11 nebo spis. Word 2003 a WordPerfect 1995). Steve mi za nekolik hodin volal, ze jejich platforma je lepsi nez OEC, protoze pry OEC "jede na Jave, ktera je pomala", a ze vypadky jsou kvuli tomu, ze to je demo server, na kterem je pripojeno prilis mnoho uzivatelu. (Hmm, skvely pristup k demarum, ale to je spis problem TransActu nez Infinity) Kdyz se me Steve ptal, co je na OEC lepsi, tak jsem mu odpovedel, ze se mi napriklad libi, jak to ukazuje DOMU na kazdem ticku hodnotu zisku/ztraty atd. a ze pro me jako vyvojare softwaru je cela OEC aplikace na prvni pohled o nekolik let vyzralejsi nez Yestrader/InfinityAT (btw. OEC ma vlastni vyvojovy tym, takze zmeny dle napadu uzivatelu jsou skutecne prubezne zapracovavany, v takovou komunikaci u 3rd party platformy nelze doufat). Na konec telefonatu jsem rekl, ze potrebuji jeste nekolik dni na rozhodnuti, ke komu nakonec pujdu.
Za dalsich nekolik dni mi Steve opet volal a hovor zacal tak, ze ohledne moji prihlasky musime jeste neco opravit/dodelat. Ja jsem mu odpovedel, ze jsem se jiz rozhodl, ze je mi lito, ale ze si u jejich spolecnosti nakonec ucet otevirat nebudu, ze jsem si vybral toho druheho poskytovatele a prosim, aby moji application u Infinity zrusil. Na to Steve odvetil "Thanks for wasting my time", ja jsem si prekvapene odfrkl a polozil telefon.
Uvedomuju si, ze brokery vetsinou delaji velmi mladi lide, kteri se profesionalite jeste musi ucit (taky mam jeden svuj pracovni vroubek), ale tohle fakt uz trosku pripomina profesionalni teleshopping.
Kdyz k tomu pridam kvalitu a perspektivu budouciho vyvoje softwaru YesTrader/InfinityAt, jsem velmi rad, ze jsem se na posledni chvili jeste podival na konkurencni OEC. Myslim, ze jsem tim prispel k moznemu budoucimu uspechu sveho tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obiuquido144

Víš, že u Infinity můžeš používat nejen tu platformu, která se ti nelíbila, ale ještě dalších 7? Některý z nich jsou proti té OEC platformě jako Windows XP vůči DOSu ;) Takže tvoje hodnocení Infinity není podle mě k ničemu - to jen upozorňuji ostastní aby se tím příliš neřídili. Hodnotil jsi pouze jednu z osmi dostupných platforem a to jen ještě demo. (Ze zahraničních brokerů používám delší dobru Interactive brokers a ani o tom nepřemýšlím, že bych ho změnil a šel k Infinity nebo k OEC - to jen kvůli objektivitě mého hodnocení.)

A to co se ti tam tak moc líbí: "jak to ukazuje v DOMU na kazdem ticku hodnotu zisku/ztraty". Může být naopak nevýhoda. Všiml jsem si, že mi to způsobovalo problémy. Proto jsem to probíral s nějakýma traderama a všichni mi poradili abych se raději na ty zisky/ztráty vůbec nedíval nebo se z toho zblázním :) Vypnuli si v platformě zobrazení zisků a ztrát a nesledují to během obchodování, kolik mají vydělaný/prodělaný. Jeden z nich, s účtem přes 300 000 USD se dokonce na to, jestli večer na daytradingu vydělal nebo prodělal, dívá raději až druhý den ráno.

Myslíš si, že třeba Jágr při hokeji přemýšlí kolik za ten zápas dostane zase prachů? Podle mě si na peníze za celou dobu ani nevzpomene. Jen se soustředí na hru a na to aby dal co nejvíc gólů. Stejně tak i trader by se měl věnovat při tradingu tradování a ne myslet na peníze. Je to sice trochu těžší než třeba u toho hokeje, ale podle mě je to základ úspěchu. Tady je na podobné téma zajímavý článek: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-traders-mindset.html


Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 obiuquido144: Urcite zajimave zavery po nekolika dnech testovani na demu. Ja tedy nevim, ale mne to v Infi taky ukazuje po ticku zisk/ztratu, takze bud to demo nema, nebo si se spatne dival, ale to je celkem jedno.

Takze abych to zamotal jeste vic... Jedu na Infi cca rok live, a zadne problemy jsem nikdy nezaznamenal. Zadne zamrzani, padani, spatny data, ci na co si jeste kolegove stezuji na chatu. Samozrejme nepouzivam tu jejich hybridni kombinaci sim/live, ale pouze ostrou, ktera se chce sama cas od casu aktualizovat. Za ten rok se to stalo asi 3x. Tezko rict odkud problemy prameni, kazdopadne mi napr. nejede milion dalsich service na pozadi, komunikaci s vnejskem mam povolenou jen pro urcene aplikace, atd. atd. A srovnavat ucelnost a vykon aplikace podle vzhledu... no rekl bych ze to neni prilis objektivni metoda.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obiuquido144
tak Infi sem sem dotahl ja, ale zkusim byt objektivnni. co se jednani tyka, tak sem uz parkrat slysel nejake stiznosti. Ackoli sem ho vzdy branil, protoze ke me byl vzdy slusny (aby ne, kdyz na me vydelava), tak vim, ze se chovat neumi. Takze tuhle vitku beru. Co se rychlosti a kvality dat, tak je na tom TransAct vyborne. uz i to you tube video a to TT je spicka.
ad platforma. no jako vyvojare by te mohlo zajimat jak je AT napsana. velmi jednoduse a ma zajimave algortimy uvnitr pro "spravu" oredru na burze. je to vlastne kopie TT. podobne promakany je Ninja. mel jsem ho pred dvema lety a jejich advance order me uchvatili. co ti jeste na DOMu tak moc chybi oproti OEC? krom zisk/ztrata na kazdem ticku? to me treba je uplne k nicemu. ale zajimalo by me, co tam duleziteho pro trading chybi. predam to vyvojarum.
jinak OEC je dobry broker. neni to spatna volba. tem co vadi jednani v Infi at chteji jineho cloveka nebo zvoli jineho brokera. IB pro TransAct je vice nebo primo TA. jsou i dalsi discount brokeri. a hlavne z toho nedelat vedu jestli ten nebo onen. pokud zjistim, ze mi neco nesedi, tak prikazem poslu penize o brokera vedle a jedu dal. zbytecne clovek ztraci mesice hledanim idealniho brokera. to nikam nevede

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no já bych to ze své zkušenosti shrnul asi takto.

už jsem to tu tuším psal, takže se budu asi zase opakovat. nová platforma Infi tedy v 4.3.6 je na demo a na sim celkem špatná, ale na to mě před instalací upozorňoval samotný broker. myslím tedy, že pokud o tomto problému vědí, tak se jej snaží také řešit a pokud to někomu vadí, že mu to sem tam zatuhne, tak není nic jednoduššího, než si nainstalovat starší verzi sim, které jsou stabilní.
live jsem žádný problém nepozoroval a o to jde především ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Celkem me prekvapuje,ze tady v souvisloti s Infinity slysim padat pouze jedno jmeno, a tim je Steven. Skoro jako kdyby na chudaka padl los,ze se bude starat mimo jine taky o CR tradery :). Muj broker se jmenuje Dean a na tohohle borce bych nenasel jedine krive slovo. Pomohl mi na zacatku velmi,coz bylo pred rokem, a i presto,ze jsem rapidne ubral na obchodnich objemech, tak se chova vzdy skvele. Cokkoliv a kdykoliv jsem potreboval semnou vzdy vyresil pres skype bud okamzite nebo v prubehu dne.

Chci tim jen rict,ze kdyz pujdu do Tesca a tam me totalne vytoci nekdo na kase,tak nezacnu kydat hnuj na cely Tesco.
Ja rozumim tomu,ze kdyz nekdo se hodla nekomu sverit penize a navic vi,ze ten dotycny jeste na nem bude vydelavat, tak ocekava bezchybny a bezproblemovy servis,uznavam, ale jak tady rekl 911, jiste tam ten pan nesedi sam. Mozna se pozeptam Deana na toho chlapika Stevena,protoze pokud by to byla pravda,tak by to byla velka skoda. Zbytecne to vrha spatne svetlo na ne,na lidi,kteri tam pracuji opravdu dobre. Za sebe muzu Infinity jen doporucit. Rikam to jen proto,aby se novacci,kteri teprve vybiraji sveho brokera zbytecne neodradili negativninmi reakcemi. Ale kazdy si to musi osahat sam. To co potrebuje kazdy trader ke svemu obchodovani ( mluvim o sluzbe brokera ) dokaze Infinity zajistit na 100%.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rolex:

pokud jsem tvůj příměr pochopil správně , tak nechápu, kde jsi přišel na to, že se tady hází hnůj na celý "Tesco ...."

to Rob99:

u tebe zase nechápu, co má znamenat tvá poznámka: "navíc demo... nevím no" .
demo je snad taky platforma a protože je to jen demo, tak to neznamená, že nemusí fungovat. neříkám, že je to životně důležité, když se to kousne, protože nejde o skutečné peníze (a kompem to určitě nebude), ale minimálně to dokáže otrávit ...

nevím, jestli jste tuto diskuzi nepochopili špatně. nikdo, krom obiuquido144 tady Infinity nezpochybňuje ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pratele, zodpovedny trader neda zase az tak na diskuzi (tezko posoudit s jakou motivaci tu kdo pise) ale obhlidne a vyzkousi si situaci sam...sam jsem nemel nikdy s infinity zadny problem, jenom jednou ohledne ochoty jednoho brokera(bezejmena), neda se nic generalizovat, lidi maji sve vlastni zivoty a od toho plynouci obcasne emoce. Malokdo dokaze byt trpelivy 100x denne k lidem majicim problemy s vecmi jako spatna anglictina, instalace dema, hloupymi zacatecnickymi otazkami atd...vidime to tu na diskuzi dnes i denne, proto budme schovivavi. Zkracene reknu toto: infinity a jeji sluzby jsou jednoznacne je prozacatecnika i pokrocileho naprosto dostacujici volba. Nestavime spaceship, ale snazime se vydelavat penize nejjednodussi moznou cestou...Zachazejme opatrne se vsemi nazory typou oukland, 911, jenaL, obiuquido144 etc...kriticka mysl je na miste spise nez naivni B&W pohled...neni lepsi byt sam zodpovedny za situaci ted a tady nez za sve rozhodnuti pozdeji vinit nekoho jineho? Vzdyt na tom stoji cely trading...!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Ouklend :

No myslel jsem to tak, ze ty problemy se zacali objevovat s prichodem kombinovane verze sim/live. A obiuquido144 taky pise o demu. Demo chapu tak, ze si platformu osaham, abych technicky vedel jak se s ni zachazi, a ne ze od ni budu ocekavat plny vykon. Jak jiz zde bylo vzpomenuto, demo jedou zrejme na jinych serverech (jiny ucet, jiny exe atd.) takze neni imho zaruka 100% spolehlivosti co se tyce toku dat, plneni prikazu apod. Vychazim z toho, ze pouzivam pouze puvodni ostrou verzi, a jak jsem jiz psal, nikdy jsem zadne problemy nemel. A mam pocit (samozrejme se muzu mylit), ze tu u Infi je tak 10-15 lidi, mozna vic, a problemy hlasi porad ti samy, z toho polovina jede bud jen demo, nebo tu kombinovanou verzi demo/live. Tak jen rikam, ze "stara" ostra verze nic takovyho nedela, grafy nemrznou, klakson troubi a sterace stiraji ;) Nechci Infi obhajovat, nebo nekoho presvedcovat, jen jsem chtel prilozit polinko, aby byl komplexnejsi pohled na tohoto brokera.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...